Antwort Jak připravit dušený špenát? Weitere Antworten – Jak se dělá dušený špenát
Na másle zasklovatíme na kostičky nakrájenou cibuli přidáme utřený česnek, zasypeme hladkou moukou a necháme lehce zrůžovět. Z rozmrazeného špenátu za stálého míchání vydusíme přebytečnou vodu a vmícháme do něj zásmažku. Vše řádně promícháme, chvíli povaříme a ochutíme pepřem a solí. Nakonec doplníme smetanou.Řešením je zahustit ho jíškou.Proč zhořkne špenát
S tímto problémem se setkáme opravdu zřídka, ale může se to stát, pokud uvaříme špenát z vlastní zahrady, který jsme včas nesklidili a nechali vyběhnout do květu. Listy špenátu tím ztratí na kvalitě a už patří na kompost.
Jak spravne uvařit špenát : Nejzdravější je však špenát čerstvý. Ten stačí omýt vlažnou vodou a natrhat do salátů. Pokud chceme špenát jen spařit, opláchneme ho, očistíme a vložíme na třicet vteřin do vroucí vody a je to. Ze spařeného špenátu pak vaříme dál, co potřebujeme.
Proč se dává do špenátu mléko
Proč se dává do špenátu mléko Mléko se doporučuje přidávat z důvodu, aby neutralizovalo kyselinu šťavelovou, kterou špenát obsahuje. Není ale nutné ho přidávat pokaždé. Co se týče chuti, tak místo obyčejného mléka můžeme použít i mléko rostlinné.
Jak dlouho dusit špenát : Postup přípravy receptu
Rozehřejte olej a máslo a orestujte na něm cibuli, asi 4 minuty. Přidejte česnek a po půl minutě špenát. Osolte, opepřete a stále míchejte. Restujte asi 5 minut, pokud se vám listy zdají stále tuhé, podlijte 100 ml vody a pár minut restujte.
Proč se dává do špenátu mléko Mléko se doporučuje přidávat z důvodu, aby neutralizovalo kyselinu šťavelovou, kterou špenát obsahuje. Není ale nutné ho přidávat pokaždé. Co se týče chuti, tak místo obyčejného mléka můžeme použít i mléko rostlinné.
Bramborový nebo kukuřičný škrob je velmi často používán v asijské kuchyni. Pár lžiček škrobu se rozmíchá ve skleničce s malým množstvím vody a na závěr vaření se přilije do omáčky. Důležité je omáčku již dále dlouho nevařit. Mohlo by se vám stát, že docílíte opačného efektu a omáčka vám zřídne.
Proč se špenát nesmí ohřívat
Ve srovnání s jinou zeleninou je ale špenát stále velmi dobrým zdrojem železa. Ve špenátu se koncentrují dusičnany, které jsou obsaženy hlavně ve stoncích a v žilnatině listů. Pokud je špenát několikrát ohříván nebo je dlouhodobě udržován v teple, mohou se dusičnany přeměnit na dusitany.Hořkou chuť na oplátku vyrovnává sůl a vnímání výrazné hořkosti v jídle potlačují taky sladké nebo kyselé ingredience. Intenzivní dojem hořkosti zeslabuje i tuk.Špenát můžete použít hned na několik způsobů. Polévka nejlépe chutná s krutony. Mnoho lidí špenát miluje jako přílohu k masu a bramborovým knedlíkům. Zelené listy špenátu, ať už čerstvé nebo jako mražené sekané, lze použít do rizota, žemlovek, polévek, kari, slaných koláčů či závinů a do spousty dalších pokrmů.
Jak ochutit špenát Špenátu dá tu správnou chuť především třený česnek a sůl. Nic dalšího není potřeba, ale přesto lze ještě použít osmahnutou cibulku, mletý pepř, vegetu, trochu vývaru, někdo přidává i bujón.
Co dát ke špenátu : Obvykle ho podáváme s bramborami, knedlíkem nebo těstovinami. Jsou ale i jiné možnosti. Špenát, zvlášť pokud ho připravujeme z mraženého polotovaru, je velmi rychlé jídlo. Nejčastěji ho podáváme s bramborami nebo s knedlíkem.
Proč se nemá ohřívat špenát : Ve srovnání s jinou zeleninou je ale špenát stále velmi dobrým zdrojem železa. Ve špenátu se koncentrují dusičnany, které jsou obsaženy hlavně ve stoncích a v žilnatině listů. Pokud je špenát několikrát ohříván nebo je dlouhodobě udržován v teple, mohou se dusičnany přeměnit na dusitany.
Na co je zdraví špenát
Špenát má díky obsahu flavonoidů a fenolových kyselin silný protisklerotický a protizánětlivý účinek. Má lehce močopudné a projímavé účinky a posiluje peristaltiku střev. Proto podporuje čištění organismu. Protože je špenát bohatý na železo a chlorofyl, významně podporuje krvetvorbu.
Brambory, vločky i ovoce
Zelňačku, fazolačku a jiné vydatné polévky můžete zahustit místo obvyklé jíšky například najemno či nahrubo nastrouhanými bramborami. Stejně fungují brambory i při zahušťování sekané, které dodají hutnost i šťavnatost zároveň. Ostatně, i klasické bramboráky se dají připravit zcela bez mouky.Způsobů, jak zahustit omáčku, je v české kuchyni celá řada. Někdo zahušťuje na malé kousky nakrájeným chlebem, někteří sáhnou po škrobu a jiní vsadí na stejný poměr masa a cibule, která se ve výsledku rozvaří a omáčku tak zahustí. Naprosté dokonalosti však dosáhnete pouze se starou dobrou jíškou.
Na co je dobrý špenát : Špenát je nízkokalorická zelenina, která je bohatá na vitaminy skupiny B a vitamin C. Má také vysoký obsah beta-karotenu (3 250 µg / 100 g), což je prekurzor vitaminu A. Tato zelená listová zelenina také dodává lidskému organismu řadu minerálů, jako je zejména draslík, vápník, hořčík a železo.