Antwort Jak připravit krůtu? Weitere Antworten – Jak upravit krutu

Jak připravit krůtu?
Krůtu můžeme kromě pečení připravovat na mnoho jiných způsobů. Lze je plnit nádivkou, z vykostěného kusu připravovat rolády, z křídel, drobů a krku vývary na polévku i péct. Z prsou zbavených kůže smažit řízky či tvořit malé rolády, což je pro většinu kuchařek časově nenáročné.Krocana osolte, opepřete, dovnitř vložte cibuli a koření. Před pečením maso dobře potřete máslem nebo olejem. Podle knihy Vaří šéfkuchaři pečte nejprve 1 hodinu na hřbetu v troubě předehřáté na 200 °C, pak hodinu na prsou, nakonec 30 minut znovu na hřbetu. Na první dvě hodiny je dobré zabalit stehna do alobalu.Předehřejeme troubu na 160 stupňů . Vysteleme plech alobalem a dáme na plech (pod mřížku) zeleninu- mrkev, celer, cibuli. Krůtu umístíme na mřížku a obalíme alobalem – svítivou stranou ven. Pečeme krůtu 2 hodiny do té doby než největší část prsou má 65 stupňů (pomocí kuchyňského teploměru).

Jaká příloha ke Krůtě : Pečenou krůtu podáváme s brambory nebo knedlíky a s hruškovým a jeřabinovým kompotem.

Co s celou krutou

Z krůtích prsou můžete připravit steaky, řízky, nejrůznější rolády, přidat je do zeleninových směsí, rizota, nebo namletá prsa připravit jako zdravější variantu karbanátků či burgerů.

Jak připravit krůtí medailonky : Krůtí nasolíme, opepříme a obalíme v mouce. Na pánvi si necháme rozpálit lžíci oleje na středním plameni a prsa opékáme cca 3 minuty, poté otočíme a přidáme dvě lžíce másla, opékáme další 3 minuty. Poté vyjmeme z pánve a dáme odpočinout, zakryjeme pokličkou, aby maso nevychladlo.

Sůl (max. 40%), paprika sladká, cibule, koriandr, oregano, chilli.

Sůl (max. 40%), paprika sladká, cibule, koriandr, oregano, chilli.

Jak nejlépe upéct krůtí stehna

Troubu předehřejeme na 200 °C, horkovzdušnou na 180 °C. Maso vložíme do pekáčku, překryjeme alobalem a dáme do trouby. Po deseti minutách snížíme teplotu o dvacet stupňů a pečeme nejméně půl hodiny; doba pečení závisí na váze masa. Vypékající se šťávu můžeme případně zředit trochou horké vody, aby se nic nepřipalovalo.Rozmarýn, tymián a petrželku svážeme nití a přidáme do hrnce. Ochutíme větším množstvím mořské soli a černého mletého pepře. Přidáme bílé víno, 4 oloupané stroužky česneku a oloupanou cibuli rozkrojenou na poloviny. Vše vaříme přibližně 2 hodiny, dokud maso nezměkne.Vykostěná se hodí na přípravu rolád, ale můžete je také nakrájet a podusit jako guláš. Milovníci klasiky mohou horní stehno péct vcelku a podávat se zelím a knedlíkem. Z krůty v kuchyni spotřebujete opravdu vše – včetně křídel, krku a drobů, ze kterých si můžete připravit výborný silný vývar.

Prsa nakrájejte na 8 plátků. Zakryjte je fólií a zlehka naklepejte paličkou na maso. Z obou stran osolte a opepřete. Ve velké pánvi rozehřejte olej a plátky postupně opečte dozlatova, 2–3 minuty z každé strany.

Jak dlouho se dusí krůtí maso : Maso dusím, dokud není měkké. někdy půl hodiny, někdy 2 hodiny. záleží na masu. i u toho krůtího masa se bude doba lišit podle toho, z jaké části krůty je a na jak malé kostky jsi ho nakrájela…

Jaké bylinky na krůtí maso : KAŽDÉ MASO MÁ RÁDO JINÉ KOŘENÍ

  1. Kuřecí Rozmarýn, šalvěj, oregano, tymián, zázvor, bobkový list, petržel, bazalka i kari, estragon, majoránka.
  2. Krůtí Rozmarýn, šalvěj, tymián, zázvor, petržel, bobkový list nebo koriandr, bazalka, estragon.

Jak upéct krůtí spodní stehna

Troubu předehřejte na 200 °C, horkovzdušnou na 180 °C. Maso vložte do pekáčku, překryjte alobalem a vložte do trouby. Po deseti minutách snižte teplotu o dvacet stupňů a pečte nejméně půl hodiny; doba pečení závisí na váze masa. Stehna podlijte vodou, aby se nepřipalovala.

Troubu nastavíme na 180 °C, maso osolíme a opepříme. Pečeme hodinu a půl.Postup: Rozehřejte troubu na 200 °C do stehen udělejte ostrým nožem příčné zářezy, kůži potřete ze všech stran změklým máslem, osolte, opepřete a vložte do pekáče. Podlijte trochou vody nebo vývaru, přidejte snítky rozmarýnu, zbylé máslo a česnek nakrájený na plátky. Vložte do trouby a pečte asi půl hodiny.

Co se dělá s krůtím sádlem : Sádlo přelijeme do sklenice s víčkem a uchováváme v lednici. Nejlepší je pár dní po vyškvaření, později se sice nekazí, ale ztrácí vůni. Škvarky použijeme jak si zaslouží, jen tak se solí, na pomazánku nebo škvarkové placky. Použití je jen na každém z nás.