Antwort Jak platit v Londýně? Weitere Antworten – Kolik peněz si vzít do Londýna

Jak platit v Londýně?
Velká Británie- Cestování – Celní a devizové předpisy. Obecně lze říci, že limitem pro dovoz hotovosti bez nutnosti jeho ohlášení je 10 000 eur. Další podrobnosti pak lze získat na uvedených adresách.Nejjednodušším způsobem, jak v Londýně platit za hromadnou dopravu, je vlastní platební karta. Při vstupu a průchodu turnikety jednoduše přiložíte kartu k čidlu a při výstupu tento proces opakujete znovu. Tímto se vám na kartě zaznamená jízda.Oyster card

Systém tedy funguje úplně stejně jako při platbě vlastní platební kartou. Cena jízdného je stejná a za pořízení Oyster Card zaplatíte 5 GBP. Během koupě Oyster Card (viz seznam prodejních míst) si na kartu dobijete libovolný kredit, který se vám postupně bude strhávat podle jízd.

Na co si dát pozor v Londýně : Dávejte si pozor na věci

Ve zvýšené míře se kriminalita vyskytuje zejména v Londýně. Jedná se především o kapesní krádeže a přepadení. Cílem se stávají turisté navštěvující historické památky, v restauracích, vlacích a londýnském metru.

Jak nejlepe platit v Anglii

K platbě doporučujeme platební kartu Revolut, která nabízí velmi výhodné směnné kurzy z koruny na libru i dalších více než 150 světových měn. Běžně přijímané jsou karty MasterCard, Maestro, Visa a American Express. Pro každý případ s sebou noste i malý obnos v hotovosti. Bankomaty najdete na každém rohu.

Kolik stojí jídlo v Londýně : Pro představu za jídlo v rychlém občerstvení zaplatíte okolo 10 liber, v restauraci 15 – 40 liber. Noc v průměrném hotelu vás bude stát okolo 2 000 Kč. Pokud však máte hluboko do kapsy, vždy se dá sehnat levnější alternativa, pochopitelně na úkor komfortu, nebo kvality.

Za autobus zaplatíte maximálně 4,4 liber, další jízdy se z karty neodečítají. Za metro zaplatíte denně maximálně 6,4 liber. Kartu je nutné přiložit při nástupu u řidiče ke čtečce, v metru při nástupu i výstupu k turniketu. Oyster card lze koupit i dobít naříklad ve stanicích metra v automatu nebo u okénka.

Oyster card je bezdotyková elektronická karta, kterou můžete využít ve většině prostředků městské hromadné dopravy v Londýně. Použití je snadné a pohodlné. Stačí přiložit kartu ke čtečce karet v automatických vstupních branách metra označených výrazným žlutým kruhem při vstupu a výstupu ze stanice.

Kde se kupuje Oyster card

K mání je na většině stanic metra u přepážky s informacemi, kde se kupují lístky a Oystercard.Vždy je vhodné míst sebou nepromokavou bundu, nepromokavé boty a deštník či pláštěnku. I v letních měsících se vám bude hodit svetr či mikina a dlouhé kalhoty. Nezapomeňte si zabalit léky, které pravidelně užíváte a základní lékárničku obsahující náplasti, dezinfekci, léky proti průjmu, bolesti a horečce.Osm věcí, na které si dát při placení kartou opravdu pozor

  • PIN si prostě nikam nepište.
  • Zkontrolujte bankomat, než do něj vložíte kartu.
  • Zjistěte, zda kartou smíte platit na internetu.
  • Nedávejte kartu z ruky ani na chvíli.
  • Plaťte u důvěryhodných obchodníků
  • Zkontrolujte limity na kartě


Placení kartou

Pokud hodláte v zahraničí platit kartou, přepočítává banka útratu kurzem devizy prodej. Ten se v současnosti pohybuje v oslovených bankách od 25,40 do 26,50 korun za euro. Každý den se však kurz mění, i když většinou jen o haléře.

Co vidět v Londýně za 3 dny : Kam jít na tři dny

  • První den v Londýně začněte návštěvou opatství Westminster. Starověká budova v gotickém stylu je místem korunovace a pohřbu panovníků Velké Británie.
  • Druhý den pokračujte v objevování historického centra hlavního města. Jděte na London Bridge.
  • Třetí den se vydejte na hrad Windsor.

Co si vzít sebou do Londýna : Vždy je vhodné míst sebou nepromokavou bundu, nepromokavé boty a deštník či pláštěnku. I v letních měsících se vám bude hodit svetr či mikina a dlouhé kalhoty. Nezapomeňte si zabalit léky, které pravidelně užíváte a základní lékárničku obsahující náplasti, dezinfekci, léky proti průjmu, bolesti a horečce.

Jak si zařídit Oyster card

První z nich je objednání online, kdy vám karta bude následně doručena na uvedenou adresu. Druhou možností je koupit si kartu až v Londýně. Ve městě byste ji měli sehnat snad na každém rohu. Prodávají ji u okének v metru a na letišti, v automatech nebo ve stáncích s novinami.

Jak v Anglii pozdravit

  1. Hi.
  2. Hey.
  3. Hiya.
  4. Ay-up.

Karetní asociace si z každé platby kartou vezme 0,1 až 0,2 %. Výše provize pro banky je od prosince 2015 regulovaná nařízením Evropského parlamentu a Rady EU. Jde o takzvaný mezibankovní poplatek. Banky, ta která kartu vydala a ta, která spravuje účet obchodníka, si obě uloupnou 0,2 až 0,3 %.

Jak se chránit při placení kartou abyste nepřišli o všechny své úspory : Při placení bychom platební kartu neměli spouštět nejen z očí, ale nejlépe ani z rukou. Do terminálu u obchodníka vkládáme platební kartu sami, bezkontaktní také přikládáme ke čtečce sami. Pokud to za nás činí obchodník, pozorně jej při provádění transakce sledujeme. Ani při placení v restauraci by to nemělo být jinak.