Antwort Jaký podklad pro Marmolit? Weitere Antworten – Co dát pod Marmolit
Před aplikací marmolitu
Mohou to být tradiční omítky, dále také vápencovo-cementové omítky, beton, zateplovací systémy nebo sádrokarton.Marmolit se nijak neředí, ani se do něj nic dodatečně nepřidává. V přiměřeně silné vrstvě (cca 1,5 násobek velikosti zrna) jej rovnou aplikujeme. Při práci bychom měli začít v rozích či na straně budovy. Snažíme se nanášet hmotu jedním tahem, nijak omítku nepřerušujeme a nenapojujeme.že pokud máte šedý marmolit, penetrace by měla být šedá. Penetraci jednoduše natřeme válečkem nebo malířskou štětkou na vyzrálý podklad. Pro lepší rozetíratelnost nařeďte vodou (100ml vody na 1 kg kontaktního – adhezního můstku). Penetraci pak nechejte zaschnout a vyzrát 12-24 hodin dle teploty a vlhkosti vzduchu.
Jak dlouho schne penetrace pod Marmolit : Povrch musí být rovný a čistý, případně vyrovnaný vyrovnávací maltou. Pro zvýšení přilnavosti marmolitu je vhodné povrch penetrovat a nechat penetraci schnout 4 až 12 hodin.
Jak dlouho vydrzi Marmolit
Skladování a Doba Použitelnosti. Skladování: Uchovávejte v teplotě vyšší než 10°C. Doba použitelnosti: Marmolit v uzavřeném kbelíku vydrží několik měsíců.
Na co aplikovat Marmolit : Marmolit – dekorativní omítku je možné pokládat téměř na jakýkoliv povrch. Mluvíme tak o betonu, klasických omítkách, vápencovo-cementových omítkách či sádrokartonových deskách. Můžete také vyrovnat podklad vyrovnávací maltou. Podklad musí být rovný, suchý, bezprašný a pevný.
Před nanesením další vrstvy penetrace nebo barvy musí nátěr vyschnout. Jak dlouho schne penetrace To závisí na mnoha faktorech včetně okolní teploty nebo poměru ředění s vodou. Minimální doba schnutí je 4 hodiny, u neporézních materiálů penetrovaných při nižší teplotě však může trvat i 12 hodin.
Odpověď: Případný nátěr krycí nátěrovou hmotou ( např. polyuretanovým odolným emailem TELPUR T300 nebo silikoniovou fasádní barvou BARLET SILIKON BARVA FASÁDNÍ BÁZE A=BÍLÝ V4018) vytvoří barevně jednolitopu plochu bez efektu marmolitu.
Kdy můžu malovat po penetraci
Minimální doba schnutí je 4 hodiny, u neporézních materiálů penetrovaných při nižší teplotě však může trvat i 12 hodin. Suchou penetraci poznáte na dotek. Nesmí být lepkavá ani zanechávat lesklý film. Penetrování podkladů není žádná věda, stačí jen dodržet základní pravidla a na nanášení barvy nespěchat.Spotřeba marmolitu na metr čtvereční je cca 4 kg. Tedy jeden kbelík o 15 kg – 25 kg můžete využít na 3,4 – 6 m². Pokud je cena marmolitu za 25 kg kbelík = 1199 Kč, pak cena za kilogram marmolitu vychází na cca 45Kč. V případě, že na 1 m² potřebujete 4 kg marmolitu, pak cena za 1 m² vychází na cca 180 Kč.Marmolit ve vlhku
Bohužel se poškození nedá žádným způsobem opravit a jediným řešením je natažení nové vrstvy marmolitu. Nenechte se zneklidnit tím, že je pojivo mléčně zabarvené hned po aplikaci, to je naopak běžné. Jakmile marmolit zaschne, zbarvení zmizí a omítka bude průhledná.
„Nátěr se aplikuje zpravidla ve dvou vrstvách, na podklady podobného odstínu může postačovat i jeden nátěr. Další vrstvu nanášíme po zaschnutí nátěru, tj. po 2 – 8 hodinách, což je individuální dle druhů nátěrových hmot,“ říká odborník z Domu barev.
Kolik vrstev penetrace : Běžně se na sádrokarton dává jedna vrstva penetrace a dvě vrstvy bílého nátěru, což samozřejmě znamená vyšší náklady na barvu a také více času stráveného malováním. Pro úsporu nákladů se doporučuje jedna vrstva penetrace Haftgrund a jedna vrstva bílé barvy Caparol Indeko .
Jak ošetřit Marmolit : Stejně tak ze zkušeností vyplývá, že marmolit nevyžaduje nijak náročnou údržbu. Zpravidla stačí obyčejná voda. Jestliže se vám podaří jej potřísnit více, můžete vyzkoušet jednoduchý recept: Otřete omítku hadrem namočeným v octu a dočistěte čistou vodou.
Čím přetřít Marmolit
Přetření je možné fasádními barvami, nejlépe silikonovými (BARLET SILIKON BARVA FASÁDNÍ).
Penetrační nátěr má za úkol sjednotit vlastnosti podkladu a snížit jeho prašnost a nasákavost. Současně zvyšuje přilnavost nátěrové hmoty. Pokud byste se do malování pustili bez nanesení penetrace, hrozí riziko odlupování nového nátěru a také vznik viditelných fleků a map u vyspravovaných stěn.Standardní spotřeba: 4-5 kg marmolitu na 1 m².
Kolik stojí metr zdiva : Náklady na stavbu cihlové nebo kamenné zdi
Kamenná zeď bude stát 5.000 až 16.000 Kč za metr čtvereční, záviset vám bude však na tloušťce a stylu. Stěny ze škvárových bloků mohou stát 1.000 až 2.500 Kč za metr čtvereční, přičemž dýhy přidávají k nákladům ještě 1.000 až 2.500 Kč za metr čtvereční.