Antwort Jaká polévka se hodí ke guláši? Weitere Antworten – Jakou polévku k obědu
Ve světovém žebříčku nejlepších českých polévek je na prvním místě česnečka. Na přední příčce je i rajská
- Na prvním místě se umístila česnečka.
- Na druhém místě je podle hodnocení zelňačka.
- Třetí místo obsadila hrachová polévka.
- Na čtvrtém místě najdeme rajskou polévku.
- Pátou příčku obsadila houbová polévka.
Uložená v lednici vydrží až 1 týden, lze ji i zamrazit. Na přípravu opravdu dobré gulášové polévky nepoužívejte příliš libové maso, například hovězí zadní. Naopak vybírejte takové druhy, které mají vysoký obsah klihových částí – ty se delším varem rozpustí a polévku zahustí a také dodávají masu šťavnatost.O silnou masovou chuť se postará tuk a kolagen, proto vybírejte tučnější kousky hovězího masa – krk či loupaná plec jsou ideální. Pozvolným dušením se kolagen rozpustí a maso krásně změkne. Nešiďte rajský protlak – koncentrovaný dvakrát svařený doppio concentrato má intenzivní rajčatovou chuť bez zbytečné kyselosti.
Jak se vaří hovězí vývar : Hovězí maso a kosti vložíme do pekáčku a nejprve asi 20 minut opečeme v troubě (ale nemusíme). Pak vše vložíme společně s očištěnou zeleninou, solí, kořením do hrnce a zalijeme studenou vodou. Na malém plameni vaříme 3 hodiny. Nakonec polévku scedíme, dosolíme a přidáme nasekané bylinky.
Co je Míšo polévka
Miso se vyrábí z luštěnin a obilovin a vzniká podobně jako další oblíbené ochucovadlo, sojová omáčka, fermentací. Sója, obilí nebo poměr obojího se tepelně zpracuje v páře, smíchá se s mořskou solí a fermentačním činidlem v dřevěných sudech. Od délky fermentace se poté odvíjí intenzita chuti ochucovadla miso.
Co je ovarová polévka : Základem ovarové polévky je vývar z vepřového masa. Nejčastěji se používá vepřové koleno, hlava, lalok, jazyk nebo plec. Polévku můžeme doplnit zeleninou, kroupami, strouháním nebo bramborami. Přidáme-li česnek, sýr a krutonky do čirého vývaru, budeme mít výtečnou česnečku.
Jednoduchý a pohodlný způsob je zahušťování nastrouhanou syrovou bramborou. Přidáme ji co nejdříve, aby se důkladně rozvařila a rozmělnila v polévce. Oblíbené je zahušťování starším chlebem. Nejvhodnější je žitný chléb, od kterého odkrojíme kůrku a nakrájíme ho na malé kostky, nastrouháme nebo jednoduše rozdrobíme.
Pokud budete však vývar vařit více než 6 hodin na plotně, případně 14 hodin v pomalém hrnci, bude už zelenina doslova mrtvá a je lepší ji vyhodit a ve vývaru si krátce povařit novou. Pokud vaříte dlouho tažený kostní vývar a na posledních 30 minut si do něj přidáte čerstvou zeleninu, pak ji můžete klidně konzumovat.
Jak dlouho se vaří Gulasova polevka
Za stálého míchání asi dvě minuty opékáme. Pak přidáme sladkou i uzenou papriku, kmín a česnek a opékáme asi minutku (a nezapomínáme míchat) do rozvonění. Nyní celou směs zalijeme vodou, osolíme, přivedeme k varu, zakryjeme pokličkou a na mírném plameni vaříme dokud není maso měkké – trvá to asi hodinu.Poměry surovin na hovězí vývar
- 1,5 litru vody.
- aspoň 500 g kostí a masa zhruba v poměru 1:1.
- 1 malou cibuli.
- 5 kuliček pepře.
- 100-150 g kořenové zeleniny, a to ve stejném poměru mrkev, žlutá mrkev, petržel a celer.
- polovinu zelené části pórku.
- snítku petrželky.
- 5-7 g soli.
Ve chvíli, kdy je voda horká a takřka vře, do ní vložíme hovězí maso. Dovedeme vodu k varu, a až se tak stane, stáhneme plamen na minimum, aby voda jen lehounce probublávala. Postupem času se na hladině začne tvořit pěna, kterou poctivě sbíráme. Následně necháme vývar vařit na nízkém plameni zhruba tři až čtyři hodiny.
Do polévky přidáme dashi no moto, řasy, (houby), tofu a krátce prohřejeme hlavně aby tofu převzalo chuť. Mezitím si odebereme trochu vývaru do misky a rozmícháme v něm miso pastu, odstavíme hrnec z ohně a jemně vmícháme rozpuštěnou miso. Neměla by projít varem, aby se neznehodnotili živé enzymy.
Co to je Dashi : Daši (japonsky 出汁) je druh polévek a výtažek, které se používají v japonské kuchyni. Daši tvoří základ polévky miso, čirého vývaru, nudlového vývaru a jiných tekutin, které se používají na zvýraznění pikantní chuti jídla, jako například chuti umami.
Co se dává do černé polévky : Doměkka uvařené kroupy několikrát propláchneme a necháme okapat. Do polévky přidáme okapané kroupy, na kostičky nakrájenou a rozpuštěnou slaninu, na drobno nakrájenou a osmaženou cibulku, třený česnek, drcenou majoránku. Podle chuti osolíme. Prohřejeme, ozdobíme čerstvou majoránkou a podáváme s čerstvým pečivem.
Co je udon polévka
Tato japonská specialita – podobná tradiční polévce ramen – se skvěle hodí do vývaru podle receptu šéfkuchaře Romana Pauluse. Kromě nám známých surovin – petržele, celeru, mrkve, zázvoru nebo česneku – v něm najdete i řadu exotických, jako jsou houby shitake nebo zelená řasa kombu.
Na sádle osmahneme nadrobno nakrájenou cibuli do zlatohnědé barvy, přidáme kmín a maso, opečeme, přidáme nasekaný česnek (4 stroužky, 1 si ponecháme na konečné dochucení), osmahneme, zasypeme paprikou, krátce osmahneme, zasypeme moukou, opět krátce osmahneme, zalijeme vývarem nebo vodou, lehce osolíme, přivedeme k varu …Postup přípravy receptu
Ke konci vaření přidáme rozetřený česnek a majoránku, popřípadě přilijeme trošku vody a dochutíme solí. Podáváme s čerstvým pečivem nebo plackami,klidně jako hlavní chod. Výborná je i s přidáním čerstvé papriky cca 10 minut před koncem vaření.
Jak dlouho vydrží gulášová polévka : Dlouhá trvanlivost
Jídla vydrží v lednici 30, 45 a 60 dnů bez konzervantů a zbytečné chemie.