Antwort Jak porozumět výplatní pásce? Weitere Antworten – Jak rozumět výplatní pásce

Jak porozumět výplatní pásce?
části výplatní pásky jsou vypsané odpracované hodiny, přesčasy, svátky, sečtené dohromady všechny bonusy a příplatky. Taktéž tam naleznete neplacené volno, placené volno (lékař atd.), neomluvenou absenci, nemocenskou a dovolenou čerpanou, ale zároveň i dovolenou do konce roku.jednotlivá plnění poskytovaná v souvislosti se zaměstnáním, stav konta pracovního doby (pokud je zavedeno), srážky ze mzdy (daně, odvody), celková cena práce.Písemný doklad ke mzdě by měl vždy obsahovat:

  1. údaje o zaměstnanci – tedy vaše jméno a příjmení, osobní číslo, pracoviště, druh pracovního poměru a zdravotní pojišťovnu,
  2. údaje o zaměstnavateli – především název a sídlo firmy,
  3. období, za které se mzda vyplácí – čili měsíc a rok.

Jak zjistím heslo k vyplatni pasce : Nejprve se zjistí, zda existuje heslo na kartě Vlastní v poli Heslo pro Výplatní lístek. Pokud ano, bude výplatní lístek zaheslován tímto heslem.

Kdy mám dostat výplatní pásku

Zaměstnavatel by vám měl výplatní pásku předat do konce následujícího měsíce po měsíci, za který je mzda vyplacena. Výplatní páska, často nazývaná také výplatnice, není pouze potvrzením o mzdě a odvodech, ale je také důležitým dokumentem pro výpočet důchodu.

Jak cist ve vyplatni pasce : Na výplatní pásce je vhodné uvádět:

  1. identifikační údaje zaměstnance – jméno a příjmení, osobní číslo, pracoviště, druh PPV, zdravotní pojišťovnu,
  2. název zaměstnavatele,
  3. období (měsíc a rok), za které je mzda zúčtována,
  4. údaj o průměrném hodinovém výdělku,
  5. zůstatek dovolené,

Páska musí obsahovat následující informace:

  1. vaše jméno a příjmení,
  2. název společnosti, pro kterou pracujete,
  3. měsíc a rok vyplacení mzdy,
  4. tarifní mzdu,
  5. základní mzdu,
  6. hrubou mzdu,
  7. nezdanitelnou část základu daně,
  8. dny dovolené za aktuální i předchozí rok i vyčerpané dny a zbývající,


Nejpozději byste měli výplatní pásku obdržet do konce měsíce následujícího po měsíci, za který je mzda vyplácena. Výplatní páska není jen potvrzením o mzdě a odvodech, ale i důležitým dokumentem při výpočtu důchodu.

Kdy prijdou penize po vyplatni pasce

Výplatní páska: Do kdy má být předána Nejpozději byste měli výplatní pásku obdržet do konce měsíce následujícího po měsíci, za který je mzda vyplácena.V rámci období, v němž je mzda splatná musí zaměstnavatel určit pravidelný výplatní termín. Připadne-li tento termín na sobotu, neděli nebo svátek je doporučeno mzdy vyplatit v nejbližší předcházející pracovní den.Z pohledu důchodového pojištění

Zaměstnavatelé jsou povinni uschovávat mzdové listy nebo účetní záznamy o údajích potřebných pro účely důchodového pojištění po dobu 30 kalendářních roků následujících po roce, kterého se týkají.

Za každého zaměstnance dostává stát dvojí odvod za zdravotní a dvojí za sociální pojištění. Z hrubé mzdy zaměstnance se strhává 4,5 % na zdravotní a 6,5 % na sociální pojištění. Kromě těchto peněz zaměstnavatel ještě nadto platí 24,8 % zaměstnancovy hrubé mzdy na sociální pojištění a 9 % na zdravotní pojištění.

Kdy musí zaměstnavatel vyplatit výplatu : 3 Splatnost mzdy nebo platu a výplata mzdy nebo platu (§ 141 až 143) Mzda nebo plat jsou splatné po vykonání práce, a to nejpozději v kalendářním měsíci následujícím po měsíci, ve kterém vzniklo zaměstnanci právo na mzdu nebo plat nebo na některou jejich složku.

Kdy prijde Vyplata Kdyz 15 je Nedele : Připadne-li tento den (tj. výplatní termín) na sobotu, neděli nebo svátek, vyplácí se mzda v nejbližším předcházejícím pracovním dni, není-li v kolektivní smlouvě nebo ve vnitřním předpisu zaměstnavatele stanoveno, že se tak stane v nejbližším následujícím pracovním dni.

Jak archivovat dokumenty

Archivace tištěných dokumentů

  1. Štítky na šanony – na štítek napište i rok, kdy můžete dokumenty bezpečně skartovat, výrazně si usnadníte budoucí vyřazování
  2. Rozdružovače – slouží k třídění dokumentů uvnitř šanonů
  3. Archivační spony a archivační boxy – pokud nechcete archivovat celé šanony, ale pouze papíry.


V případě hrubé mzdy 35 000 Kč jsou náklady zaměstnavatele 11 830 Kč (35 000 × 9 % + 35 000 × 24,8 %), které připočteme k hrubé mzdě. Tím získáme superhrubou mzdu ve výši 46 900 Kč, ze které se pak vypočte 15% záloha na daň z příjmů.Pokud vyděláte 25,000 Kč za rok žití v Česká republika, vaše daně budou 2,750 Kč. To znamená, že váš čistý příjem bude 22,250 Kč za rok, nebo 1,854 Kč za měsíc. Vaše průměrná daňová sazba je 11.0% a vaše marginální daňová sazba 11.0%.

Co si zaměstnavatel nesmí dovolit : Zaměstnanec mimo jiné nesmí : požívat alkoholické nápoje a zneužívat jiné návykové látky na pracovišti a v pracovní době ani mimo pracoviště vstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele, kouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.