Antwort Jaký postřik proti Pilatce? Weitere Antworten – Jak zničit Pilatku
Postřiky na pilatky
Nejefektivnějším řešením je aplikace postřiku. V úvahu připadá Spintor nebo Fast M. Problém s chemickými postřiky je ale v tom, že můžete kromě pilatek ublížit i prospěšnému hmyzu, proto je vhodné ho využít ve večerních hodinách, kdy už včely a jiní opylovači nejsou tolik aktivní.Rychlé řešení spočívá v zavěšení bílých lepových desek na stromy. Systémovou ochranu proti pilatkám zajistí postřik koncentrátem Spintor, přírodním insekticidem Neemazale nebo hotovým postřikem Fast M, ke kterému nepotřebujete tlakový postřikovač a nemusíte následně nádobu čistit.Na pilatku švestkovou fungují povolené insekticidy, které byste měli aplikovat v době, kdy opadlo již 80 % okvětních lístků. Dále je možné použít feromonové lapáky nebo pasti, kterými jednak zjistíte velikost napadení pilatkou a jednak odlákáte samečky, kteří pak nemohou oplodnit samičky.
Čím se stříkají švestky : Jarní postřik slivoní
První postřik švestky provádíme proti puchrovitosti hned na začátku sezóny. Doporučit můžeme fungicid Kuprikol 50, který aplikujeme ve chvíli, kdy se na stromě objeví pupeny, tedy na začátku rašení. Připravíme si 10g přípravku a promícháme jej ve 2 litrech vody (optimální množství pro 1 švestku).
Kdy aplikovat postřik proti Pilatce
Pilatky jsou příčinou častého jevu, kdy stromy slivoní sice bohatě kvetou, ale nemají prakticky žádné plody. Výjimečné nejsou případy, kdy je napadeno více než 90 procent plodů. Ošetření insekticidy je třeba provést ve velmi krátkém termínu – v době, kdy opadlo 80 až 90 % květních plátků.
Co ožírá angrešt : Na jaře vylézají na keře, spásají pupeny, ožírají mladé lístečky, později starší listy. V červnu se kuklí v řídkém vláknitém zámotku, uloženém mezi listy tráv a jiných rostlin.
Desky pověsíme asi týden před začátkem kvetení. Rozvěsíme je po obvodu korun stromů. Doporučuje se vyvěsit 2 kusy na metr výšky stromu.
Jarní postřik stromů (jabloní, třešní, švestek, drobného ovoce okrasných dřevin a rostlin,…) aplikujeme ke konci vegetačního klidu, na počátku rašení, do stádia zeleného až růžového poupěte, kdy už jsou škůdci vylíhlí.
Kdy postřik proti Červivosti švestek
Jestliže stromy kvetly málo a pilatky se vyskytly ve značném množství, použijeme chemickou ochranu, např. přípravek Zolone, nejlépe ihned po opadu květních plátků.Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.Podporuje krevní oběh a snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Snižuje riziko vzniku aterosklerózy (ucpávání tepen). Pozitivně ovlivňuje močový systém. Předchází vzniku dny a revmatismu (díky skvělým detoxikačním účinkům).
Ošetření se provádí preventivně v pevně daný čas, tj. jednou před květem a dvakrát po odkvětu angreštů, rybízů, borůvek nebo brusinek. tj. 1x postřik před květem, 1x postřik po odkvětu a za 10-14 dní poté provedete poslední postřik.
Kdy se stříkají švestky : Dopřejte své švestce možnost hojit rány. A to může až v dob, kdy v ní proudí míza. Stříhejte jí tedy až v době, kdy švestka kvete a kdy už raší i listové pupeny. Nejdříve pak době, kdy je těsně před rozkvětem.
Jaký postřik na angrešt : Rybíz, angrešt a josta patří mezi nejzdravější ovoce. Dobrou prevencí proti všem žravým a savým škůdcům je předjarní postřik přípravkem Biool, který udusí i většinu vajíček a přezimujících škůdců. Během doby vegetace lze mšice vyhubit například Neudosanem nebo Bioolem, tedy ekologicky nezávadnými roztoky.
Kdy postřik angreštu
Ošetření se provádí preventivně v pevně daný čas, tj. jednou před květem a dvakrát po odkvětu angreštů, rybízů, borůvek nebo brusinek. tj. 1x postřik před květem, 1x postřik po odkvětu a za 10-14 dní poté provedete poslední postřik.
Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.Jarní postřik stromů (jabloní, třešní, švestek, drobného ovoce okrasných dřevin a rostlin,…) aplikujeme ke konci vegetačního klidu, na počátku rašení, do stádia zeleného až růžového poupěte, kdy už jsou škůdci vylíhlí.
Kdy aplikovat Rock Effect : Pro optimální účinnost je nutné aplikovat při zjištění prvního výskytu škůdců. Pokud je použita koncentrace, postřik či rosení ukončíme při dokonalém ovlhčení, nejpozději při počínajícím skanutí aplikační kapaliny z povrchu ošetřovaných částí rostlin.