Antwort Jak postupovat při SIDS? Weitere Antworten – Co delat kdyz se miminku zastavi dech

Jak postupovat při SIDS?
Pokud dítě nedýchá, musíte jednat rychle a racionálně. Okamžitě zavolejte zdravotnickou záchrannou službu na čísle 155. Vyprázdněte dítěti ústní dutinu a nos. V poloze na zádech dýchejte do úst i do nosu zároveň zhruba 30 vdechů za minutu, vdechujte však pouze obsah úst, protože dítě má menší plíce.V naší republice postihuje náhlé úmrtí kojence v průměru jedno dítě na 2 000 až 1 000 živě narozených novorozenců. Při roční porodnosti kolem 100 000 dětí tak v průměru umírá na SIDS několik desítek kojenců.Jestliže dítě nedýchá, je životně důležité dostat mu rychle vzduch do plic, aby nedošlo k poškození mozku. Můžete tomu zabránit dýcháním z plic do plic. Jestliže se dítěti zastavilo srdce, můžete rukou stlačovat hrudní kost, aby se krev znovu rozproudila. Nevzdávejte se, děti přežívají i dlouhé kříšení.

Kdy je nejvetsi riziko SIDS : 2. až 4. měsíc věku je období, kdy je největší riziko SIDS.

Kdy končí riziko SIDS

K SIDS dochází nejčastěji mezi 2 a 4 měsíci věku, většina do 6 měsíců věku. Riziko je zvýšené u dětí s nízkou porodní hmotností, předčasně narozených a s pomalejším nitroděložním i poporodním růstem. Riziko je výrazně zvýšené (3-5x) při kouření matky během gravidity.

Kdy je nejcasteji SIDS : Věk: Nejvyšší riziko SIDS je u kojenců ve věku 2 až 4 měsíců. Pohlaví: Statistiky ukazují, že chlapci mají vyšší riziko SIDS než dívky. Vývojové faktory: Někteří kojenci mohou mít mozkové abnormality, které ovlivňují kontrolu dýchání a probouzení ze spánku.

různé polštářky, dečky, starší nebo měkčí matrace jsou sdruženy s vyšším rizikem SIDS. Přikrytí hlavy a obličeje volným ložním prádlem apod. zvyšuje riziko. Dalším rizikovým faktorem je přehřátí způsobená vysokou teplotou v místnosti nebo nadměrným oblečením nebo zabalením.

Příčina onemocnění není známá, jsou však známy četné rizikové faktory, jejichž přítomnost zvyšuje pravděpodobnost SIDS. spaní na břiše (především u dětí nezvyklých na polohu spaní na břiše) Přeorientování dětí na spánek na zádech vedlo v USA ke snížení výskytu SNÚK.