Antwort Jak poznam spatne pístní kroužky? Weitere Antworten – Jak se poznají špatně pístní kroužky
1 odpověď Opotřebené pístní kroužky se dají poznat podle těchto příznaků: zhoršené startování, abnormální spotřeba oleje, snížení komprese a snížený výkon. Dalším, poměrně spolehlivým příznakem je modrý nebo modrobílý kouř z výfuku.Kontrola drážek pro pístní kroužky
Přiložte kroužek do příslušné drážky v pístu. Pokud je změřená vzdálenost mezi hranou kroužku a hranou drážky (viz. obrázek) 0,12 mm nebo větší, je píst velmi opotřebován a musí být vyměněn.Pro měření vůle zámku namontujeme pístní kroužek do příslušného válce. Pístní kroužek držíme poměrně vysoko ve válci; jakékoli opotřebení stěny válce (často kolem středu) nemá vliv na měření. Pomocí spárové měrky zkontrolujeme, kolik místa (čti: vůle zámku) je mezi konci.
Jak uvolnit pístní kroužky : do nafty,petroleje a pod.,pak tenký šroubováček,píchnout do zámku a pomaličku páčit a rozhýbávat. posledně jsem jsem tak kroužek uvolňoval možná 2 hodiny,ale povedlo se. hlavně v klidu,pomaličku,jak zapáčíš moc,tak praskne.
Kdy vyměnit pístní kroužky
Pístní kroužky se stejně jako jiné komponenty časem opotřebovávají (v normálních provozních podmínkách, při správné údržbě a používání doporučeného maziva) a lze je vyměnit, pokud píst a vnitřní povrch válce není nadměrně opotřebený.
Jak se projevuje špatná komprese motoru : Klepání nebo pingování: Ztráta komprese může způsobit klepání nebo pingování z motoru, zejména při zatížení nebo během akcelerace. Špatná účinnost paliva: Snížená komprese a neefektivní spalování v důsledku prasklých pásů válců mohou mít za následek snížení spotřeby paliva, což vyžaduje častější doplňování paliva.
Vůle v zámku se kontroluje spárovými měrkami po vložení kroužku do válce, ve kterém bude pracovat. Musí se měřit v takové výšce válce, ve které se kroužek za provozu pohybuje.
Ve volném stavu je průměr kroužků větší o 0,1 až 0,15 průměru válce (>10–15 %). Ve stlačeném stavu ve válci připadá na 100 mm průměru válce montážní vůle horního kroužku v zámku obvykle 0,4–0,6 mm.
Jak vyčistit písty
– Spodní konce pístu opláchněte v tekoucí vodě s drobným množstvím mýdla. Zbytek pístu nenamáčejte a držte mimo tekoucí vodu. Zaměřte se na důkladné vyčištění spodní části pístu včetně otvorů (na otvoru pístu můžete použít válcovitý kartáček na čištění pístů). – Horní část nenamáčejte.Plochy násilného prasknutí nejsou zadřené a neukazují žádné stopy únavového lomu. Píst je bez vývoje lomu náhle rozbit. Při únavovém lomu se tvoří na ploše trhliny prodlevy, které dávají rozpoznat počátek a postupný vývoj lomu. Příčinou tohoto lomu je mechanické přetížení materiálu pístu nebo materiálová vada.šipka ukazuje ve směru otáčení motoru!
Pokud by to tlakovalo do vody, tak je to vidět zespodu pod vyrovnávací nádobkou, tamtudy je vyveden přepad od víčka ven, poznáš to krásně, když hned po zastavení, když je systém pod tlakem, povolíš trošku to víčko, až uslyšíš únik tlaku a zespodu ti uystříkne trošku vody, to je to místo vyůstění přepadu.
Jak poznat motor před smrtí : Nejprve zahřejte motor a poté otevřete víčko oleje. V tomto případě nás hlavně zajímá, jaká pára z ní stoupá. Modrý kouř nebo zápach spáleniny naznačuje, že došlo k problému s motorem. V ideálním případě by kouř měl být bílý.
Jaká má být vůle pístu ve válci : Ve volném stavu je průměr kroužků větší o 0,1 až 0,15 průměru válce (>10–15 %). Ve stlačeném stavu ve válci připadá na 100 mm průměru válce montážní vůle horního kroužku v zámku obvykle 0,4–0,6 mm.
Čím rozpustit karbonové usazeniny
Jako prevenci proti rychlému obnovení karbonu v oblasti motoru přidáváme do oleje antioxidační přísadu BG 115 325 ml. Tato prevence stačí provést vždy s novým olejem. Palivový systém doporučujeme ošetřovat přípravkem BG 208 44K 325 ml v cyklu po ujetých 15.000 km.
Domácí přípravky na čištění mosazi
Vymačkejte půlku citronu a přidejte k němu čajovou lžičku jedlé sody. Tuto připravenou směs pomocí hadříku jemně naneste na mosazný předmět a pomalu po něm přejíždějte. Pokud je mosazný předmět velmi zašlý nechte působit 30 minut. Směs otřete a vyleštěte suchým hadříkem.Násilné prasknutí je vždy způsobeno cizím tělesem, které se dostane v provozu do motoru a s pístem do kolize. Toto může být odtržení dílů ojnice, klikové hřídele, ventilů nebo podobně. Také když se dostane do válců voda nebo palivo, dochází k násilnému prasknutí pístu.
Kam smeruje šipka na pístu : šipka ukazuje ve směru otáčení motoru!