Antwort Jak poznat že je králík ve stresu? Weitere Antworten – Jak poznat že je králík smutny
Jak poznat, že je králík smutný
- Chování: Králík může být méně aktivní, trávit více času skrýváním, nebo se vyhýbat interakci s lidmi nebo jinými králíky.
- Ztráta Zájmu: Ztráta zájmu o hrání, průzkum nebo dokonce o oblíbené pamlsky může být znakem smutku.
Když začne králíček tzv. řádit – vyskakovat do výšky, vykopávat nožičkami, velkou rychlostí sprintovat po pokoji, třepat u toho hlavičkou, že máte pocit, že mu úplně přeskočilo, je to projev radosti ze života. Králíček chce vyjádřit, že je velmi spokojený.Králík olizuje jen ty, které má opravdu rád, protože vás chce potěšit. Takto se chovají králíci i k ostatním králíkům. Stává se také, že králík olizuje předměty, které voní po majiteli. Zřejmě je v některých případech králičí olizování člověka způsobeno nedostatkem soli, ale kdo by tomu věřil.
Co vadi králíkům : Čerstvé seno by mělo tvořit většinu potravy králíka a musí být vždy k dispozici. Dospělí králíci mohou jíst timotejku a jiné druhy trávy , zatímco mladší králíci by měli být krmeni vojtěškou. Jetel by se neměl podávat dospělým králíkům z důvodu vyššího obsahu bílkovin a cukru.
Jak poznat že se mě králík boji
Zadruhé může být dupání varovným signálem – králík může dupat, když se bojí a cítí se ohrožen. Dupáním vás chce varovat před nebezpečím. Pokud váš králík často dupe a zároveň kulhá nebo začne skřípat zuby, může to být příznak bolestí bříška. Pokud si takových příznaků všimnete, určitě vezměte králíka k veterináři.
Jak zateplit králíkárnu : Celou mezeru mezi stěnou krabice a vnějškem králíkárny vyplňte slámou nebo senem, případně můžete použití i noviny nebo kombinace všech tří materiálů. Spíše, než seno doporučujeme slámu, protože silnější stébla zachycují více vzduchu a jsou tak lepším izolantem.
Králík hledá útočiště v chládku, leží natažený a snaží se co největší plochou těla dotýkat chladné podložky. Dech se mu stále zrychluje, až se může zdát, že se králík třese, ale ve skutečnosti se jedná jen o povrchové zrychlené dýchání.
Pokud králík cvaká zubama jemně, skoro jako by předl, znamená to, že je šťastný a cítí se dobře. Tento zvuk může vydávat například, když ho hladíte, když si užívá svého oblíbeného pamlsku, nebo když si odpočívá v pohodlném místě. Tímto způsobem vám dává najevo, že je rád za vaši péči a pozornost, a že vás má rád.
Co natrhat Kralikovi
Vedle trávy a sena bychom králíkům měli dopřát listovou zeleninu, dále velmi malé množství extrudovaných pelet a samozřejmě čerstvou vodu. Při krmení králíka vycházíme z toho, co by měl k dispozici v divoké přírodě.Ideální teplota je 15 až 22 stupňů. Králíci preferují spíše chlad, pokud možno tedy v zimních měsících stáhněte topení. Pokud klec postavíte na studenou zem, je vhodné pod ní umístit nějakou podložku (koberec, polystyren…).To, že si vás namlouvá jako svého potenciálního partnera, vám dá najevo tak, že pobíhá dokola, jemně bručí, chce se o vás třít, strká hlavičku do dlaně, občas může také naskakovat na ruku a dělat kopulační pohyby. Stejně se králičí chlapci chovají, když je poblíž ušatá slečna.
Králíci jsou poměrně citlivý na vyšší teploty – už při teplotě nad 29 °C dochází k tepelnému stresu, což může vyústit až v hypertermii, která nakonec může být fatální. Ideální teplotní rozmezí je od 16°C do 21°C.
Jak velkou králíkárnu : Králíkárna a tedy i kotce by měly mít vždy hloubku alespoň 70cm. Do šířky pak každý kotec 80cm pro střední plemeno a 110-120cm pro obří plemeno, na výšku ideálně 60-70cm. Na výšce jednotlivých kotců opravdu nešetřete, kromě pohodlí králíka, výšku oceníte zejména v létě, čím nižší kotce, tím větší horko v nich.
Na co nejcasteji umiraji králíci : Nejčastější nakažlivé nemoci králíků
- Králičí mor (RHD, VHD, hemorrhagická septikémie králíků) Virové rychle probíhající onemocnění králíků, které se rychle šíří, má vysokou nemocnost a mortalitu.
- Myxomatóza.
- Encefalitozoonóza.
- Kokcidióza.
- Ušní svrab.
- Dravčíkovitost.
- Králičí syfilis.
- Králičí rýma.
Jak naučit králíka chodit na záchod
Pokud králík toaletu ignoruje a trousí bobky všude kolem, seberte je a vložte je do toalety. Králík své bobky pozná po čichu a pokud je bude neustále nacházet v toaletě, za čas mu to dojde a začne chodit tam. Důležité je, aby se králíček naučil mít toaletu rád, proto ho v blízkosti toalety hlaďte a chvalte.
Králík by měl mít neustále k dispozici seno v jesličkách a vodu v napáječce. Seno je důležité z toho důvodu, neboť králík si neustálým přežvykováním brousí zuby. Jako doplňkové krmivo jsou vhodné různé granule – doporučujeme ty bezobilné. Granule nabídněte alespoň 2x týdně, maximálně obden.Nejlépe se králík cítí při teplotách 15-21 °C. Pokud ale teploty vystoupají k více než 30 °C můžeme u králíčka zpozorovat zrychlené dýchání, zvýšenou činnost srdíčka a horká ouška. Dochází k nižšímu příjmu potravy i tekutin.
Kdy králík otevírá oči : okolo 10. dne otvírají oči a 20. den začínají opouštět hnízdo.