Antwort Jak poznat že je Pavlova hotová? Weitere Antworten – Kdy plnit Pavlovu
Ozdobte čerstvým ovocem. Kousky ovoce můžete dát samozřejmě i dovnitř pod šlehačku, záleží, jak moc velké pusinky jste si upekli. Pavlovy plňte až pár hodin před servírováním, aby se příliš nerozmáčely.Postup přípravy receptu
Na papír obkreslete podle menšího talíře kruh. Do něj navršte ušlehanou hmotu, „sněhová hora“ by měla být asi 4–6 centimetrů vysoká, nepravidelnost je naopak vítaná. Troubu předehřejte na 150 °C. Vložte do ní Pavlovu, teplotu snižte na 120°C a pečte 80 minut.Kukuřičný škrob a bílý vinný ocet se do pavlovy přidávají, protože pomáhají stabilizovat bílek. Tvarování. Pravidelného kruhového tvaru pavlovy dosáhnete tak, že si kruh předkreslíte na pečicí papír. Ovšem pozor – na plech pak papír přijde stranou, na niž jste kreslili, dolů.
Jak dlouho šlehat Pavlova : Přidám malou špetičku soli a po polévkových lžících postupně přisypávám jemný krupicový cukr (ne moučkový!). Po každém přisypání nechám cukr robotem důkladně zašlehat do sněhu. Zjednodušeně, další lžíci cukru přidávám vždy po 30 sekundách šlehání.
Jak dlouho dopredu PECT Pavlova
Dejte péct do vyhřáté trouby na dvě hodiny, pak troubu vypněte a nechte v ní pusinku zcela vychladnout. Já obvykle peču večer a nechávám v troubě do rána. Pavlovu opatrně sloupněte z pečícího papíru a položte na tác či podnos, na kterém budete servírovat. Smetanu ušlehejte společně s mascarpone.
Čím plnit Pavlovu : V případě, že máte Pavlovy upečené tak akorát, tak stačí plnit krémem nebo šlehačkou asi půl hodiny před podáváním. Krém s mascarpone je pevnější, déle udrží svůj tvar a tolik Pavlovu nezvlhčí jako třeba jen ušlehaná šlehačka.
Uchováváme v chladu a podáváme během několika hodin, pavlovy v lednici vydrží i do druhého dne, šlehačka ale křehkou pusinku postupně rozmáčí. Samotné pavlovy můžeme upéct i 1-2 dny předem a skladovat v uzavřené nádobě.
Ihned vložte do trouby, snižte teplotu na 120 °C a sušte přibližně 40–45 minut. Po uplynutí této doby troubu vypněte a jen malinko pootevřete dvířka (vložte do nich vařečku), takto nechte korpusky dojít, dokud v ní úplně nevychladnou. Jakmile korpusky vychladnou, jdou snadno odlepit od pečicího papíru.
Jak poznat Přešlehaný sníh
Sníh je přešlehaný: Sníh, který se trhá a hrudkuje, je už přešlehaný. Z takového sněhu rychle unikne vzduch a jeho hlavní výhoda je zničená. Sníh je potřeba šlehat, dokud není hustý a jemný, ale nesmí téct. Jakmile tvoří špičky, které drží tvar, je ušlehaný.Pokud použijete elektrický šlehač, začněte pomalu a zvyšujte rychlost postupně. Na závěr zase rychlost pomalu ubírejte. Nešlehejte ale příliš dlouho, maximálně několik minut, jinak budete mít nakonec spíš máslo.A bude-li vám vrtat hlavou stejně jako mě, jak má správně upečená Pavlova vypadat, tak měla by být na povrchu křupavá a uvnitř jako marshmallow, říká mistr cukrář pan Josef Maršálek .
Na plech dejte pečící papír a troubu rozehřejte na 80°C horko-vzduch. Pak už jen tvořte malá hnízdečka tak, aby uvnitř vznikal prostor pro naplnění. Sušte přibližně 1 a půl hodiny.
Jak ušlehat sníh nad párou : Připravte si hrnec, kam pěkně sedne mísa s bílky. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte k varu. Až bude voda vřít, umístěte nad rendlík mísu s bílky a začněte hned šlehat. Pokud chcete vyšlehat sníh s cukrem, vyčkejte až na vhodnou příležitost, která nastává, když se bílky trochu ohřejí.
Co dělat když nejde ušlehat sníh : Nedaří-li se vám vyšlehat z bílků tuhý sníh, nejspíš se přes veškerou snahu dostala k bílkům i malá část žloutku. Spadne-li nám kousek žloutku k bílkům, musíme jej beze zbytku vyndat, třeba pomocí kousku skořápky. Při šlehání bílků musíme mít nádobu na šlehání i metlu naprosto čisté.
Jak poznat vyšlehanou šlehačku
Nešlehejte ale příliš dlouho, maximálně několik minut, jinak budete mít nakonec spíš máslo. Správnou konzistenci poznáte tak, že když z mísy vytáhnete metlu, šlehačka se za ní pěkně natahuje a tvoří malé špičky.
Krém zachrání i lžíce práškové želatiny, nabotnalé v troše vody a poté zahřáté, aby se želatina rozpustila. Nalijeme ji do smetany a znovu vyšleháme. Pár kapek citrónové šťávy také pomůže šlehačku zpevnit a ještě bude mít svěží citrusovou chuť.Uchováváme v chladu a podáváme během několika hodin, pavlovy v lednici vydrží i do druhého dne, šlehačka ale křehkou pusinku postupně rozmáčí. Samotné pavlovy můžeme upéct i 1-2 dny předem a skladovat v uzavřené nádobě.
Proč nejdou ušlehat bílky : Nedaří-li se vám vyšlehat z bílků tuhý sníh, nejspíš se přes veškerou snahu dostala k bílkům i malá část žloutku. Spadne-li nám kousek žloutku k bílkům, musíme jej beze zbytku vyndat, třeba pomocí kousku skořápky. Při šlehání bílků musíme mít nádobu na šlehání i metlu naprosto čisté.