Antwort Jak poznat neurologický problém u miminka? Weitere Antworten – Jak poznat neurologické problemy

Jak poznat neurologický problém u miminka?
Mezi ty nejčastější patří:

  • mravenčení
  • snížení citlivosti v končetinách.
  • zhoršená koordinace pohybů
  • poruchy vidění
  • závratě
  • epileptické záchvaty.
  • deprese a obecně nechuť do života.

Před vlastním vyšetřením laborantka nasadí vyšetřovanému čepici s elektrodami. Pacient by měl při vyšetření optimálně spočívat v klidu se zavřenýma očima (nejlépe vleže). EEG laborantka je však připravena i na děti s menší ochotou ke spolupráci.Průběh vyšetření EEG

Dítě se nejprve posadí a na vlasy je mu aplikován průhledný vodivý gel. Nikterak nezapáchá, nešpiní, nemusíte se toho bát. Potom sestra na hlavu umístí čepičku s elektrodami (s barevnými drátky) a dítě vyzve, aby se položilo na lehátko. Musí ležet v klidu se zavřenýma očima.

Co odhalí neurologie : Neurologie je lékařský obor, který se zabývá prevencí, diagnosou, terapií a poradenskou činností pro nemoci centrálního nervového systému (mozku a míchy), periferních nervů, svalové a kosterní soustavy, pojivové tkáně a cévních onemocnění mozku.

Kdy jít na neurologii s miminkem

Afektivní záchvaty, kolapsové stavy, autistické projevy, opožděný vývoj řeči, poruchy chůze, neobratnost, neklid a nepozornost, poruchy spánku, tiky, třes, závratě, bolesti zad, stereotypní a jinak atypické chování, febrilní křeče, brnění končetin – to jsou další příklady potíží se kterými přicházejí pacienti do …

Kdy navštívit neurologa : Trápí vás časté bolesti hlavy, zad, závratě mdloby a neznáte jejich příčinu Pak byste měli navštívit neurologickou ordinaci. Neurologie se zabývá prevencí, diagnostikou i terapií nemocí centrálního nervového systému, tedy mozku a míchy ale i periferních nervů ale i svalové a kosterní soustavy.

Trápí vás časté bolesti hlavy, zad, závratě mdloby a neznáte jejich příčinu Pak byste měli navštívit neurologickou ordinaci. Neurologie se zabývá prevencí, diagnostikou i terapií nemocí centrálního nervového systému, tedy mozku a míchy ale i periferních nervů ale i svalové a kosterní soustavy.

EEG vyšetření dokáže odlišit, zda se jedná o migrénu nebo o tzv. parciální epilepsii, která má odlišnou léčbu. EEG se dál provádí pro posouzení ložiskových postižení mozku například po úrazech, mozkových příhodách, při nádorech mozku. Na EEG lze také posoudit hloubku bezvědomí u lidí v kómatu.

Kdy vyhledat neurologa

Nejčastěji se jedná o tato diagnózy:

  • cévní mozkové příhody.
  • epileptický záchvat.
  • zánět mozkových blan.
  • akutní zhoršení závažných neurologických onemocnění (roztroušená skleróza, myastenia gravis, Parkinsonova nemoc, atd.)
  • akutní bolest zad s ochrnutím končetiny nebo poruchou močení

Trápí vás časté bolesti hlavy, zad, závratě mdloby a neznáte jejich příčinu Pak byste měli navštívit neurologickou ordinaci. Neurologie se zabývá prevencí, diagnostikou i terapií nemocí centrálního nervového systému, tedy mozku a míchy ale i periferních nervů ale i svalové a kosterní soustavy.Na pohotovost se vypravte, jestliže je stav dítěte kritický (akutní záchvat, laryngitida, špatně dýchá, horečky přesahují 40 °C), stav dítěte přetrvává (několik dní vysoké horečky, opakovaně špatně dýchá), případně se horší.

Pokud procházíme dětskou neurologii , nacházíme kapitoly, jako je dětská mozková obrna a další neurovývojové poruchy – vrozené vývojové vady a nejrůznější genetické syndromy, retardace vývoje, autismus a jiné, dále záněty, nádory a úrazy nervového systému, cévní onemocnění.

Kdy navstivit detskeho neurologa : Blansko – Když dítě dostane epileptický záchvat, zkolabuje, trpí bolestmi hlavy nebo poruchami spánku, je namístě navštívit dětského neurologa.

Kolik stojí vyšetření EEG : Ceník placených služeb

Ceník placených služeb cena
EEG standardní vyšetření včetně hyperventilace (jen tech. provedení) 796 Kč
EEG standardní vyšetření – vyhodnocení 594 Kč
EEG s užitím aktivačních metod (jen technické provedení) 981 Kč
EEG s užitím aktivačních metod – vyhodnocení 693 Kč

Co nedělat před EEG

Příprava k EEG vyšetření:

K vyšetření je třeba přijít s čistými suchými vlasy, doporučujeme večer před vyšetřením vlasy umýt, nepoužívat kondicionér, lak na vlasy, tužidlo ani gel. Před vyšetřením lze normálně jíst, pít a užít běžné léky.

Nejčastějšími případy dětí, které nás navštěvují, jsou: děti s podezřením na záchvatové onemocnění, děti s rizikovou anamnézou před a kolem porodu/ předčasně narozené děti či děti s problematickou poporodní adaptací/, děti s podezřením na vrozenou vývojovou poruchu mozku, děti s abnormním vývojem hybnosti, úrazy, …Neurologické vyšetření má ověřit stav Vašeho centrálního nervového systému (mozku a míchy) a periferních nervů. Skládá se z rozhovoru, při kterém lékař odebírá Vaši anamnézu, a vlastního vyšetření. K základnímu neurologickému vyšetření se používá pouze neurologické kladívko se štětičkou a kovovým hrotem.

Kdy jet s dítětem do nemocnice : Hodnoty mezi 37°C a 38,5°C nazýváme zvýšenou teplotou (subfebrilií). Nad 38,5°C horečkou (febrilií). Teplota nad 41°C je opravdu alarmující, nazýváme jí hyperpyrexií a pacient s takovou horečkou by měl neprodleně vyhledat lékaře.