Antwort Jak poznat samce želvy? Weitere Antworten – Jak se pozna samec u želvy

Jak poznat samce želvy?
Základní rozlišovací znak je delší "ocásek" samečků, což platí u všech druhů želv. Samci jsou výrazně menší než samice a mají delší drápy na předních končetinách, kdežto samice je mají delší na zadních končetinách (drápy nejsou přerostlé-nikdy jim je nestříhejte!). Někteří samci mají dovnitř vyklenutý plastron.Vědci zjistili, že stáří mořských želv a možná i věk jejich pohlavní dospělosti mohou určit pomocí analýzy izotopů uhlíku, jejichž obsah v krunýřích želv ovlivnily testy jaderných zbraní za studené války. Krunýře želv přirůstají v viditelných tenkých vrstvách, které se podobají letokruhům stromů.i Jak rozeznat pohlaví u želvy Samice bývá až o třetinu větší než samec stejného druhu a má kratší ocásek. Samec má krunýř vzadu výrazně širší a ocásek delší než samice.

Jak poznat pohlaví u želvy nádherné : Pohlaví želv lze určit podle velikosti, samec bývá menší, dorůstá 15 – 20 cm. Je vybaven dlouhými drápy na předních končetinách. Dále má samec o hodně větší a širší ocas. Samice je větší a otvor kloaky je dále od krunýře.

Proč želva hrábě

Jestliže vaše suchozemská želva neustále hrabe v zemi, jedná se patrně o samičku. Chce klást vajíčka a hledá k tomu vhodné místo. Také je možné, že se snaží najít místo pro zazimování. Chováte-li vodní želvu, která hrabe v písku pod vodou, znamená to, že si hledá potravu.

Jak dlouho se dožije želva : Pokud uvažujete o pořízení želvy jako domácího mazlíčka, měli byste si uvědomit, že menší želvy mohou žít až 70 let a středně velké až 120 let. Mořské želvy se nedožívají tak pokročilého věku, ale jsou také velmi dlouho žijícími živočichy a ne jen nákupem “na několik let”.

Pokud uvažujete o pořízení želvy jako domácího mazlíčka, měli byste si uvědomit, že menší želvy mohou žít až 70 let a středně velké až 120 let. Mořské želvy se nedožívají tak pokročilého věku, ale jsou také velmi dlouho žijícími živočichy a ne jen nákupem “na několik let”.

S probouzením želvy byste měli začít bezprostředně poté, kdy se objeví první jarní paprsky, tedy přibližně začátkem března. Jestliže želvu přemisťujete do venkovního výběhu, chraňte ji před posledními mrazíky ještě slámou či senem a probouzení načasujte postupně.

Jak poznat že je želva spokojená

Pokud je želva pod lampičkou, pak se tímto pohybem nahřívá. Zdvihá se totiž co nejblíže ke světlu, aby se mohla hezky prohřát. Pokud se želva projevuje tímto způsobem, je naprosto spokojená a cítí se v bezpečí. Tímto pohybem také želvy upoutávají pozornost.Denním světlem svítíme minimálně 10 hodin denně v závislosti na ročním období. Výhřevnou žárovku zapínáme na kratší dobu, postačí např. od 8 do 15. hodin.V přírodě se suchozemské želvy živí převážně rostlinnou potravou. Občas si pochutnají i na žížale, slimákovi nebo zdechlině. Doma předkládejte želvě co nejpestřejší výběr zeleniny a ovoce, trávu, listy, květy – nejvhodnější je pampeliška, jetel nebo vojtěška. Můžete občas zkusit i vařenou rýži, nejlépe neloupanou.

Suchozemské želvy jsou většinou všežravci, proto jim podáváme pícniny, plody ovoce a zeleniny, doplněné o živočišnou bílkovinu (především u mláďat). Příklady živočišné bílkoviny: vajíčko natvrdo, mléko, tvaroh, hmyz, červi, ojediněle kočičí granule.

Co znamená když želva píská : Onemocnění plic

Projevování: Želva špatně dýchá – píská, má u nosu bublinky, nejí, je apatická. Proč: Průvan, velké rozdíly teplot, vzduchu a vody, celkově ošklivý zdravotní stav se sníženou odolností. Léčba: Zlepšení podmínek, stálá teplota vody i vzduchu, heřmánkové koupele, léky od veterináře.

Jak je rychlá želva : Želva je symbol pomalého zvířete, to však platí jen pro suchozemské druhy. Urazí průměrně 200- 500 m za hodinu. Naproti tomu mořské želvy jsou hbité-plavou rychlostí až 35 km/h . I když nemají želvy zuby, dokáží ukousnout ostrámi okraji "zobáku" i tvrdou potravu.

Jak probudit želvu že zimniho spanku

Jak probudit želvu ze zimního spánku

  1. Přírodní odzimování ve venkovních ubikacích:
  2. ihned vykoupat, dokáže ji spolehlivě zabít voda o teplotě 20°C!
  3. ihned umístit do vyhřátého terária v bytě!
  4. ihned umístit na sluníčko, a to ani v pokoji na podlaze za oknem!
  5. ihned umístit pod bodové výhřevné světlo!


Oko zdravé želvy je čisté a suché. Připomíná malý lesklý korálek. želvy jsou velice náchylné na průvan, proto je třeba zajistit, aby terárko nestálo pod oknem. Z průvanu vzniká zánět očí, který při neléčení může vést až k slepotě.V březnu až v dubnu vylézají ze zimních úkrytů. První opouštějí zimoviště želvy druhu marginata pak greaca a naposledy hermanni. Testudo hermanni opouští zimoviště často až v květnu, dle počasí. Želvy od věku tří let nechávám venku po celý rok i za nepříznivých klimatických podmínek.

Co nesmí jíst želva : Nevyhovující zdroje vápníku: rajče, broskev, salát, okurka, jahody, brokolice, meruňky, růžičková kapusta, květák, chřest, řepa, banán, švestky. Tyto potraviny se musí vždy poprášit doplňkem vápníku a neměly by sloužit jako hlavní zdroj krmení.