Antwort Jak poznat samce pagekona? Weitere Antworten – Co žere Pagekon řasnatý

Jak poznat samce pagekona?
Pagekoni jsou hmyzožravci, kteří svou potravu rádi loví, proto jim hmyz podáváme živý.Pagekon řasnatý (Correlophus ciliatus) je drobný ještěr, který se vyskytuje na Nové Kaledonii, hlavně na ostrůvcích Grande Terre a Île des Pins. Je to oblíbený terarijní živočich. Poprvé byl popsán v roce 1866. Až do znovuobjevení v roce 1994 byl považován za vyhynulý druh.Mláďata do čtyř měsíců věku krmíme denně. Od třetího dne po vylíhnutí můžeme mláďata krmit malým hmyzem (jako jsou např. malé octomilky, malí cvrčci nebo nymfy švábů). Dospělí jedinci se krmí jednou za dva až tři dny.

Jak vybavit terárium pro Pagekona : Terárium musí být kvůli potřebě vysoké vlhkosti dobře větrané za pomoci horní a přední větrací mřížky, aby se zabránilo rozvoji plísní. Zadní stěnu terária můžeme vybavit 3D stěnou s případnými úkryty. Pagekony chováme obvykle ve skupinách jednoho samce(1.0) a dvou až tří samic(0.1), ale dají se chovat i jednotlivě.

Co jí gekon

Gekončíci jsou hmyzožravci a jejich strava se skládá z živého hmyzu a jeho larev. Nejvhodnějším jsou však cvrčci domácí, banánoví či čerstvě nachytaná sarančata. Na zpestření můžete nabídnout například šváby argentinské, šváby Scherfordela tartara nebo larvy potemníka brazilského či zavíječe voskového.

Jak se starat o Pagekona : Terárium musí být orientované na výšku a vybavené dostatkem větví k lezení. Do terária nemusíme přidávat žádné osvětlení, jelikož je Pagekon aktivní převážně v noci. Co se týče teploty, ta by se měla pohybovat mezi 20 až 27°C (pokojová teplota)(ta platí i pro inkubaci vajec). Teploty nad 30°C mohou být již smrtící.

Velká většina běžných druhů má raději prostředí vlhké a těm slouží právě terárium tropické. V něm je potřeba udržovat stálou vlhkost. Podložím jsou materiály jako rašelina, kokosové vlákno či kůra, samozřejmostí by měly být zelené větve k prolézání. Obvykle se takové terárium osazuje řadou vlhkomilných rostlin.

Je nutné, aby terárium bylo dostatečně větrané – ze spodu u dvířek a u vrchu. Dno vysypte pískem smíchaným s rašelinou a do terária umístěte dekorace v podobě kořenů, kamenů a větví. Had by měl mít v ubikaci také nějaký úkryt, kde bude moci přes den odpočívat. Nezapomeňte na misku s čerstvou vodou.

Jak dlouho žije gekon

Vajíčka jsou 11 až 12 milimetrů dlouhá a 9 až 10 milimetrů široká. V teráriu se mláďata líhnou při teplotě 27 až 30 °C po 70 až 75 dnech. Mláďata jsou dlouhá dva až tři centimetry a váží 26 až 46 miligramů. Při správné péči o terárium se gekoni zední dožívají až dvanácti let.Malého gekončíka je vhodné krmit obden a to 2 cvrčkama popřípadě 3. S moučnými čevy se to také nesmí moc přehánět. Časté krmení může zůsobit zažívací potíže, jelikož červíci v sobě mají až moc bílkovin, které zvířeti nedělají ve velkém množství dobře. Dospělému gekončíku dávám cca 8 cvrčků jednou za tři dny.Do terárií s nejvyššími teplotami, v nichž se chovají pouštní živočichové, se výborně hodí kaktusy a sukulenty. Z důvodu bezpečí vašeho miláčka ale vybírejte raději druhy bez ostnů. Vedle nešlápnete ani s různými druhy fíkusů, lopatkovcem či monsterou. Krásně se uvnitř bude vyjímat také tlustice či tilandsie.

U zmije se u červených ranek po kousnutí objeví bílé malé otoky, které se postupně zvětšují. Zatímco u užovky hladké dojde k zarudnutí a může téct krev, protože když kouše, zároveň jako kdyby drásá.

Co dát hadovi do terária : Aby se had cítil v teráriu ještě lépe, můžete vysadit i nějaké terarijní rostliny s tvrdými listy (zelenec, potos, philodendron…). Bude mít pak větší klid a pocit bezpečí, což je pro krajty esenciální. Jako substrát můžete zvolit například bukovou drť či drcenou kůru, vystačíte si ale i s novinami.

Jak ochočit užovku červenou : Žádný had se nedá ochočit !!!

Lze ho jen přivyknout na braní do ruky, ale je potřeba si uvědomit, že zvlášť v počátku, znamená každé vyndávání mláděte z terária pro něj určitý stres. Časem si mládě přivykne a můžeme ho opatrně brát do ruky i častěji.

Čím krmit gekona

Malého gekončíka je vhodné krmit obden a to 2 cvrčkama popřípadě 3. S moučnými čevy se to také nesmí moc přehánět. Časté krmení může zůsobit zažívací potíže, jelikož červíci v sobě mají až moc bílkovin, které zvířeti nedělají ve velkém množství dobře. Dospělému gekončíku dávám cca 8 cvrčků jednou za tři dny.

Stačí, když budete dospělé gekony zední krmit každé dva až tři dny. Mláďata naopak krmte každý den. Krmte vždy kontrolovaně a ne příliš. Dbejte také na to, aby gekoni zední měli vždy k dispozici misku s vodou.Při správné péči o terárium se gekoni zední dožívají až dvanácti let.

Co zere gekončík noční : Gekončíci jsou hmyzožravci a jejich strava se skládá z živého hmyzu a jeho larev. Nejvhodnějším jsou však cvrčci domácí, banánoví či čerstvě nachytaná sarančata. Na zpestření můžete nabídnout například šváby argentinské, šváby Scherfordela tartara nebo larvy potemníka brazilského či zavíječe voskového.