Antwort Jak poznám že je želva nemocná? Weitere Antworten – Jak poznat uhynulou želvu

Jak poznám že je želva nemocná?
Postup jak to zjistit je následující – vezmeme želvu do svislé polohy hlavou nahoru a systematicky ji překlápíme střídavě doprava a doleva ve smyslu kyvadla. Pokud hlava želvě blimbá uvolněně a kopíruje pohyb ze strany na stranu, jde pravděpodobně opět o uhynulou želvu nebo jedince těsně před úhynem.Jak poznáte zdravou želvu Má tvrdý krunýř bez poškození, nozdry by měla mít suché a oči jasné, bez zákalu a při dýchání by neměla vydávat sípavý zvuk. A pokud uvidíte, že je čilá a jí s chutí, máte vyhráno. i Chov suchozemských želv podléhá mezinárodní úmluvě CITES o ochraně ohrožených druhů.Dle naší statistiky má vnitřní parazity přes 80% želv, které k nám majitelé přinesou. Pokud je vyšetření pozitivní, pak želvičku odčervíme sondou přímo do žaludku. Přesnou dávku léčiva vypočítáme podle aktuální hmotnosti želvičky. Odčervení se provádí ve 14 denních intervalech.

Co znamená když želva píská : Onemocnění plic

Projevování: Želva špatně dýchá – píská, má u nosu bublinky, nejí, je apatická. Proč: Průvan, velké rozdíly teplot, vzduchu a vody, celkově ošklivý zdravotní stav se sníženou odolností. Léčba: Zlepšení podmínek, stálá teplota vody i vzduchu, heřmánkové koupele, léky od veterináře.

Jak dlouho svítit želvě

od 8 do 15. hodin. Na noc světla a zdroj tepla samozřejmě vypneme. Terárium zastíníme ze tří stran, aby želva neviděla ven.

Jak stříhat želvě drápky : Odstřihneme jen špičky, abychom nenarušili kanálek v drápku, pro želvu by to mohlo být bolestné. Želva musí došlápnout na celou plošku nikoliv na okraj odstřižené části. Pokud si sami netroufneme, obrátíme se na veterináře. Navíc ve většině případů stačí umístit do terária plochý kámen s hrubším povrchem.

Nevyhovující zdroje vápníku: rajče, broskev, salát, okurka, jahody, brokolice, meruňky, růžičková kapusta, květák, chřest, řepa, banán, švestky. Tyto potraviny se musí vždy poprášit doplňkem vápníku a neměly by sloužit jako hlavní zdroj krmení.

Ochočit želvu v pravém slova smyslu nejde. Veškeré Vaše snahy a pokusy vycvičit ji bude ignorovat. Jediné, na co bude vnímavá, je podsouvání dobrot. Jsou známy případy, kdy chovatele želva při jeho příchodu domů vyhlížela, zejména pokud se vracel ve stejnou dobu a hned želvě něčím dobrým přilepšil.

Jak často pije želva

Pití suchozemských želv

Želva by měla mít přístup alespoň dva- až třikrát týdně k vodě v podobě koupání. Pokud častěji a déle v těchto okamžicích pije, je něco v nepořádku.S probouzením želvy byste měli začít bezprostředně poté, kdy se objeví první jarní paprsky, tedy přibližně začátkem března. Jestliže želvu přemisťujete do venkovního výběhu, chraňte ji před posledními mrazíky ještě slámou či senem a probouzení načasujte postupně.Oko zdravé želvy je čisté a suché. Připomíná malý lesklý korálek. želvy jsou velice náchylné na průvan, proto je třeba zajistit, aby terárko nestálo pod oknem. Z průvanu vzniká zánět očí, který při neléčení může vést až k slepotě.

V březnu až v dubnu vylézají ze zimních úkrytů. První opouštějí zimoviště želvy druhu marginata pak greaca a naposledy hermanni. Testudo hermanni opouští zimoviště často až v květnu, dle počasí. Želvy od věku tří let nechávám venku po celý rok i za nepříznivých klimatických podmínek.

Kolik hodin denně spí želvy : Jak dlouho želvy spí – zase záleží na období a náladě želvy, může spát až 18 hodin ale při normálním letním režimu spí obvykle od 17 hodin odpoledne do 7 hodin ráno.

Proč želva nežere : Želva může odmítat přijímat potravu z různých důvodů: nevhodná teplota v teráriu, poranění čelisti, absces nebo problémy se zrakem. Je také možné, že želva nežere, protože má problémy s ledvinami nebo játry nebo trpí nedostatkem vitaminu A.

Proč se želvám loupe krunýř

To se projevuje tím, že se želvě "loupe krunýř". Ono "loupání" je součástí přirozené regenerace a růstu krunýře. Intenzita olupování je přímo úměrná růstu, tzn. čím více želvička roste, tím častěji u ní můžete pozorovat odlupující se destičky.

Ovoce dáváme jen občas jako pamlsek kvůli vyššímu obsahu cukru. Vhodný je meloun, borůvky a jablka. Jako zpestření ocení květy lučních rostlin, přidávat můžeme také jemnější seno. Granulemi pro suchozemské želvy můžeme přikrmovat jednou za čas, nicméně pro želvu je nejvhodnější její přirozená potrava.V přírodě se suchozemské želvy živí převážně rostlinnou potravou. Občas si pochutnají i na žížale, slimákovi nebo zdechlině. Doma předkládejte želvě co nejpestřejší výběr zeleniny a ovoce, trávu, listy, květy – nejvhodnější je pampeliška, jetel nebo vojtěška. Můžete občas zkusit i vařenou rýži, nejlépe neloupanou.

Jak inteligentni je želva : Suchozemská želva je sice zvíře milé, společenské, ale ne nadprůměrně inteligentní. Jádro problému je, že náš želví obrněný tank nechápe podstatu skla a v žádném případě se s tím nechce smířit. Želva vidí ven a chce tam za každou cenu jít a prozkoumat to. No a sklo jí to prostě nedovolí.