Antwort Jak prevest velkou matraci? Weitere Antworten – Jak dlouho nespat na nové matraci

Jak prevest velkou matraci?
Jak dlouho nechat matraci po rozbalení, než na ní budete spát Novou matraci obdržíte v neprodyšném obalu, proto ji z něj doma vytáhněte a nechte ji nejlépe dva dny přirozeně větrat.Pokud obdržíte matraci srolovanou, měli byste s jejím rozložením na rám postele počkat 72 hodin.Pokud ji máte dobře zabalenou a máte ti možnost, můžete ji převážet i na střeše auta. Lepší by byl vozík za autem, ale ne vždy se dá sehnat, především, když je to narychlo. Pokud nevezete mnoho pasažérů, matrace se vám spolehlivě vejde i na sklopené zadní sedačky.

Jak vysoká by měla být matrace : Pro každodenní spaní dospělého člověka se doporučují matrace s minimální výškou 15–20 cm. Platí, že čím vyšší, tím kvalitnější. Matrace nižší než 14 cm se hodí jen pro občasné přespání. Tenčí matrace sice pořídíte za nižší cenu, ale musíte počítat s tím, že se brzy proleží.

Jak se pozná špatná matrace

Matraci byste tedy měli vyměnit, pokud:

  1. cítíte ve vaší posteli pružiny, proleženiny či hrboly.
  2. matrace vydává při pohybu divné zvuky.
  3. uprostřed matrace se vytvoří prohlubeň
  4. matrace vykazuje viditelné známky opotřebení (např. hrboly, roztrhaný povlak atd.)

Co delat s novou matraci : Matraci pravidelně vysávejte

Samozřejmě, použijte k tomu jinou násadku než na podlahu. Matraci dokonce můžete i vyklepat, ovšem pozor na to, abyste ji při manipulaci zbytečně neohýbali a nenarušili tak její strukturu. K čištění matrací doporučujeme především suché čištění.

Ke zmírnění tvrdosti matrace je matracový topper skvělým řešením. Představuje totiž tenkou měkkou vrstvu, která se umisťuje na vrch matrace pod ložní prádlo. Matracový topper je tak v podstatě jakousi matrací na matraci. Vyrábí se z různých materiálů, jako jsou například paměťová pěna nebo latex.

Matrace by se neměla používat hned po zakoupení. Za 2 dny je to opravdu mnohem lepší. Po dobu, kdy na ni ještě spát nebudete, ji ponechte větrat. Totéž je dobré zopakovat alespoň 2krát ročně a třeba na balkóně matraci po čas dne nechat odpočívat.

Co dělat s Počůranou matraci

Pokud máte matraci počůranou, namíchejte si směs jedlé sody, 3% peroxidu vodíku a saponátu. Peroxid a sodu smíchejte v poměru 5:1 a přidejte dvě kapky přípravku na mytí nádobí. Směs naneste na skvrnu a bez drhnutí nechte zaschnout. Pokud toto čištění matrace od moči nezabere.Celý výrobek můžete odevzdat a to bezplatně do sběrného dvoru v místě Vašeho bydliště. Starou matraci rozhodně nelikvidujte spalováním nebo rozřezáním a uložením do tzv. žlutých kontejnerů na plasty. Při spalování unikají do ovzduší zdraví škodlivé látky.Matrace vhodné pro spaní na boku

Při spánku na boku potřebujete takovou matraci, která vám ustoupí v oblasti boků a ramen, ale zároveň by měla nabízet dostatečnou podporu vašim zádům. Ideálním řešením je proto měkké matrace s tuhostí 1 až 3. Dobré je při koupi matrace uvažovat i nad polštářem.

Obecně platí, že ženy a osoby staršího věku preferují měkčí matrace, muži naopak volí spíše tvrdší varianty. Nejvíce preferované tvrdosti jsou 2 a 3, které uspokojí téměř každého. Důležité je také zohlednit nejčastější polohu při spánku. Spíte-li hlavně na boku, zatěžujete některé zóny matrace více než jiné.

Jak dlouho si tělo zvyká na novou matraci : Tělo si obvykle na novou matraci pár dní zvyká. Určitě to znáte, když spíte někde mimo svou ložnici, třeba na hotelu nebo na dovolené. Dopřejte si alespoň 4-5 dní na to, aby si vaše tělo na novou matraci navyklo.

Co dělat když je tvrdá matrace : Jedním z nejjednodušších způsobů, jak změkčit tvrdou matraci, je přidání matracové vrstvy nebo polštáře. Matracové vrstvy se umisťují mezi matraci a ložním prádlem, přičemž přidávají dodatečnou měkkost a pohodlí. Přirozeně polštář se umísťuje pod tu část těla, kde cítíte nejvíce nepohodlí.

Co znamená tvrdost matrace H3

Většina výrobců označuje stupně tvrdosti písmenem „H“. H1 tedy označuje velmi měkkou matraci, H2 měkkou matraci, H3 středně tvrdou matraci, H4 tvrdou matraci a H5 zvlášť tvrdou matraci.

Matraci byste tedy měli vyměnit, pokud:

  1. cítíte ve vaší posteli pružiny, proleženiny či hrboly.
  2. matrace vydává při pohybu divné zvuky.
  3. uprostřed matrace se vytvoří prohlubeň
  4. matrace vykazuje viditelné známky opotřebení (např. hrboly, roztrhaný povlak atd.)

Matraci vysávejte

Kromě otáčení je nutné matraci jednou za čas vysávat. V ideálním případě to proveďte vždy, kdy budete vyměňovat ložní prádlo čili tak dvakrát za měsíc. Při vysávání svou pozornost zaměřte na prošívané spoje, ve kterých se hromadí nejvíce nečistot a prachu.

Jak se zbavit roztočů v matraci : Roztoče zničí praní ve vodě nad 60°C po dobu jedné hodiny. Proto povlečení a prostěradla vyperte v této teplotě, stejně tak jako lůžkoviny (pokud jsou pratelné) a potahy matrace. Vyluxování postele, matrace, vyprání potahů, lůžkovin spolehlivě roztoče zahubí. V zimě můžete roztoče zmrazit.