Antwort Jak Prezimuje želva? Weitere Antworten – Jak poznam že je želvě zima

Jak Prezimuje želva?
Toto období jí vydrží až do jarních měsíců, kdy přichází u hodně želv první útlumové období.To poznáme podle snížené aktivity želvy, sníženého příjmu potravy, některé želvy se zahrabou do substrátu a nevylézají ani na krmení.Želva může klidně hibernovat 3-4 měsíce. Během té doby ji však navštěvujte a kontrolujte její váhu. Pokud příliš zhubla, je třeba hibernaci ukončit.Želvy spí většinou od konce října do konce března. Výjimkou jsou velmi mladé či nemocné želvy, které se zimovat zásadně nesmí. Želvu před zimováním, ale i po něm, bychom měli nechat prohlédnout veterinářem.

Jak dlouho se doziva želva : Pokud uvažujete o pořízení želvy jako domácího mazlíčka, měli byste si uvědomit, že menší želvy mohou žít až 70 let a středně velké až 120 let. Mořské želvy se nedožívají tak pokročilého věku, ale jsou také velmi dlouho žijícími živočichy a ne jen nákupem “na několik let”.

Co znamená když želva píská

Onemocnění plic

Projevování: Želva špatně dýchá – píská, má u nosu bublinky, nejí, je apatická. Proč: Průvan, velké rozdíly teplot, vzduchu a vody, celkově ošklivý zdravotní stav se sníženou odolností. Léčba: Zlepšení podmínek, stálá teplota vody i vzduchu, heřmánkové koupele, léky od veterináře.

Jak se pozná stáří želvy : Vědci zjistili, že stáří mořských želv a možná i věk jejich pohlavní dospělosti mohou určit pomocí analýzy izotopů uhlíku, jejichž obsah v krunýřích želv ovlivnily testy jaderných zbraní za studené války. Krunýře želv přirůstají v viditelných tenkých vrstvách, které se podobají letokruhům stromů.

Řeč dnes bude o evropských druzích želv a to Testudo hermanni, marginata, graeca a horsfieldi, co majitelé nezimují. Nejproblémovější druh z těchto želv je zcela jistě T.

Jak probudit želvu ze zimního spánku

  1. Přírodní odzimování ve venkovních ubikacích:
  2. ihned vykoupat, dokáže ji spolehlivě zabít voda o teplotě 20°C!
  3. ihned umístit do vyhřátého terária v bytě!
  4. ihned umístit na sluníčko, a to ani v pokoji na podlaze za oknem!
  5. ihned umístit pod bodové výhřevné světlo!

Jak želva spí

V zimním období želva hybernuje (spí zimním spánkem) – buď na souši nebo ve vodě (dokonce i pdo ledem). Když je příliš horké nebo příliš suché období, kdy vysychá voda, želvy estivují (spí letním spánkem).Jak dlouho želvy spí – zase záleží na období a náladě želvy, může spát až 18 hodin ale při normálním letním režimu spí obvykle od 17 hodin odpoledne do 7 hodin ráno.Teplota pod výhřevnou žárovkou by přes den měla dosahovat až 30–40 °C, ale želva musí mít možnost se v jiné části terária i ochladit. Terárium nezapomeňte pravidelně 2× denně rosit. i UVB žárovkou želvě sviťte alespoň 10 hodin denně v závislosti na ročním období, výhřevnou žárovku stačí zapnout jen na 7 hodin denně.

Příčina: Základem je nedostatek vitamínů nebo vápníku, způsobený špatným, jednostranným krmením. Z jiných příčin padá v úvahu příliš rychlý růst následkem překrmování, příliš vysoká teplota nebo poranění krunýře. Ošetření: Náprava je možná, pokud nejde o mladé zvíře nebo pokud je deformace krunýře v počátečním stadiu.

Jaké jméno dát želvě : Jména pro želví samečky

Adámek Elfis Kleofáček
Andy Evžen Kryšpín
Anýzek (Anýsek) Felix Kubíček
Aquarius Ferda Kuky
Aran Ferdo Kulda

Jak vypada zdravá želva : Zdravá želva má jasné oči, žádné výtoky z očí, nozder a tlamy. Dech má čistý, při manipulaci klade odpor a snaží se zatáhnout do krunýře. Okolí kloaky je čisté, trus by měl být formovaný. Karapax bez známek skvrn, plísně a ranek.

Proč želva píská

Onemocnění plic

Projevování: Želva špatně dýchá – píská, má u nosu bublinky, nejí, je apatická. Proč: Průvan, velké rozdíly teplot, vzduchu a vody, celkově ošklivý zdravotní stav se sníženou odolností. Léčba: Zlepšení podmínek, stálá teplota vody i vzduchu, heřmánkové koupele, léky od veterináře.

Suchozemské želvy jsou většinou všežravci, proto jim podáváme pícniny, plody ovoce a zeleniny, doplněné o živočišnou bílkovinu (především u mláďat). Příklady živočišné bílkoviny: vajíčko natvrdo, mléko, tvaroh, hmyz, červi, ojediněle kočičí granule.Hibernující živočich přečkává v klidovém stavu a při útlumu fyziologických procesů ve vhodném úkrytu, zvaném hibernakulum, nepříznivé zimní období. Klidový stav se projevuje především snížením tělesné teploty. Hibernace je známa např. u netopýrů, ježků, křečků, plchů nebo syslů.

Kdy probudit želvu : Je potřeba želvu probudit ze zimního spánku, do kterého upadla obvykle již na podzim, kdy začaly klesat venkovní teploty. S probouzením želvy byste měli začít bezprostředně poté, kdy se objeví první jarní paprsky, tedy přibližně začátkem března.