Antwort Jak pripravit maso z divočáka? Weitere Antworten – Jak zpracovat maso z Divocaka

Jak pripravit maso z divočáka?
Kýta z divočáka je stejně jako u prasete domácího vhodná na řízky, pečení, grilování nebo steaky. Plec z divočáka se nejčastěji používá na přípravu guláše. Lze ji ale také péct a jestli se šípkovou nebo se zelím, to už je čistě na vás. Hřbet z divočáka je to samé jako kotleta z prasete domácího.Na guláš je dobré maso ještě marinovat, a to cca 24 hodin. Použijte 150 ml oleje, 2 bobkové listy, 4 kuličky nového koření, čtyři jalovce, dva stroužky česneku, sůl a pepř. Pak už vařte a pečte podle chuti. Uvidíte, že nebudete vůbec litovat a pochutnáte si.70 min. 70 min (40 min příprava + 30 min tepelná úprava, Doba tepelné přípravy v tlakovém hrnci.)

Jak péct maso z divočáka : Maso osolíme, opepříme a posypeme kořením na zvěřinu a na oleji zprudka zatáhneme. Maso dáme stranou a na výpeku si zesklovatíme červenou cibuli. Na zesklovatělou cibuli dáme zatáhnuté maso, podlijeme trochou vody. Zakrytý pekáč s masem pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů cca 1 hodinu 30 minut.

Co se dá udělat z divočáka

Recepty z divočáka

  • Svíčková s fazolkami.
  • Plec z divokého prasete s hořčicovou omáčkou.
  • Koleno pečené na černém pivě
  • Svíčková se špenátem.
  • Kýta z divokého prasete s kořenovou zeleninou.
  • Svíčková na rozmarýnu.
  • Svíčková z divokého prasete s Chilli marinádou.
  • Kýta z divokého prasete s paprikou a rajčaty.

Kolik masa je z divočáka : Divočák nejvhodnější ke koupi má kolem 50 kilogramů živé hmotnosti, vyvržený pak váží kolem 30 kilogramů. Jeho cena se pohybuje zhruba okolo 1 500 korun. Po stažení a vykostění získá zákazník 15 až 20 kilogramů čistého masa. Zájemci si mohou nechat zpracovat i kůži zvířete.

Záleží na velikosti kousků masa. Ve finále zahustíme jíškou. Podáváme nejlépe s houskovým knedlíkem nebo s chlebem.

Kančí guláš na víně

  • Kmín český celý
  • Jalovec celý
  • Pepř černý celý
  • Nové koření celé
  • Pepř černý celý BIO.
  • Bobkový list celý
  • Bobkový list mletý

Jak naložit maso z divočáka na pečení

Maso očistíme od blan a přes noc naložíme do marinády smíchané z marmelády, pomerančové šťavy, octa, sójové omáčky, rozdrceného česneku, jalovce a rozmarýnu. Druhý den maso vyjmeme z marinády a zprudka jej opečeme ze všech stran na rozpáleném oleji.Divočák nejvhodnější ke koupi má kolem 50 kilogramů živé hmotnosti, vyvržený pak váží kolem 30 kilogramů. Jeho cena se pohybuje zhruba okolo 1 500 korun. Po stažení a vykostění získá zákazník 15 až 20 kilogramů čistého masa. Zájemci si mohou nechat zpracovat i kůži zvířete.Kotlety osolíme a posypeme zvěřinovým kořením. Jablka rozčtvrtíme, zbavíme jádřinců a i se slupkou je nakrájíme na středně silné plátky. Ve velkém litinovém kastrolu rozehřejeme olivový olej a lžíci másla. Jakmile je máslo rozpuštěné, vložíme kotlety a opečeme je z obou stran dozlatova (asi 3–4 minuty z každé strany).

Z divokého prasete můžeme škvařit sádlo obdobně jako u domácího. Nejvhodnější jsou zasádlené kusy černé ulovené na podzim. Škvarky z divokého prasete jsou vynikající. Pozor ale na staré kusy černé a řijné kňoury.

Co je nejlepší na zahuštění guláše : Zahušťovat můžeme chlebem, jíškou nebo syrovou bramborou. Pokud plánujeme zahustit guláš bramborou, syrovou ji nastrouháme na jemném struhadle a dáme do guláše. Je nutné počítat s tím, že se brambora musí ještě nějakou dobu povařit. Pokud budeme zahušťovat jíškou nebo záklechtkou, přidáme ji, až když je guláš hotový.

Jak dlouho vařit guláš z divočáka : Postup přípravy receptu

Až se maso zatáhne a rozvoní, přihodíme protlak a hořčici. Pořádně promícháme a necháme malinko prosmažit. Přilijeme pivo a chvilku povaříme a trošku zredukujeme. Poté zalijeme vývarem a vaříme 25-30 minut v tlakáči (v hrnci cca 1,5 hodiny).

Čím zahustit kančí guláš

Brambory obsahují polysacharidy, které si při vaření štěpí a nasávají vodu, a tím přirozeně guláš zahustí. Nejlepší je, když brambor do omáčky nastrouháte a necháte tak 20 minut povařit. Nesnášíte strouhání Vyndejte z guláše pár bramborů s trochou omáčky, rozmixujte, vraťte a zamíchejte.

Recepty z divočáka

  1. Svíčková s fazolkami.
  2. Plec z divokého prasete s hořčicovou omáčkou.
  3. Koleno pečené na černém pivě
  4. Svíčková se špenátem.
  5. Kýta z divokého prasete s kořenovou zeleninou.
  6. Svíčková na rozmarýnu.
  7. Svíčková z divokého prasete s Chilli marinádou.
  8. Kýta z divokého prasete s paprikou a rajčaty.

Směs koření obsahuje estragon, rozmarýn, bobkový list mletý, papriku sladkou, tymián, nové koření mleté, česnek jemný granulát, bazalku, mletou červenou řepu, mletý černý pepř, jalovec mletý, mletá pískavice – řecké seno.

Jak udělat kotletu aby nebyla suchá : Maso z obou stran dobře osolte, sůl spíše vmasírujte do masa. Pro lepší chuť můžete maso obalit plátky slaniny. Nasolenou (můžete použít i drcený kmín, prolisovaný česnek a pepř) pečeni pevně srolujte a provázkem na pečení důkladně svažte. Jakmile máte svázanou pečeni potřete ji ze všech stran olejem.