Antwort Jak probiha Refinancovani? Weitere Antworten – Jak probíhá refinancování

Jak probiha Refinancovani?
Refinancovat půjčku znamená převést ji do jiné banky. V praxi to probíhá tak, že za vás nová banka předčasně splatí úvěr u té původní a poskytne vám nový ve stejné výši. Obchod je výhodný pro obě strany – poskytovatel získá nového zákazníka a dlužník zase výhodnější podmínky splácení.Co je refinancování hypotéky Pokud se klient rozhodne novou nabídku na další období fixace od své stávající banky neakceptovat, může se rozhodnout pro refinancování. Tedy splatit svůj úvěr novým úvěrem od jiné banky. Tento nový hypoteční úvěr pak splácí místo toho původního.Refinancování se ve většině případů vyplatí. Nevyplatí se především v době, kdy jsou úrokové sazby příliš vysoké. V takovém případě je dobré refinancování o pár měsíců odložit. Nejvýhodnější je refinancovat na konci fixačního období.

Jak dlouho trva refinancování : Nejnáročnější je vyřízení hypotéky na stavbu domu, které trvá 5 až 6 týdnů, vyřízení hypotéky na rekonstrukci domu obvykle trvá 4 až 5 týdnů a refinancování hypotéky banky zvládnou i za 2 týdny.

Kdy se vyplatí refinancovat hypotéku

Ideální je refinancování načasovat na výročí fixace, protože splacení starého závazku máte v tu dobu zdarma. Samotného refinancování se nemusíte obávat, je administrativně jednodušší než sjednání nové hypotéky.

Co dělat když končí fixace : Co se stane, když skončí doba fixace Klient má několik možností. Banka pošle s předstihem novou nabídku na další období. Pokud se na ní obě strany dohodnou, pokračuje hypotéka dál u stejného poskytovatele.

Pokud se rozhodnete refinancovat hypotéku ke konci sjednané doby fixace, nemusíte se obávat žádných pokut či penále. Váš záměr stačí stávající bance oznámit alespoň 30 dní před vypršením fixace úvěru. Podle zákona o spotřebitelském úvěru máte právo splatit celou hypotéku kdykoliv, tedy i mimo období fixace.

V každém případě budete potřebovat původní smlouvu o úvěru či úvěrovou smlouvu, potvrzení o vyčíslení dluhu od stávající banky a pojistnou smlouvu k zajištěné nemovitosti.

Co není možné refinancovat

Půjčky jako hypotéku nebo úvěr ze stavebního spoření nelze refinancovat kdykoliv. Banky mají zpravidla fixační období, během kterého nelze přejít k jiné bance zdarma. Naopak, za podobné změny jsou smluvně zpoplatněné.Obvykle nejdéle trvá vyřízení a schválení hypotéky na stavbu domu, které se může protáhnout až na 6 týdnů. Vyřízení hypotéky na nákup nemovitosti nebo rekonstrukci trvá okolo 3 až 4 týdnů. Při refinancování hypotéky můžete zpravidla počítat ještě s kratší lhůtou v řádu zhruba 2 týdnů.Co je a jak funguje refinancování hypotéky Refinancování hypotéky znamená splacení hypotečního úvěru u vaši stávající banky nově sjednanou hypotékou u jiné banky. Hlavní motivací pro změnu poskytovatele hypotéky bývá nejčastěji výrazně nižší úroková sazba nebo výhodnější podmínky.

Až totiž nastane konec fixace, vaše dodávky elektřiny nebo plynu se nepřeruší. Naopak vám je dodavatel automaticky prodlouží a energie vám bude dodávat za novou (nižší či vyšší) cenu v rámci další fixace, nebo smlouvy na dobu neurčitou.

Jak dlouho před koncem fixace elektřiny : Nevýhody fixace elektřiny

Díky tomu mají dodavatelé větší jistotu, že nezamíříte ke konkurenci. Smlouvu tedy nemůžete vypovědět kdykoliv se vám to hodí. Zároveň si musíte dávat pozor na dobu konce fixace. Ze zákona můžete využít nejméně 30 dnů před vypršením smlouvy k tomu, abyste dodavatele upozornili, že odcházíte.

Kolik se plati za predcasne splaceni hypotéky : Nová legislativa přichází s poplatkem za předčasné splacení hypotéky. Jeho výše činí 0,25 % předčasně splacené částky za každý započatý rok do konce fixace. Poplatek však nesmí překročit 1 %. Původní návrh dokonce operoval se dvěma procenty.

Na co si dát pozor při úvěru

Důkladně čtěte smlouvu

  1. celková výše půjčky.
  2. celková částka, kterou za úvěr zaplatíte.
  3. úroková sazba a RPSN.
  4. délka splácení půjčky.
  5. výše měsíčních splátek.
  6. podmínky předčasného splacení úvěru.
  7. co se stane při opoždění se splátkou.
  8. právo na odstoupení od smlouvy.


Co dělat, když nemůžete splácet

Pokud se ocitnete v situaci, kdy nemůžete svou půjčku řádně splácet, nemusíte hned panikařit. Banky jsou na takovou situaci připraveny. Proto svého věřitele kontaktujte. Je velmi pravděpodobné, že banka bude mít pro výpadek pochopení a nabídne nějaké dočasné řešení.Dlužník: Osoba, která si vypůjčila peníze, ať už v hotovosti, nebo jimi uhradila zboží (něco nakoupila), nebo která nezaplatila, co byla povinna zaplatit. Exekuce: Nucený výkon pravomocného rozhodnutí, tedy rozhodnutí, které nabylo právní moci.

Kolik peněz musím mít na hypotéku : Minimálně musíte mít našetřeno alespoň 10% z ceny nemovitosti. Víte proč Česká národní banka před dvěma lety zakázala poskytování hypoték žadatelům, kteří nemají dostatek úspor. Maximální výše úvěru, který je v současné době možné získat, Česká národní banka stanovila na 90 % z celkové ceny kupované nemovitosti.