Antwort Jaký protein po běhu? Weitere Antworten – Co si dát po běhu

Jaký protein po běhu?
Po běhání je důležité jíst jídla, která pomůžou vašim utahaným svalům zahojit se. Celozrnné sachariny jako těstoviny a hnědá rýže poskytují energii, budují svaly a zlepšují výdrž a výkon. Spárujte je s potravinami bohatými na bílkoviny, jako jsou vejce, kuře nebo ořechy.Základním předpokladem pro rychlou regeneraci a bezbolestné vstávání po náročném výkonu je strečink. Důkladné protažení zahřátých (!) svalů před tréninkem i po něm omezí vznik mikroskopických poranění na svalových vláknech, která druhý den bolí. Protažené tělo je navíc daleko méně náchylné k úrazům během tréninku.Běžci potřebují selektovat kvalitní proteiny, které obsahují aminokyseliny s rozvětveným řetězcem. Tyto kyseliny hrají klíčovou roli v zotavování svalů. Konkrétně leucin pomáhá stimulovat tvorbu svalů po cvičení. Nejbohatší na leucin jsou vejce, kuřecí a vepřové a hovězí maso.

Co nedělat po běhu : Co nedělat po běhání. Vyvarujte se 5 nejčastějších chyb

  1. Po běhání zůstanete v běžeckém oblečení Po běhání byste měli okamžitě sundat propoceného oblečení.
  2. Iluze zaslouženého odpočinku.
  3. Špatně vyvážený jídelníček.
  4. Zvýšená fyzická námaha.
  5. Síla mysli.

Co jíst po ranním běhu

Běh po dvou hodinách od snídaně

Ideální jsou obilné kaše s mlékem nebo jogurtem, ovocem a ořechy; tvaroh s cereáliemi a ovocem; celozrnné pečivo se sýrem. Zkoušej a sleduj, jak tvé tělo reaguje. Já vím, že pokud jdu něco delšího v nízké intenzitě, můžu mít klidně i vejce a celozrnné pečivo.

Co snídat po ranním běhu : „Ráno jsou sacharidy třeba – máme před sebou celý den. Večer ublíží sacharidy redukujícímu jedinci více než ráno. Malé dávky sacharidů po ranním tréninku, například v podobě krajíce chleba, jednoho kusu jiného pečiva, trošky vloček či müsli tyčinky, sušenky nebo ovoce, se obávat nemusíte,“ doplňuje ještě Chadim.

Vyvážená strava a pravidelný silový trénink jsou také důležitou součástí celého procesu. Další výhodou běhu je to, že pomáhá zvyšovat tvůj metabolismus, což znamená, že i po tréninku stále tělo spaluje kalorie. Kromě redukce hmotnosti ti běh také pomůže zpevnit a vytvarovat svaly.

Regenerační běh, pokud je správně zařazen do tréninkového programu působí na zvyšování výkonu stejně jako tempový nebo vytrvalostní běh. Obecně se traduje názor, že regenerační běh je krátký, pomalý běh, který následuje den po náročném tréninku.

Jak a kdy brát protein

Kdy konzumovat protein

Jíst nebo pít protein lze během celého dne jako svačinu mezi hlavními jídly nebo při pocitu hladu. Dopřejte si ho zejména v tréninkových dnech, ideálně v rozmezí 40 – 60 minut po tréninku. Protein se může užívat také na noc. Jedná se o speciální protein, který má pomalejší vstřebávání.Pokud jste ve fázi redukční diety nebo si jen chcete vyrýsovat svaly je ideální zvolit syrovátkový proteinový izolát. Jeho obsah proteinu se pohybuje mezi 75% – 90% a navíc má menší obsah tuku, rychle se vstřebává a proto je vhodný hlavně po tréninku. Dalším proteinem na hubnutí je syrovátkový proteinový hydrolyzát.Po skončení výkonu je třeba dostat do normálu hladinu cukru v krvi. „V první fázi po výkonu použijeme místo bílého chemického cukru fruktózu, která dokáže tělu dodat glykogen (‚běžecké palivo') rychleji než řada jiných sacharidů nebo škrobů. Nezatěžuje tolik slinivku, neprovokuje uvolnění inzulinu.

Běhání večer je skvělá volba, celý den máme za sebou a můžete ho symbolicky uzavřít dávkou endorfinů získaných z běhu. Díky běžeckému tréninku snáze vypnete i po těžkém dni v práci. Náš organismus se kolem 18-20 hodiny ke sportovní aktivitě také staví pozitivně.

Kdy jíst po běhání : Po tréninku je nutné doplnit jednoduché cukry, které ovlivňují rekonstrukci buněk a regeneraci. Toto doplnění byste měli provádět v tak zvaném výživovém okně, které trvá 45 minut po běhu.

Jak dlouho po obede jít běhat : Před tím, než vyběhnete, nevečeřte, ať má vaše tělo dostat energie na běhání. Mezi velkým jídlem a sportovní aktivitou by měly být přinejmenším 2 hodiny pauzy. Proto se snažte večeřet až po běhu, přece jen vynaložili jste na běh spoustu energie.

Jak často běhat abych zhubla

Hlavně pravidelnost. Abyste na sobě pozorovali změny, je třeba běhat pravidelně a dostatečně dlouhou dobu. Na běh si vyčleňte čas minimálně 3krát týdně po dobu alespoň 30 min. Tělo nejprve bere energii z glykogenových zásob, které vám vystačí asi na půlhodinový pohyb, a až poté sahá do zásob tukových.

Odpovědí na otázku není počet kilometrů, ale pravidelný pohyb. A pamatuj, že 2x týdně nestačí. Chceš-li zhubnout, doporučuji sportovat nejméně 30 až 45 minut v mírné intenzitě a 3 – 5 dnů v týdnu. Nemusíš jen běhat, stejný efekt bude mít kolo, plavání, aerobic, spinning atd.Patří sem lehký výklus, jízda na kole, plavání, kondiční cvičení, a hlavně také kompenzační cvičení, které pomůže vyrovnat svalové dysbalance. Mezi způsoby pasivního odpočinku patří spánek, masáž, vodoléčba, saunování, balneoterapie, mechanoterapie a další.

Co hubne při běhu : Spalování tuků

Kardio trénink v podobě běhu by měl trvat alespoň 30 minut a měl by se pohybovat mezi 60-70 % vaší maximální tepové frekvence (HRmax se vypočítá odečtením 220-věku). V této době se aktivuje spalování tuků a vy se vyhnete ztrátě svalové tkáně.