Antwort Jak provést masáž srdce? Weitere Antworten – Jak provádět masáž srdce
Masáž srdce se provádí stlačováním v oblasti střední hrudní kosti. Přiložte ruce hranou dlaně na střed hrudníku postiženého, prsty můžete proplést. Ruce propněte v loktech a celou vahou těla začněte hruď stlačovat zhruba 5 cm hluboko. Měli byste provést 100–120 stlačení za minutu, 2× za vteřinu.Postup nepřímé srdeční masáže:
Nakloňte se nad pacienta tak, aby Vaše ramena byla kolmo nad hrudní kostí, propněte lokty. Začněte rytmicky stlačovat hrudní kost pacienta do hloubky 5-6 cm. Po každém stlačení zcela uvolněte hrudní kost, aby se hrudník mohl vrátit do neutrální polohy. Ruce z hrudníku nesundávejte.Uvolnění hrudníku je důležité, aby se srdce znovu mohlo dostatečně naplnit krví. Opakuj stlačování hrudníku frekvencí 100–120 za minutu.
Jak správně provádíme masáž srdce u dospělého člověka : Stlačení hrudníku u dospělých se musí dělat oběma rukama, přesně ve střední čáře na hrudní kosti a kolmo dolů, aby se omezilo riziko poranění žeber. Je velmi důležité po každém stlačení zcela uvolnit tlak na hrudní kost, aby se mohlo srdce a plíce znovu naplnit krví.
Kolik stlačení za minutu
Horní končetiny musí být propnuté v loktech! Hrudník stlačujeme cca 5–6 cm do hloubky. Frekvence kompresí je 100–120 stlačení za minutu.
Co nedělat před masáží : Před masáží
Přijďte s dostatečným časovým předstihem, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Na masáž nechoďte s plným žaludkem, doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.
Před masáží
Přijďte s dostatečným časovým předstihem, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Na masáž nechoďte s plným žaludkem, doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.
Komprese provádějte rych- lostí 100–120/min do hloubky přibližně 5 cm. Aktivujte co nejrychleji zdravotnickou záchrannou službu na čísle 155 a zapněte si hlasitý odposlech, aby vám mohla být poskyt- nuta asistovaná první pomoc.
Jaká je frekvence stlačení hrudní kosti při srdeční masáží
10070001: Správná frekvence stlačení hrudní kosti při srdeční masáži je u dospělého: Přibližně 100 stlačení za minutu.Stlačujeme hrudník do hloubky 4-6 cm směrem k páteři. Frekvence masáže je 100–120 stlačení za minutu, tj. prakticky dvakrát za sekundu.KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)
při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.
Po masáži si dopřejte lehký a vyvážený pokrm. Vyvarujte se těžkých a mastných jídel, protože odpočatému organismu mohou způsobit nepohodlí. Raději si dejte malé, ale kvalitní jídlo, nejlépe něco teplého. Víte, že váš organismus je po masáži zahřát, proto by bylo šokující poskytnout mu ledovou zmrzlinu.
Co se děje při masáži : Co se děje při masáži…
Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.
Co nedělat po masáži : Po masáží se vyhněte fyzické námaze a cvičení. Myslete na to, že vaše svaly jsou uvolněné, proto by prudký pohyb mohl způsobit zatuhnutí (v horších případech i zablokování páteře, buďte na sebe opatrní a dopřejte si odpočinek). I po masáži byste měli dostatečně pít.
Kdy nechodit na masáž
Kdy lze provést masáž s omezeními dle aktuálního zdravotního stavu:
- vysoký, nízký nebo kolísavý krevní tlak.
- onemocnění cév.
- křečové žíly.
- akutní záněty svalů, šlach.
- kožní onemocnění – neinfekční onemocnění kůže (ekzém, lupénka na doporučení Vašeho ošetřujícího lékaře)
- cukrovka.
Po stimulující masáži se můžete cítit povzbuzení a plní energie, zatímco po uklidňující masáži se můžete cítit uvolnění a ospalí. Masáže mají účinek na většinu částí lidského organismu a to především na kůži, podkožní vazivo a svalstvo, ale také na šlachy, klouby, srdce, cévy, lymfatický systém, atd.