Antwort Jak pěstovat měsíček lékařský na zahradě? Weitere Antworten – Jak hluboko sázet měsíček

Jak pěstovat měsíček lékařský na zahradě?
Sejte přímo na záhon po posledních mrazech 0,5 cm hluboko. Doporučujeme dva až tři postupné výsevy 2-3 týdny od sebe pro celou sezónu plnou měsíčku.Kromě požadavku na sluníčko se mu však bude dařit prakticky všude s výjimkou těžkých a zamokřených půd. Ale vyžaduje okolo sebe dostatek prostoru, jelikož ochotně vysemení a rozrůstá se na ploše. Měsíček se rozmnožuje výhradně semeny velkými 0,5 až 1 cm, která mají tvar srpu.Měsíček se využívá:

  • vnitřně ve formě čaje.
  • vnitřně ve formě tablet a tinktur.
  • zevně ve formě nálevu ke kloktání a výplachům úst,
  • zevně k obkladům,
  • přísada do koupele.
  • zevně na pokožku ve formě oleje, mastí nebo krémů

Kdy sbírat květy měsíčků : Sběr provádíme výhradně za suchého počasí. Ideálně kolem desáté až jedenácté hodiny. Nejvhodnějším obdobím je červenec a srpen, přestože měsíček kvete zpravidla od června do pozdního podzimu, často i do zámrazu.

Kdy zasít měsíček

Měsíček vyséváme od března rovnou na záhon, po špetkách do sponu 15 x 50 cm, semínka jemně zatlačíme do půdy. Klíčení trvá 10 až 14 dní. První květy se objevují zhruba za 10 – 12 týdnů, převážně od června do srpna. S výsevem můžeme v teplejších oblastech začít už na podzim, pak kvete o měsíc dřív.

Jak sušit květ měsíčků : Doporučuje se také jako kloktadlo na afty a další potíže v dutině ústní. Sběr měsíčku se provádí výhradně za suchého slunného dne, ideálně mezi desátou a jedenáctou hodinou dopolední. Sbírají se pouze květy či květy s kalichem. Ty se poté rychle suší na stinném a vzdušném místě na sítech nebo na lískách.

Měsíček je ozdobou každé zahrádky, pěstovat ho můžete ale klidně i v truhlíku. Nemusíte ho předpěstovávat. Semena, která jsou asi půl centimetru až centimetr velká a mají srpovitý tvar měsíce, se vysévají od konce března, samozřejmě pokud to teploty dovolí, až do léta, nejvhodnější je ale duben nebo začátek května.

Při vnitřním užívání můžeme měsíček lékařský doporučit na problémy se žlučníkem, s játry a s trávící soustavou. V této oblasti působí na různá onemocnění jater i na infekční žloutenku a pití měsíčkového čaje čistí krev. V oblasti trávení je účinný proti průjmům, zánětům tlustého střeva nebo vnitřním parazitům.

Na co je měsíček

Má antiseptické a desinfekční účinky, působí proti plísním v těle a celkově detoxikuje. Svým očistným účinkem podporuje zejména činnost jater, jejichž přetížení a zhoršená funkce se projevuje například alergiemi, vyrážkami, celkovou únavou, nedostatkem energie a trávicími potížemi.Příprava čaje z měsíčku

Zalijte 1 čajovou lžičku měsíčku lékařského horkou vodou o teplotě 80-90°C, nechte louhovat 15 minut a pak sceďte. Dopřejte si 2-3 šálky denně.Sbírají se pouze květy či květy s kalichem. Ty se poté rychle suší na stinném a vzdušném místě na sítech nebo na lískách. Vyskládají se do tenkých vrstev. Měsíček byste neměli sušit na přímém slunci, protože pak ztrácí svou typickou barvu a hlavně účinky.

Vyhovují mu slunné a vzdušné polohy, snese i stinná místa, ovšem nejlépe prospívá přímo na slunci. Dobře roste ve většině půd, nejlepší je vápenitá a dobře propustná. Měsíček vyséváme od března rovnou na záhon, po špetkách do sponu 15 x 50 cm, semínka jemně zatlačíme do půdy. Klíčení trvá 10 až 14 dní.

Jak se suší mesicek lekarsky : Sbírají se pouze květy či květy s kalichem. Ty se poté rychle suší na stinném a vzdušném místě na sítech nebo na lískách. Vyskládají se do tenkých vrstev. Měsíček byste neměli sušit na přímém slunci, protože pak ztrácí svou typickou barvu a hlavně účinky.

Kam zasadit Měsíček lékařský : Vyhovují mu slunné a vzdušné polohy, snese i stinná místa, ovšem nejlépe prospívá přímo na slunci. Dobře roste ve většině půd, nejlepší je vápenitá a dobře propustná. Měsíček vyséváme od března rovnou na záhon, po špetkách do sponu 15 x 50 cm, semínka jemně zatlačíme do půdy.

Na co vše je Mesickova mast

Měsíčková mast pomáhá při péči o pokožku (např. při spáleninách, ekzémech či jiných kožních potíží). Výborně poslouží v případě ztvrdlé pokožky – velmi účinně totiž vypíná kůži. Nebojte se použít měsíčkovou mast na jizvy a pahýly, k péči o ně je taktéž zcela vhodný.

Má antiseptické a desinfekční účinky, působí proti plísním v těle a celkově detoxikuje. Svým očistným účinkem podporuje zejména činnost jater, jejichž přetížení a zhoršená funkce se projevuje například alergiemi, vyrážkami, celkovou únavou, nedostatkem energie a trávicími potížemi.Měsíček vyséváme od března rovnou na záhon, po špetkách do sponu 15 x 50 cm, semínka jemně zatlačíme do půdy. Klíčení trvá 10 až 14 dní. První květy se objevují zhruba za 10 – 12 týdnů, převážně od června do srpna. S výsevem můžeme v teplejších oblastech začít už na podzim, pak kvete o měsíc dřív.

Jak Predpestovat měsíček : Měsíček vyséváme od března rovnou na záhon, po špetkách do sponu 15 x 50 cm, semínka jemně zatlačíme do půdy. Klíčení trvá 10 až 14 dní. První květy se objevují zhruba za 10 – 12 týdnů, převážně od června do srpna. S výsevem můžeme v teplejších oblastech začít už na podzim, pak kvete o měsíc dřív.