Antwort Jak renovovat brizolit? Weitere Antworten – Jak renovovat starou Břizolitovou omítku

Jak renovovat brizolit?
Provede se aplikace omítky webertop v tloušťce 10 – 11 mm. Provede se omytí fasády tlakovou vodou. Zkouškou nasákavosti na několika místech zjistit stupeň a rovnoměrnost nasákavosti původního podkladu. Voda musí pomalu a rovnoměrně vyschnout.Jako optimální řešení opravy starého břízolitu se jeví technologie weber. top, dostupná už několik let. Vzhledově, složením i užitnými vlastnostmi jde o materiál velmi blízký původním břízolitům. Tato minerální škrábaná omítka břízolitového typu je vhodná pro ruční i strojní zpracování.Dobrý den, pro nátěr můžete použít akrylátovou (BARLET AKRYLÁT BARVA FASÁDNÍ V4013) nebo silkonovou (BARLET SILIKON BARVA FASÁDNÍ V4018) fasádní barvu BARLET. Obě jsou tónovatelné do mnoha stovek odstínů, které vám namíchají na některém z tónovacích center.

Jak opravit praskliny v Brizolitu : V této situaci je nutné použít docela silnou vrstvu tmelu, což nepříznivě zvyšuje difúzní odpor fasády a vzhledově tak nepůsobí moc dobře. Nejlepším možným řešením se jeví technologie společnosti Weber, nabízí materiál, který má k původnímu brizolitu nejblíže.

Čím zpevnit starou omítku

Rabicové pletivo. Rabicové drátěné pletivo také zvýší soudržnost omítky s podkladem. A navíc jej můžeme použít i ve více vrstvách, pokud je vrstva omítky velmi silná (lze použít i perlinku). Rabicové pletivo má průměr drátu 0,8 mm a je prodávané v rolích (nejčastěji po 50 metrech).

Jak napojit novou omítku na starou : Jestliže je původní omítka v dobrém stavu a nevyžaduje žádné dorovnání a jiné zásadní úpravy, lze vyřešit opravu pouze nanesením nové štukové vrstvy. Před nanášením nové štukové omítky se doporučuje starou zeď napenetrovat a teprve po zaschnutí penetračního nátěru, nanést štukovou omítku.

Pokud je starší dům vlhký, na zateplení domu doporučujeme sanační systém STYREXON. Máte-li na starém domě omítku z brizolitu, nechcete ji oklepávat dolů, a dům je suchý, bude vám stačit systém z polystyrenu LAMITHERM.

Jestliže je původní omítka v dobrém stavu a nevyžaduje žádné dorovnání a jiné zásadní úpravy, lze vyřešit opravu pouze nanesením nové štukové vrstvy. Před nanášením nové štukové omítky se doporučuje starou zeď napenetrovat a teprve po zaschnutí penetračního nátěru, nanést štukovou omítku.

Čím natřít bednění

Možností je nátěr fasádní silikonovou (BARLET SILIKON BARVA FASÁDNÍ V4018) nebo akrylátovou (BARLET AKRYLÁT BARVA FASÁDNÍ V4013) barvou ve zvoleném odstínu. Životnost těchto barev se pohybuje i okolo 20 let, pokud jsou na suchém podkladu (není uvedeno, zda zeď bude odizolována od zemní vlhkosti).Větší trhliny ve zdech je dobré opravovat s použitím ocelového hladítka. Jakmile tmel (sádra) dostatečně zaschne, povrch přebruste. K tomu můžete použít smirkový papír či brusnou houbičku. Pokud se s trhlinami na fasádě potýkáte často, nabízí se možnost aplikování nové omítky s výztužnou síťovinou – perlinkou.Doporučujeme používat tmel na bázi polyuretanu. Ten totiž i po kompletním vytvrdnutí drží pružnost. Díky tomu se v panelu roztáhne a nevydrolí se tak, jako by to udělalo lepidlo na vodní bázi. Další podstatnou vlastností je montážní a provozní teplota.

Stačí poklepávat tupou stranou kladívka na stěnu tak, aby se omítka uvolnila a zbývající pevně držící částiodsekat buďto ostrou hranou kladívka nebo sekerkou či sekáčkem. Omítku osekávejte pod úhlem cca 30–40 stupňů ke stěně, abyste nepoškodili vlastní zeď.

Jak natáhnout novou omítku : Strženou omítku zatahujeme kovovým a nebo dřevěným hladítkem. Pokud se objeví nerovnosti, dorovnáme je omítkou nataženou hladítkem. A včas vyspravíme i spáry po omítnících poté, co omítníky opatrně vyjmeme z čerstvé omítky. Hlubší spáry se nahodí a zatáhnou hladítkem, mělké můžeme pouze natáhnout omítkou z hladítka.

Jak nahodit novou omítku : Je-li to nutné pro vyrovnání zdi, můžete jádrovou omítku nanášet ve více vrstvách, ale vždy až po dokonalém zaschnutí předchozí vrstvy. Nezapomeňte si každou vrstvu před nanesením nové zdrsnit, aby nová vrstva omítky snáze přilnula k podkladu. Poté musíte nechat jádrovou omítku řádně vyschnout.

Čím zateplit střechu

Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.

Stejně jako u fasády si můžete vybrat mezi několika vhodnými materiály pro zateplení. Nejčastějším materiálem pro použití zevnitř je, díky své lehkosti, polystyren. Jednotlivé desky se lepí na lepidlo nebo na lepící pěnu jedna vedle druhé. Vhodnou variantou je také vytvoření podhledu i pro tento druh izolace.Odbedňovací olej Bostik A 602, 5 lOdbedňovací olej Bostik A 602 je separační prostředek bez rozpouštědel, který nelze mísit s vodou. Zabraňuje přilnutí betonu k bednění, zajistí hladší betonový povrch. Neobsahuje vosky ani silikony. Je úsporný ve spotřebě a biologicky snadno rozložitelný.

Čím zasypat ztracené bednění : U zdí o výšce nad 100 cm vykopejte zeminu do hloubky 80 cm a na mrazuvzdornou vrstvu uložte minimálně 20 cm silnou vrstvu betonu. Beton nanášejte krátce před usazením svahových tvárnic. Použijte jen tolik betonu najednou, kolik tvárnic stihnete položit, protože beton musí být při usazování tvárnic vlhký.