Antwort Jak rikat Matouš? Weitere Antworten – Jak říkat Matěj
Domácky se jméno Matěj užívá jako Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa apod. Jméno se jako Matej vyskytuje i ve slovenštině. Anglická podoba jména je Matthias, stejně tak i německá.Mužské křestní jméno Matouš má hebrejský původ. Vyvinulo se z hebrejského "Mattyth Jáh(u) ", stejně jako jméno Matěj nebo jeho archaická podoba Matyáš. Jméno se z hebrejštiny překládá jako "dar Boží", "dar od Boha". Osobním číslem tohoto jména je osm a znamená Peníze.Jméno přitom pochází až z hebrejštiny, stejně jako jeho varianta Matěj. Bylo odvozeno z hebrejského spojení "Mattyth Jáh(u) " s významem "dar od Boha".
Kdy má svátek Matous : Podle českého kalendáře má svátek 21. září.
Jak říkat Miluše
Domáckými mutacemi jména Miluše jsou Miluška, Milča, Míla, Milka, Milda, Miluš, Miluna, Milunka aj. Jméno se jako Milota užívá i na Slovensku. Milota je také srbochorvatskou variantou jména, spolu s verzemi Miljuša či Milina. Bulharská podoba jména je Miluša.
Jak říkat Štěpáne : Domácky se jméno užívá jako Štěpánek, Štěpka, Štěpík, Štěpek aj.
V České republice je celkem 1 169 lidí s příjmením Matouš. Příjmení Matouš je 1 117. nejčastější příjmení (každý 8 786. obyvatel).
Jméno Matyáš má 22954 lidí, je na 107.
Kolik lidí se jmenuje Matyáš
Nosilo jej 22 954 lidí a bylo tak 107. v pořadí četnosti, přibližně od roku 2000 však zažívalo výrazný narůst popularity pro novorozené chlapce a v tomto ohledu od roku 2012 bylo pátou či čtvrtou nejoblíbenější volbou.Domáckými podobami jména jsou Šimonek, Šimůnek, Šimi, Šíma, Šimek, Šimeček aj. V cizích jazycích se se jménem setkáváme především v podobě Simon, například v angličtině, němčině, ruštině, francouzštině, holandštině aj.Asi nikoho nepřekvapí, že nejčastější přezdívkou je podle průzkumu Zlato (20 %), následované Miláčkem (17 %), Láskou (14 %) a Broučkem (7 %). Oslovení Prdelko používají 3 % účastníků průzkumu, přičemž muži osmkrát častěji než ženy.
Domácká podoba jména je Malka, Malvínka, Malva, Malvin či Malina.
Proč se Štefanovi říká Pišta : Štefan „Pišta“ Bačkor
Přezdívka pochází z dob jeho nosičských začátků na Téryho chatě. Pišta je domácké oslovení Štefana v maďarštině. Pišta je „chatár“ (rozuměj provozovatel městské budovy), horský nosič, horský průvodce, dobrovolný člen Horské služby.
Co to znamená Na Štěpána není pána : Říká se, že „na Štěpána není pána“. To se říká proto, že čeledníkům v ten den končila služba, mohli odejít k jinému hospodáři. Ten den dostávali celoroční odměnu a nová práce začínala až po Novém roce. K odchodu dostávali zvláštní koláč zdobený pentlemi a ořechy.
Kolik je Adolfu
Například mezi lety 2006 až 2013 bylo pojmenováno pouze 13 dětí jako Adolf. Podobný vývoj se dá vysledovat i v České republice. Adolfů stále ubývá a dnes u nás má toto jméno kolem 2500 osob.
V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.
Matěj | |
---|---|
Původ | hebrejský |
Jméno v Česku | |
Četnost v Česku | 38 519 |
Pořadí podle četnosti | 73. |
Kolik je v ČR Matěj : LUCIE 1 514 8. ONDŘEJ 207 8. MATĚJ 1 967 8. VERONIKA 154 8.