Antwort Jak Rozpéct chléb? Weitere Antworten – Jak oživit tvrdý chléb

Jak Rozpéct chléb?
Co když ovšem máte chuť na shora křupavý a uvnitř vláčný krajíc Jde to a existuje jeden trik, s nímž to zvládnete: Dejte suchý chléb (nebo bagetu) pod kohoutek, pusťte na něj trochu studené vody, pak jej zabalte do alobalu a vložte do trouby. Tam pečte při teplotě 150 stupňů asi 15 až 20 minut.Klasika našich babiček. Asi první, co každého napadne při otázce, jak naložit s tvrdým pečivem (hlavně s rohlíky, toustovým chlebem nebo bílými bagetkami), je výroba strouhanky. Ta se hodí nejen při smažení řízků, ale naše babičky ji používaly například na bramborové šišky.Chléb, rohlíky, housky a kaiserky

Pečivo navlhčete kuchyňskou utěrkou, namočenou do vody, nebo ho lehce postříkejte vodou, a pak ho zabalte do alobalu. Vložte jej do trouby, předehřáté na 150-180 stupňů na 8-15 minut, záleží na velikosti a množství pečiva.

Jak Rozpéct staré pečivo : Rozložte mražené pečivo na plech vyložený pečicím papírem. Ujistěte se, že mezi kousky pečiva je dostatečný prostor, aby se mohlo rozpínat. Vložte plech s pečivem do předehřáté trouby a nastavte si čas dle návodu na obalu. U kaiserek se doporučuje čas 8 minut, u baget až 14 minut.

Jak Zuzitkovat starsi chléb

Krajíce chleba opékáme nasucho nebo na tuku a potíráme česnekem, pestem nebo různými pomazánkami s česnekem, výborné jsou sýrové nebo zeleninové. Krajíčky chleba lze i namočit do rozšlehaného vejce, usmažit a pak obložit zeleninou.

Jak zabalit chléb aby déle vydržel : Aby si chléb zachoval svou přirozenou vlhkost a rychle neztvrdl, volte raději alobal nebo igelitový sáček. Podle pekařů je však nejvhodnější chléb nejdříve zabalit do látkové utěrky a pak do igelitového sáčku nebo ho zavřít do chlebníku. Látkovou utěrku ale nezapomeňte každé 3 dny měnit.

Využít můžete i zbytkové teplo v troubě po pečení. Z tvrdých rohlíků, housek, baget i toastového chleba pak na mlýnku nebo v robotu udělejte strouhanku, která se vždycky hodí. Uložte ji do dobře uzavíratelné nádoby. Strouhanku můžete udělat i z tvrdého chleba, hodí se na zahuštění gulášů a ragú.

Nejprve vezměte chléb, překonejte zábrany a opláchněte ho proudem studené vody z kohoutku. Potom mokrý bochník zabalte do alobalu a vložte na plech do studené trouby. Tu pusťte na 150 °C. Po dosažení této teploty chléb ohřívejte zhruba 12–15 minut.

Co udělat z tvrdých rohlíku

Z tvrdých rohlíků, housek, baget i toastového chleba pak na mlýnku nebo v robotu udělejte strouhanku, která se vždycky hodí. Uložte ji do dobře uzavíratelné nádoby. Strouhanku můžete udělat i z tvrdého chleba, hodí se na zahuštění gulášů a ragú.Rohlíky, které už jsou suché na padrť, můžeme jednoduše nastrouhat na domácí strouhanku. Ta se hodí nejen k obalování řízků, ale třeba i jako křupavá posypka na vařený chřest nebo jako součást drobenky na výtečný rebarborový koláč.

  1. Kostičky chleba nebo bílého pečiva promícháme s trochou oleje a voňavými bylinkami nebo kořením, upečeme na pánvi nebo v troubě dokřupava a pak použijeme místo chipsů k televizi, k posypání salátů či do krémových polévek.
  2. Vídeňské, špekové, hrníčkové i jiné knedlíky jsou lahůdkou k masu, špenátu nebo zelí.


Zapněte kohoutek a držte chléb pod tekoucí vodou

Nebojte se chléb držet chvíli pod tekoucí studenou vodou. Je třeba ho tam nechat, dokud kůrka nenasákne vodu. Ale zase si dejte pozor na to, abyste ho pod vodou nenechali příliš dlouhou, protože pak provlhne celý. Obvykle stačí přibližně deset vteřin.

Jak dlouho vydrzi chléb v lednici : Pokud si pečete chléb doma nebo si ho z obchodu přinesete ještě teplý, nejdříve ho nechte vychladnout na vzdušném místě. Teprve pak ho můžete zabalit do utěrky a igelitu. Skladujte ho při teplotách 20–25 °C. Takto by vám měl vydržet minimálně týden.

Co s tvrdým rohlíkem : Pokud máte doma rohlíky, housky nebo bagety z předchozího dne, potřete vršek olejem a "namočte" ho do na talířek nebo misky nasypané soli s kmínem, máku, sezamového semínka, sušeného koření nebo směs všeho, co máte rádi, položte ho na plech kořením nahoru a dejte na 5 minut do trouby rozehřáté na 170 °C.

Jak se Rozpeka pečivo

Naplněné pečivo či chléb zaklopíme odříznutou pokličkou, vložíme do předehřáté trouby na 180 stupňů rozpéct dokřupava. Čas neuvádím, to záleží na druhu a velikosti pečiva. Máme-li větší bochník chleba, doporučuji ho zabalit do alobalu nebo peč. papíru, aby při delším rozpékání kůrka příliš neztvrdla.

Rohlíky, které už jsou suché na padrť, můžeme jednoduše nastrouhat na domácí strouhanku. Ta se hodí nejen k obalování řízků, ale třeba i jako křupavá posypka na vařený chřest nebo jako součást drobenky na výtečný rebarborový koláč.Smíchejte olej, sůl a nastrouhaný nebo utřený česnek. Nechte společně provonět (hodinu i déle) a pak olej přeceďte. Plátky chleba pomocí mašlovačky lehce potřete ochuceným olejem a pečte na plechu vyloženém pečicím papírem v troubě při 200 stupních asi 10 minut. A hotovo!

Jak oživit staré pečivo : Polijte pečivo vodou

Pokud se jedná o již nakrojené pečivo, snažte se proud vody směřovat spíše na kůrku. Pokud se namočí i řezná strana, nevadí to. Takto namočené pečivo zabalte do hliníkové fólie (alobalu). Takto připravené pečivo vložte do studené trouby a teprve teď ji začněte předehřívat na 150 °C.