Antwort Jaké ručníky jsou nejlepší? Weitere Antworten – Z jakého materiálu jsou nejlepší ručníky

Jaké ručníky jsou nejlepší?
Savost. Je pravda, že ručníky s vysokou gramáží jsou savější, a tak lépe pohltí vodu z povrchu našeho těla. Samotný druh látky má ale také velký význam. Mezi nejvíce savé materiály patří klasická bavlna, egyptská bavlna a bambus, který má zajímavou vlastnost, že po každém vyprání je pro tělo stále více příjemnější.Čím vyšší gramáž látka má, tím je kvalitnější.

  1. Gramáž do 450 g/m2 mívají ručníky méně kvalitní.
  2. Kvalitní ručníky začínají na 450 g/m2. Ve střední kategorii jsou ještě ručníky do cca 580 g/m2.
  3. Dražší a obzvláště luxusní ručníky seženete s gramáží nad 580 g/m2, výjimkou nejsou ani 750 g/m2.

Kvalitní ručníky a osušky mají gramáž v rozmezí 450-500 gramů a budou vyrobené z česané příze s dlouhými vlákny. Gramáž v uvedeném rozmezí zajistí tvarovou stálost, hebkost a odolnost vláken. Víte, že na trhu najdete i kvalitní ručníky a osušky s nízkou gramáží Ty bývají vyrobené třeba z mikrovlákna.

Jak vyprat ručníky aby byly hebké : Ručníky perte ideálně při teplotě 40–60 °C a nejlépe roztříděné podle barev, aby se vám například bílé ručníky neobarvily. Na tom, zda použijete prací prášek či gel, až tak nesejde, nicméně prací gel se lépe rozpouští. Při praní ručníků a osušek vynechte aviváž, jinak ručníky ztratí na hebkosti a savosti.

Jaký je rozdíl mezi osuškou a ručníkem

Ručník-ruce, tedy je menší a dostačující na utření rukou či menší části. Osuška osuší celé tělo, je možné se do ní zavinout. Je tedy větší než ručník.

Jak často kupovat nové ručníky : Co se týče ručníků, měli byste koupit alespoň jednou za dva roky nové ručníky a staré vyhodit, jen takto předejdete tvorbě bakterií a jiných neviditelných nepřátel.

Odborníci doporučují vybírat produkty, které mají gramáž alespoň 450 g/m² a vyšší. Při výběru samozřejmě věnujte pozornost materiálu. Oblíbená je 100% česaná bavlna, jež skvěle saje vodu a v podobě froté je příjemná na dotek, s přirozenou měkkostí. Absolutní špičkou jsou ručníky z egyptské bavlny.

Tvrdost ručníků může způsobovat i tvrdá voda. Pokud už máte ručníky zatvrdlé, namočte je přes noc v teplém 30% roztoku kyseliny citronové a pak vyperte obvyklým způsobem. Jako prevenci proti vodnímu kameni do praní přidávejte jedlou sodu a místo aviváže ocet. Soda navíc pomáhá udržet bělost prádla.

Jak zvýšit savost ručníků

Pokud je vyperete a vysušíte pětkrát nebo i vícekrát, pomůžete tím zvýšit jejich savost. Opakované praní odstraní chemické látky, které výrobci používají, aby byly ručníky v obchodě na dotek měkké, a také některá barviva, které zapříčiňují, že ručník nesaje vlhkost.Při nadměrném množství se ve vláknech usazují jeho zbytky, vlákna pak tvrdnou a barvy blednou. Příliš málo prášku nebo gelu naopak vede k nízkému odkalování vody, což rovněž může způsobit ztvrdnutí tkaniny.Pokud necháte mokré ručníky v pračce dlouho, tak pak po vyndání budou zapáchat a dost možná také plesnivět. Ihned je tedy přesuňte do sušičky nebo na věšák, kde mají hodně místa. Pokud máte ručníky nové, ujistěte se, že je perete správně.

Ručníky: Každé tři dny

A v žádném případě nesdílejte stejnou osušku s někým jiným!

Jak správně prát ručníky : Ideální teplotou pro praní ručníků je 40 °C, maximálně pak 60 °C. Perte je pokud možno roztříděné dle barev a nejlépe odděleně od ostatního prádla. Důvodem je především to, že třeba knoflíky či zipy by mohly ručníky poškodit. Ručníky také mohou vstřebávat barvy z jiných druhů oděvů.

Co použít na změkčení ručníků : Pokud vás zajímá, jak změkčit ručníky a osušky, je možné je před praním namočit do octové vody. Správné koncentrace octového roztoku dosáhnete smícháním 10 lžic octa a 1 litru vody. Pro rozjasnění bílých ručníků a osušek přidejte při každém praní k sypkému pracímu prášku jedlou sodu.

Jak mít nadýchané ručníky

Do sušičky ano, ale opatrně

Variantou je i sušení ručníků při speciálním programu v sušičce s nízkou teplotou, aby se nepoškodila vlákna. Ručníky a osušky zůstanou nadýchané, jen když bude teplo v sušičce cirkulovat.

Praní ručníků s octem a jedlou sodou

Dokáže změkčit vodu a tím i samotné ručníky a osušky.Možná si říkáte, že po osušce i ručníku saháte, když jste čistí. Bohužel ale ne všechny nečistoty zůstanou v umyvadle či sprše, mnoho z nich končí právě v ručnících. Proto je vhodné měnit osušku na tělo každé tři dny, ručník na ruce dvakrát týdně a ten na obličej pak raději po každém použití.

Proč prádlo nevoní : To, že prádlo zapáchá už při vyndávání z pračky, může mít hned několik příčin: špatné dávkování pracího přípravku nebo jeho nevhodný výběr, nedostatečně udržovaná pračka a časté praní na nízké teploty. No a samozřejmě to, že prádlo zapomenete včas vyndat a necháte ho v bubnu vlhké několik hodin.