Antwort Jak rychle plave ponorka? Weitere Antworten – Jak rychle jede ponorka

Jak rychle plave ponorka?
Nejmodernější nejaderná ponorka světa

Ponorka umí plout rychlostí až 20 uzlů pod a 12 uzlů nad hladinou (tj. cca 37, respektive 22 km/h). Osádku tvoří 27 námořníků z toho sedm důstojníků. Bez vynoření vydrží pod hladinou asi 30 dní.Cestovní rychlost francouzských ponorek je 10 až 14 uzlů (až 26 km/h), maximální 20 uzlů (37 km/h), při dosahu přes 33 000 km. Délka nasazení je až 90 dní. Výtlak ponorky je 4500 tun nad hladinou. V případě potřeby je ponorka schopna dostat se až do hloubky 350 m.Maximální rychlost vynořené ponorky bylo 18, 4 uzlů (34 kilometrů v hodině), po ponoření klesla na 10 uzlů (19 kilometrů v hodině). Maximální hloubka ponoru byla 80 metrů, přičemž bylo vypočítáno, že bez promáčklin na trupu by se mohla ponorka dostat až do 110 metrů.

Jak dlouho může být ponorka pod vodou : Moderní jaderná ponorka má zásobu paliva již při výrobě dodanou na palubě v takovém množství, aby pokrylo celou dobu životnosti plavidla. Není tedy nutné nijak doplňovat palivo a ponorka je schopna vydržet pod hladinou na moři téměř neomezenou dobu.

Jaká je největší ponorka na světě

Projekt 941 Akula (rusky: Проект 941 Акула) je třída raketonosných ponorek s jaderným pohonem stavěných v Sovětském svazu v letech 1977–1989. NATO přidělilo této třídě kódové jméno Typhoon (Tajfun). Tento typ stále představuje největší postavené ponorky všech dob (výtlak ponorek třídy Ohio je méně než poloviční).

Jak dlouho vydrzi Jaderna ponorka : Jsou schopny pracovat velmi dlouho na jednu palivovou vsázku. Výměna paliva je tak nutná až po 10 a více letech. Nové reaktory pro nákladní lodě jsou navrženy až na 50 let nepřetržitého provozu a reaktory pro ponorky na dobu 30-40 let (více než 1,5 miliónu kilometrů).

Měří se v uzlech, 1 uzel = 1,85 km/h. Velké nákladní lodi a tankery dosahují rychlosti 25–28 km/h, válečné lodi a ponorky až 60 km/h. S rostoucí rychlostí ovšem prudce roste odpor vody, a tedy i nároky na výkon.

Nejrychlejším plavidlem, které se dosud po vodě prohánělo, je motorový člun Spirit of Australia. Dřevěná, tryskovým motorem poháněná loď, drží rychlostní rekord již bezmála 45 let. Navrhl ji a sám ve své garáži sestrojil Australan Ken Warby.

Jak hluboko byl clovek

Ponor Vescovy expedice byl zatím nejhlubším potopením člověka v ponorce do Mariánského příkopu, nejhlubšího místa na světě. V prohlubni Challenger se bývalý námořník dostal do hloubky 10 928 metrů. O 16 metrů tím překonal rekord z roku 1960. Do nejhlubšího místa oceánu se Victor Vescovo dostal jako třetí člověk.Zatímco americké ponorky se tehdy dokázaly potopit do hloubky 300 metrů, jaderná útočná ponorka z dílny sovětských inženýrů mohla sestoupit až do třikrát větší hloubky, takže snadno unikla nepřátelským radarům.Washington – Americký podmořský výzkumník Victor Vescovo při své nejnovější misi v ponorce překonal dosavadní rekord v hloubce, do které se kdy člověk potopil: klesl 11 kilometrů hluboko až ke dnu Mariánského příkopu.

Téměř sto metrů dlouhé plavidlo je první z řady šesti ponorek tohoto typu, které si Paříž objednala pro příští desetiletí. Tři mají být dodány do roku 2025, zbývající dvě pak do roku 2029. Celková cena se vyšplhala na devět miliard eur (asi 234 miliard korun).

Jak rychle plují Zaoceanske lodě : Mimochodem, ty nejrychlejší lodě umí rychlosti kolem 30 uzlů, tedy 55 km/h (Queen Mary 2). Ty úplně největší zaoceánské výletní lodě jako Harmony of the Seas nebo Oasis of the Seas plují rychlostmi okolo 22 uzlů, tedy asi 41 km/h.

Jaká je maximální rychlost člověka : Usain Bolt je nejrychlejším člověkem zaznamenané historie, neboť mu byla přímo změřena maximální rychlost 44,72 km/h (při světovém rekordu na 100 metrů v roce 2009 zaběhl letmý 20 metrů dlouhý úsek za 1,61 sekundy).

Jaký je nejrychlejší vlak v ČR

SuperCity Pendolino

Vlaky SuperCity (SC) vedené soupravami Pendolino zajišťují nejrychlejší pravidelné spojení na trase Ostrava – Olomouc – Pardubice – Praha, navíc jednou denně spojují Prahu se slovenskými Košicemi a dvakrát denně Ostravsko a Prahu se západem Čech. Zastavují pouze v nejvýznamnějších stanicích.

Primát v délce zadržení dechu pod hladinou dnes drží Španěl Alex Segura – vydržel tak 24 minut a tři sekundy. Rekord v hloubce ponoru náleží Herbertu Nitschovi z Rakouska, který dosáhl 214 m. Spustil se sice také do těžko uvěřitelných 252 m, ale daný výkon neplatí, protože cestou zpět ztratil potápěč vědomí.Nejhlubší místo na světě je Mariánský příkop. Jde také o nejhlubší známý podmořský příkop. Bodu, kde je oceán nejhlubší, se říká Challenger Deep. Vědci v něm naměřili hloubku 11 034 metrů.

Jak hluboko byl Titan : Ponorné plavidlo Titan

Podle firmy bylo navrženo tak, aby se ponořilo až do hloubky 4 000 m. Jeho délka činila 6,7 m a vážilo 10 432 kg. Vyrobeno bylo z uhlíkových vláken a titanu. V hloubce pod 1000 metrů je v moři teplota kolem 2 až 3 °C.