Antwort Jak rychle roste jedle korejska? Weitere Antworten – Jak rychle roste jedle korejská
Roste velmi pomalu a v dospělosti dosahuje výšky pěti až sedmi metrů. Jehlice jsou tmavě zelené, zespoda výrazně šedobílé, ploché, dlouhé 2 – 4 cm. Opadávají za osm i více let. Temně zelená jedle získává stříbřitý nádech nestejně postavenými jehlicemi, které ukazují bělavé pruhy z rubu.Většina jedlí v mládí roste pomalu jako například Abies nordmanniana která dvou metrů dosáhne až po zhruba 12- 15 letech, podle půdních a klimatických podmínek. Zato např. Abies grandis roste na jedli vyjímečně rychle a v příznivých podmínkách dakáže narůst až metr za rok.Nároky jedle korejské jsou nízké: výsadba je ideální do jílovitých půd. Hloubka, šířka a výška výsadbové jámy jsou stejné – 60 cm. Pokud sázíte více jedlí na jednu plochu, dodržujte mezi nimi vzdálenost alespoň 2 m. Pro zaplnění výsadbové jámy je lepší připravit půdu sami.
Jak správně zasadit jedlí : Jamku je potřeba udělat dostatečně prostornou, aby se do země vešly všechny kořeny a stromeček byl v zemi až po kořenový krček. Velmi důležité je dávat si zeminu z výkopku stranou na hromádku a ideálně ve stejném pořadí ji pak vrátit při sázení ke kořenům.
Jak rychle roste jedle kavkazská
Roční přírůstky jsou relativně malé, zhruba 7 – 15 cm za rok.
Jak dlouho roste vanocni jedle : plantáž, kde už se začíná tvarovat do stromku vánočního. Tam pak roste zhruba pět až deset let.
plantáž, kde už se začíná tvarovat do stromku vánočního. Tam pak roste zhruba pět až deset let.
Jedle dorůstají zpravidla výšek 30–60 metrů, některé druhy výjimečně i přes 80 metrů a dožívají se stáří i 700–800 let.
Jakou půdu pro jedli
Preferují bohatší, hlubší, středně těžké, dostatečně propustné a přiměřeně vlhké půdy, zpravidla mírně kyselé, některé druhy (např. jedle ojíněná) však snesou i bazičtější substráty. Až na výjimky nesnášejí vysychavá stanoviště, stejně jako přemokření.Do polostínu a těžších půd pak trvalky typu denivky, rebarbora, jitrocel apod. Do stínu můžeme umístit rebarboru, libeček, bohyšky, medvědí česnek, bergenii. Nezapomínejme na cibuloviny v podobě jarních krokusů a sněženek, květnových tulipánů a červnových okrasných česneků.Jedle preferují výživné, středně těžké, vlhké, propustné půdy s mírně kyselou až neutrální půdní reakcí. Vysychavá nebo naopak přemokřená stanoviště nejsou vhodná. Ideální je hlinitopísčitá půda s pravidelnou zálivkou. Jedle milují vyšší vzdušnou vlhkost a nevyžadují příliš mnoho slunce.
Do polostínu a těžších půd pak trvalky typu denivky, rebarbora, jitrocel apod. Do stínu můžeme umístit rebarboru, libeček, bohyšky, medvědí česnek, bergenii. Nezapomínejme na cibuloviny v podobě jarních krokusů a sněženek, květnových tulipánů a červnových okrasných česneků.
Jakou jedli do zahrady : Do středně velkých zahrad se hodí stromy s výškou 2,5–4 metry. Vybrat můžete třeba jedli bělokorou s úzce kuželovitou korunou, jedli korejskou, která brzy nasazuje a má množství velmi dekorativních šišek, či kultivar Silberlocke s výrazně prohnutými jehlicemi, díky čemuž je strom zajímavý na pohled z mnoha úhlů.
Jak dlouho trva než vyroste vanocni stromek : Semena se vysazují do lesních školek, kde vyklíčí a vyrostou z nich malé stromky – semenáčky. Tyto sazenice jehličnanů se po dvou až třech letech přesazují na určené místo v lese nebo na speciální plantáže. Zde stromky rostou dalších pět až osm let.
Jak dlouho trva než vyroste vánoční stromek
Semena se vysazují do lesních školek, kde vyklíčí a vyrostou z nich malé stromky – semenáčky. Tyto sazenice jehličnanů se po dvou až třech letech přesazují na určené místo v lese nebo na speciální plantáže. Zde stromky rostou dalších pět až osm let.
Jedle dorůstají zpravidla výšek 30–60 metrů, některé druhy výjimečně i přes 80 metrů a dožívají se stáří i 700–800 let. Kmen mívá hladkou kůru, měnící se ve stáří v tenkou rozpukanou borku, u některých druhů v mládí s pryskyřičnými puchýřky.Abies pectinata) – jedle se od smrku liší tím, že roste a tloustne rychleji a dospívá věku až 300 let. Jedlové dřevo se od smrkového hůře rozpoznatelné. Charakteristickým znakem je jeho světlý šedožlutý odstín. Jedlové dřevo není tvořeno tmavým jádrem, ale pouze bělovým dřevem.
Co zasadit Pod jedlí : Do polostínu a těžších půd pak trvalky typu denivky, rebarbora, jitrocel apod. Do stínu můžeme umístit rebarboru, libeček, bohyšky, medvědí česnek, bergenii. Nezapomínejme na cibuloviny v podobě jarních krokusů a sněženek, květnových tulipánů a červnových okrasných česneků.