Antwort Jak se aplikuje Mospilan? Weitere Antworten – Jak používat Mospilan

Jak se aplikuje Mospilan?
Přípravek se aplikuje postřikem schválenými pozemními postřikovači a rosiči. Dávkování postřikové kapaliny: Přípravek aplikujte na listy a ostatní zelené části. Při postřiku dbejte na rovnoměrné pokrytí listů přípravkem tak, aby kapalina nestékala.Až 6 týdnů po aplikaci přetrvává celková biologická účinnost přípravku Mospilan.Jedná se o jednorázové balení systémově účinného insekticidu ve formě ve vodě rozpustného prášku určený k hubení motolice skleníkové, mšic a mšice bavlníkové v okrasných rostlinách. Po doplnění láhve 0,5 litrem vody vznikne roztok k okamžitému použití.

Jak casto používat Mospilan : Jak často Mospilan aplikovat

Na rajčata, papriky, okurky a okrasné rostliny se Mospilan aplikuje maximálně 2x, na ostatní plodiny 1x.

Kdy postřik na mšice

A právě nejúčinnější jsou postřiky nyní! Ještě před rozpučením dřevin a nebo rozkvětem – v předjaří či na začátku jara. Zasáhnout můžeme samozřejmě i později, ale o to více nás to bude stát úsilí i financí a navíc riskujeme zamoření plodů použitými přípravky, pokud se nerozhodneme pro šetrnou cestu biologickou!

Kdy aplikovat Mospilan 20 SP : Kdy aplikovat postřik Přípravek Mospilan 20 SP používejte maximálně třikrát během jedné vegetační sezóny. Interval mezi aplikacemi je 7 dní. Ošetření je třeba střídat s jinými přípravky, protože opakované používání insekticidů se stejným mechanismem účinku může vést k rozvoji rezistence škůdců.

A právě nejúčinnější jsou postřiky nyní! Ještě před rozpučením dřevin a nebo rozkvětem – v předjaří či na začátku jara. Zasáhnout můžeme samozřejmě i později, ale o to více nás to bude stát úsilí i financí a navíc riskujeme zamoření plodů použitými přípravky, pokud se nerozhodneme pro šetrnou cestu biologickou!

Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.

Kdy provést postřik proti přezimujícím škůdcům

Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.Mšice nesnáší ostré a pálivé vůně, takže vodní postřik s paprikou a česnekem může velmi účinný. Rozmixujte dvě střední pálivé papriky a několik stroužků česneku a přidejte vodu, nechte směs přes noc odležet a poté ji sceďte do rozprašovače. Rostliny postříkejte a pravidelně opakujte, dokud se mšice neporoučejí.Proti mšicím jsou nejúčinnější chemické postřiky Karate a Mospilan. Likvidují pouze savé a žravé škůdce, včelám ani jinému hmyzu neublíží.

Mšice nesnáší ostré a pálivé vůně, takže vodní postřik s paprikou a česnekem může velmi účinný. Rozmixujte dvě střední pálivé papriky a několik stroužků česneku a přidejte vodu, nechte směs přes noc odležet a poté ji sceďte do rozprašovače. Rostliny postříkejte a pravidelně opakujte, dokud se mšice neporoučejí.

Na co nejdou mšice : AFRIKÁN (AKSAMITNÍK): Vůně afrikánů odpuzuje nejen mšice, ale i háďátka, která napadají zeleninu, ale i třeba jahodník. Stačí několik afrikánů vysadit mezi rostliny, které chcete ochránit. OCTOVÁ VODA: Kdo umývá okna vodou s trochou octu, podle paní Jarmily tato voda poslouží i jako postřik proti mšicím na růžích.

Kdy postřik proti Pilatce : Postřik se provádí obvykle na konci kvetení (v době počátku opadu korunních plátků).

Jaký postřik na přezimující škůdce

Nejlepší ošetření je pomocí postřiku Sulka. Tento sirný postřik se míchá v 4 – 6% koncentraci tzn. 400 – 600 ml Sulky na 10 l vody.

Tato choroba může velmi výrazně omezit vaši úrodu. Proti rzi je nutné zasáhnout včas! Z praxe se velmi osvědčily přípravky účinné na strupovitost jádrovin v těchto termínech: 1x před kvetením a 1x 2-3 týdny po odkvětu. Postřiky aplikované po těchto termínech, zejména v době výskytu rzi, jsou pak již prakticky neúčinné.A právě nejúčinnější jsou postřiky nyní! Ještě před rozpučením dřevin a nebo rozkvětem – v předjaří či na začátku jara. Zasáhnout můžeme samozřejmě i později, ale o to více nás to bude stát úsilí i financí a navíc riskujeme zamoření plodů použitými přípravky, pokud se nerozhodneme pro šetrnou cestu biologickou!

Jak zlikvidovat mšice doma : Jednoduchým, ale osvědčeným způsobem, jak se zbavit mšic, je použití mýdlové vody. Mýdlová voda působí jako přírodní insekticid, který odstraní mšice z povrchu rostliny. Stačí smíchat jednu čajovou lžičku tekutého mýdla (nejlépe prostředku na nádobí) s litrem vody a aplikovat na postižené rostliny pomocí rozprašovače.