Antwort Jak se bránit proti kunám? Weitere Antworten – Jak se bránit proti Kuně
► Vyzkoušejte babské rady
Dejte pod auto lidské vlasy, psí nebo kočičí chlupy, tygří exkrementy, voňavky nebo vonné oleje. Pomoci může i deka, na které se předtím váš čtyřnohý miláček vyválel.Rozmístěte do prostoru pachy, které kunám nevoní!
Rozvěsit po půdě naftalinové nebo chlorové tablety. Odradí je také voda po holení, kterou můžete rozprášit do prostoru. Využít lze také levné vůně do auta, které stačí rozvěsit po místnosti. Na kuny zabírá i staré prádlo namočené v naftě, které rozložíte po zemi.Co kuna nesnáší Kuna nesnáší hluk, ultrazvukové vlny, silné světlo, některé pachy a v neposlední řadě kočky. Všech těchto věcí lze využít proti ní. Proti kuně na půdě pomáhá pustit v podkroví hlasitě rádio.
Jak na kuny v domě : Přemýšlíte, jak se zbavit kuny na půdě, můžeme Vám doporučit její odchyt pomocí sklopce, aby se kuna nevrátila na půdu. K tomuto účelu nejlépe poslouží dvoustranný sklopec. S tímto typem je její odchyt nejjednodušší, jelikož kuna vidí skrz a nebojí se do sklopce vlézt.
Co jí kuny
Proto se kuna chytne snadno do želez nebo do jiných lidských nástrah. Za potravu kunám slouží především ptáci do velikosti holuba, menší hlodavci a veverky. V nouzi dá zavděk i ovoci, jahodám, jeřabinám apod. Pronásleduje-li kořist, dělá až pětimetrové skoky ze stromu na strom.
Jak vyzrát na kuny : Čím odradit kunu od návštěvy auta
- akustická nebo ultrazvuková plašička.
- sprej proti kunám.
- světlo s pohybovým čidlem.
- pes nebo kočka na zahradě
- lidské vlasy.
- kočičí nebo psí chlupy.
- deka, na které spí pes nebo kočka.
- tygří exkrementy.
Zejména během zimních měsíců servisy neustále opravují poškozenou elektroinstalaci, za kterou mohou kuny. Kunám totiž kabely, respektive jejich bužírková ochrana a textilní izolační protihluková výplň kapoty v motorovém prostoru vyloženě voní a kabely vedoucí okolo motoru koušou.
Kunu jako každého masožravce můžete do pasti přilákat na vůni čerstvého masa – kuřecí, rybí nebo vnitřností – játra, ledvinky či na uzeniny – klobásek, špek. Důležité je, aby maso nebylo očištěno a osušeno, a tím neztratilo svoji atraktivní vůni pro kuny.
Jak otrávit kuny
Zabít nebo otrávit kunu je trestné. Český svaz ochránců proto vyzval majitele domů a chat, aby napsali své zkušenosti s vypuzením kun. Kuny se můžete zbavit pouze tak, že ji netrýznivým způsobem vypudíte z domu pryč. Nesmí se ani odchytit živá.Kuny jsou aktivní převážně v noci. Přes den spí ve svých úkrytech, které se mohou nacházet v hromadách klestí či dřeva, na půdách, ve stodolách nebo zahradních domech.Zabezpečení by ale mělo být opravdu poctivé. Zvířata se totiž protáhnou otvorem velkým třeba jen pět centimetrů. Kuny jsou stejně jako třeba lišky filantropní zvířata, brzy si zvyknou na člověka a dokážou v jeho blízkosti bez problémů žít. Městské prostředí je podle Koubka pro kuny v mnoha ohledech výhodné.
Typický je nepříjemný zápach ze zavlečených mršin či shnilého jídla a hluk, který kuny vydávají v nočních hodinách, kdy se vydávají za potravou.
Co funguje na kuny : Mezi nejčastější doporučované odpuzovače patří například lidské vlasy či kočičí nebo psí chlupy. Ideálně zabalte větší chomáč do silonové punčochy a tu nastražte v motorovém prostoru, ovšem raději v dostatečné vzdálenosti od horkých částí motoru, aby nehrozilo jejich vzplanutí.
Co chutná Kuně : K vnadění se doporučují laskominy, které mají kuny zvláště rády – čerstvá vejce, uzené makrely, sušené švestky, používají se i specielní granule na lasicovité šelmy. Pokud hrozí nebezpečí, že by se do pasti mohla chytit např. kočka, pak jsou prý nejvhodnějším vnadidlem na kuny sušené švestky.
Kdy kuna spí
Kuny jsou noční živočichové, což znamená, že jsou nejaktivnější v noci. Přes den spí ve svých úkrytech, které si mohou vybudovat v hromadách klestí či dřeva, na půdách, ve stodolách nebo zahradních domech. Spí v průměru 16 hodin denně. Nejaktivnější je v noci, kdy hledá potravu a zkoumá své okolí.
Kuna si okusování kabelů a močením na ně značkuje teritorium pod kapotou automobilu. Kuny kabely okusují jen tak pro zábavu.- Umí nadzvednout střešní krytinu a protáhne se pod tašky, kde prokouše parozábranu a je ve vatě. – Také se k Vám do střechy může dostat v okolí hřebenáčů, kdy stačí malá mezera a kuna si do střechy najde cestu.
Jak poznat kunu v domě : Hluk: Kuny jsou velmi aktivní a často vydávají zvuky, jako je sténání, štěkání nebo mňoukání. Můžete také slyšet hluk, jak se kuna pohybují po střeše nebo v krovu. Trus: Kuna vytváří měkký, tmavý trus, který má tvar hrudky. Trus můžete najít na střeše, v krovu nebo na zemi pod střechou.