Antwort Jak se dělá bylinkové máslo? Weitere Antworten – Co se dává do bylinkového másla
Bylinkové máslo je máslo smíchané s nasekanými čerstvými bylinkami. Ale taky to může být máslo smíchané s nasekanými čerstvými bylinkami, prolisovaným česnekem, citronovou šťávou, citronovou kůrou, solí a třeba ještě i pepřem.Mražené bylinkové máslo vydrží bezmála stejně dlouho, jako byste nechali zamrazit máslo čerstvé. A ještě malé výrobní tajemství. Vaše máslíčko nemusíte uchovávat zrovna v plastové misce. Můžete jej uválet v potravinářské fólii a vše nechat zachladit v úhledném válečku.Z čeho se dělá domácí máslo
Stačí šlehačku šlehat tak dlouho, až zhoustne, zhrudkovatí a srazí se, nebo se vlastně spíš oddělí mléčný tuk od podmáslí. Z hrudek tuku, které zůstanou v nádobě, stačí scedit podmáslí a vytvořit pěkný bochníček másla. Žádná další surovina než smetana ke šlehání není na výrobu másla potřeba.
Jak udělat bylinkovou bagetu : Postup přípravy
Změklé máslo smícháme s utřeným česnekem, nasekanou bazalkou, pepřem, solí, a provensálskými bylinkami. Bagetu nakrájíme na šikmá kolečka a lehce opečeme v topinkovači. Potíráme připraveným máslem. Takto připravená kolečka dáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme 10 min.
Jaké bylinky na Bylinkové máslo
Změklé máslo smíchejte s nadrobno nasekanými bylinkami (petrželka, pažitka, bazalka), utřeným česnekem a solí. Takto připravené máslo vložte do potravinářské fólie, vytvořte z něj váleček a dejte ztuhnout do lednice.
Jaké koření do bylinkového másla : Nejběžnější bylinky na ochucení:
- Pažitka.
- Tymián.
- Meduňka.
- Bazalka.
- Rozmarýn.
- Saturejka.
- Kari.
- Petrželka.
V mrazení másla nevidí problém ani šéfkuchař Radek David. „Tak se to dělalo vždycky: když byl něčeho přebytek, tak se to zmrazilo. Mléčný tuk je navíc velmi stabilní, takže při správném skladování podle mě v mrazu vydrží klidně i rok,“ říká. Podle něj je pak ideální nechat ho pomalu povolit v chladničce.
Trvanlivost čerstvého másla
Dodržíte-li optimální hygienické podmínky, vydrží vám domácí máslo v lednici přibližně 20 dní. Máslo však také můžete zmrazit nebo dále pokračovat ve zpracování přepuštěním na tzv. ghí.
Kolik je potřeba smetany na máslo
Potřeby a ingredience na výrobu másla
Úplně si vystačíte s 30% smetanou, tyčovým mixérem či šlehačem, cedníkem a případně i igelitovými rukavicemi, pokud si nechcete umastit ruce. Já jsem na šlehání použila nejprve mixér Bosch MSM 88190, který mi připravil krásně hustou smetanu.Bagetu rozkrájíme na plátky, které dáme na plech vyložený pečicím papírem a jemně pokapeme olivovým olejem. Poté každý plátek potřeme česnekem rozetřeným se solí a nasekanými bylinkami. Dáme zapéct do předehřáté trouby na 180° Celsia asi na 10 minut.Bagetu nakrájíme na příčné plátky široké cca 2 cm, ale řezy úplně nedokončíme. Bageta tak zůstane vcelku. Do každého zářezu vetřeme jednu lžičku bylinkového másla a zbytkem potřeme povrch bagety. Bagetu těsně zabalíme do alobalu, vložíme do trouby rozehřáté na 180 °C a pečeme 15 minut.
Bylinky přelijte právě vroucí vodou a nechte louhovat pod pokličkou 10-15 minut. Poté nálev sceďte a pijte teplý. Nálev je vhodný pro byliny jako je máta, meduňka, heřmánek, šalvěj, kopřiva, pelyněk, lipový květ a další… Získává se varem.
Jaké bylinky do másla : Změklé máslo utřete s čerstvými nakrájenými bylinkami (tymián, rozmarýn, pažitka), česnekem, solí a pepřem do pěny. Vložte do mísy, potravinářské fólie nebo formiček. Poté dejte alespoň na 2 hodiny ztuhnout do lednice, případně zamrazte na později. Omyté a osušené bylinky nasekejte nadrobno.
Jak uchovat máslo v mrazáku : Pokud chcete máslo skladovat dlouhodobě, tzn. zamrazit ho, udělejte to ideálně při teplotě -18 až -20 °C. Měli bychom ovšem brát na zřetel problémy, které mohou vzniknout při jeho odmražení. „Způsob vyskladnění másla z mrazáku musí být takový, aby pod obalem nevznikaly kapky kondenzované vody, jinak hrozí růst plísní.
Jak dlouho vydrží máslo v pokojové teplotě
V lednici vám máslo vydrží týdny až měsíce, pokud ho však necháte vyndané mimo lednici, při běžné pokojové teplotě vám může vydržet 1–2 dny.
V lednici vám máslo vydrží týdny až měsíce, pokud ho však necháte vyndané mimo lednici, při běžné pokojové teplotě vám může vydržet 1–2 dny.Záleží na tom, kolik másla budete chtít vyrábět. Z 1 litru šlehačky vyrobíte cca 350 g másla. Na takové množství nemá smysl si kupovat takovouto sadu na výrobu másla, ale stačí mnohem menší sada na výrobu másla ze šlehačky.
Jak udělat ze smetany máslo : Smetanu vlijeme do nádoby mixéru, kde ji začneme šlehat. Nejprve se utvoří šlehačka a poté se začne oddělovat máslo od podmáslí. Mixujeme tak dlouho, dokud není máslo dostatečně hutné.