Antwort Jak se dělí City? Weitere Antworten – Jak dělíme lidské city
City ovlivňují naše chování, jednání, prožívání; City dělíme na kladné a záporné; City mají různý stupeň intenzity; Ovládání a sebeovládání – přiměřené chování a rekce člověka na různé situace.Citové reakce mohou být: útočné (zlost, hněv, agrese), obranné (strach, neklid, pláč, fobie), sociální (obdiv, respekt, úcta, pokora). Velmi silné reakce se nazývají afekty, intenzivní bouřlivá reakce, doprovázena změnami v činnosti vegetativní nervové soustavy i ve vnějších projevech.City slouţí k hodnocení našeho stavu, doprovází naše konání, vnímání, představy i myšlení. Automaticky se snaţíme vyhledávat situace, které jsou nám příjemné (libé), a vyhýbáme se takovým, jeţ „pociťujeme“ jako nepříjemné (nelibé). Od citu odlišujeme dlouhodobý citový vztah, např. vztah lásky, nenávisti, úcty.
Jaké jsou druhy emocí : Psychologie emocí popisuje sedm základních emocí. Jsou jimi strach, smutek, radost, hněv, znechucení, překvapení a důvěra. Tyto emoce lze podle dosavadních výzkumů u lidí spatřit nezávisle na kultuře jedince a bývají snadno rozpoznatelné podle výrazu ve tváři.
Jaké máme City
Nižší emoce (city) – též označovány jako základní emoce – jsou spojovány s instinkty a pudy, většina autorů rozlišuje 8 základních emocí, ostatní jsou jejich odvozeninami: hněv, strach, radost, přijetí (důvěra), nechuť (znechucení), anticipace (očekávání), překvapení, smutek.
Co to znamená emoce : Slovník spisovného jazyka českého definuje výraz emoce jako „duševní pohnutí, citový vzruch; dojetí, vzrušení“. Akademický slovník cizích slov uvádí, že jde o „silný cit, stav vzrušení projevující se zvláštním chováním doprovázeným až fyziologickými změnami organizmu“.
Jako hypersenzitivní neboli vysoce citlivý člověk se označuje ten, kdo vnější podněty vnímá citlivěji než ostatní. Hypersenzitivní reakce se nejčastěji projevuje u smyslů, tedy sluchu, zraku, chuti, hmatu nebo čichu.
A tady je malý návod, jak se ve vlastních emocích vyznat a jak s nimi pracovat:
- Veďte si myšlenkový deník.
- Eliminujte negativní emoce.
- Přijměte své emoce a naučte se je pojmenovat.
- Neprožívejte negativní věci příliš
- Neobviňujte druhé
- SOS v krizi.
- Otázky, se kterými zvládnete každou emoci.
- Druné neuklidňujte, ani jim neraďte.
Co dělá zamilovaný muž
Když je muž zamilovaný, důvěřuje vám, netají se svými pocity, je mnohem uvolněnější, když o sobě mluví. Začne se zkrátka otevírat a vpustí vás do svého nejhlubšího nitra. Pokud to budete dělat i vy, vytvoří se mezi vámi hlubší, smysluplnější pouto.Jemné výrazy obličeje mohou být významnou nápovědou, že vás má rád, ale skrývá to. Všímejte si jeho výrazů obličeje, když je s vámi, jako je rychlý, upřímný úsměv nebo změkčení jeho očí. Tyto malé, často pomíjivé výrazy mohou odhalit jeho city k vám, i když se je snaží skrývat.Nebudeme vás dlouho napínat: jako nejsilnější emoce se projevilo ponížení. Jde o první empirický důkaz o tom, jakou sílu má tato nepříliš často zmiňovaná emoce. Vědci se tomuto tématu věnovali ve dvou studiích: v první srovnávali ponížení se silou jiných emoci – konkrétně s hněvem a štěstím.
emoce
emoce | podnět | reakce |
---|---|---|
hněv | překážka, nepřítel | útok, agrese |
radost | zisk, úspěch | uvolnění, úsměv |
smutek | ztráta hodnoty, neúspěch | pláč, apatie |
důvěra | přátelství, přímé jednání | spolehnutí se na druhého |
Co jsou vyšší city : Vyšší emoce (city) – souvisejí s etikou, morálkou, intelektem či estetikou, nejsou vrozené a jsou ovlivňovány společností: cit pro spravedlnost, pravdu, čest, stud, zvědavost, altruismus, empatie, smysl pro krásu.
Jak vyznat city : Mnoho mužů se směje, že to je jejich jazyk lásky, jejich způsob, jak dát city najevo. Nejde však jenom o sex, jde o jakékoliv doteky, objetí, hlazení. Co nejupřímněji hovořte o vašich potřebách, nestyďte se říct, co se vám líbí, co máte rádi. Dopřejte partnerovi hýčkání a dopřejte jej i sami sobě!
Co to je afekt
Afekt je je krátkodobá, silná a prudká emoční reakce na významný podnět při sníženém sebeovládání. Tento pojem bývá vykládán různými způsoby. V domácí, a ještě častěji v zahraniční literatuře, je tento termín používán pro označení emocí (citového prožívání člověka).
Dokážou naplno vnímat věci, které ostatní lidé nevidí, neslyší nebo necítí tak intenzívně, případně je nezaznamenávají vůbec. Tyto schopnosti v nich vyvolávají euforie, ale také emoční propady, což často dopadá na jejich psychiku i zdraví. Odborníci o nich mluví jako o hypersenzitivních jedincích.Hypersenzitivní reakce se nejčastěji projevuje u smyslů, tedy sluchu, zraku, chuti, hmatu nebo čichu. Konkrétně se může jednat o: Citlivost na hlasité zvuky – člověk má nízký práh citlivosti na zvuky, a tak přehnaně reaguje na běžné zvuky okolí.
Jak ze sebe dostat vztek : Pokud cítíte, že se ve vás vzdouvá vztek, zkuste se na chvíli zaměřit na své dýchání. Zhluboka se nadechněte a zase vydechněte, vnímejte přitom reakce svého těla. Myšlenkami se nejspíše budete vracet k tomu, co nával vzteku vyvolalo, snažte se tomu ale bránit. Soustřeďte se jen na dech a opakujte: „nádech” a “výdech“.