Antwort Jak se dělá dobrá škvarková pomazánka? Weitere Antworten – Jak udělat dobrou škvarkovou pomazánku

Jak se dělá dobrá škvarková pomazánka?
Čerstvě vyškvařené škvarky pomeleme nebo jen větší díl a část pouze rozmačkáme vidličkou, aby v pomazánce více vynikly. Dáme je do misky, přidáme pokrájená nebo hrubě nastrouhaná vejce, jemně pokrájenou světlou část lahůdkových cibulek, hořčici dle chuti, sůl, pepř a promícháme.Pokud si doma sami škvaříte sádlo, zbydou vám po škvaření nádherné zlaté a křupavé kostičky, které můžete buď zalít sádlem a mazat si je na chleba, nebo je uchovat samostatně a připravit z nich skvělá jídla nebo chuťovky. Klasikou je oblíbená škvarková pomazánka ochucená cibulkou, okurkou a trochou hořčice.Škvarky smícháme se sádlem a rozetřeným nebo rozmixovaným česnekem, přidáme na droboučko nasekanou cibuli, kmín a sůl podle chuti. Máme-li trochu výpeku z vepřové pečeně, zamícháme ho do pomazánky.

Jak dlouho vydrží škvarková pomazánka : V lednici vydrží pomazábnka ve stejné kvalitě klidně 14 dnů. Déle se nám to nikdy nepodařilo, snědli jsme ji rychleji. Škvarkovou pomazánku můžete i zamrazit, přetrvá v mrazáku při teplotě – 20°C i rok.

Co patří do škvarkové pomazánky

Na pravou škvarkovou pomazánku si připravte následující ingredience: čerstvé, ale studené škvarky, jednu červenou cibuli, 2 kyselé okurky, 3 vajíčka uvařená natvrdo, 2 lžíce plnotučné hořčice a sůl, případně pepř nebo chilli.

Co se dává do škvarkové pomazánky : Škvarky, okapanou zeleninu, cibuli, česnek rozemelte na masovém strojku, přidejte nadrobno nakrájené vejce a hořčici, osolte a opepřete. Hotovou pomazánku namažte na chléb a ozdobte pažitkou nebo jarní cibulkou.

Sádlo se skvěle skladuje, protože dlouho vydrží (pokud ho dřívě nesníte.). Postačí uskladnit v uzavřené nádobě v chladu a suchu.

Po vyškvaření už úplně neztuhne, při pokojové teplotě bude polotekuté, protože má vyšší obsah nenasycených mastných kyselin a méně výraznou vůni. Uchovávat je ale musíte v lednici, stejně jako všechny ostatní tuky kromě rafinovaných olejů, ve kterých už nezůstalo nic výživného, co by se mohlo zkazit.

Jak docílit křupavé škvarky

Ideální teplota sádla při škvaření je okolo 120 °C, při vyšší teplotě sádlo dostane nepříjemný zápach, při teplotě nižší než 100 °C je naopak nevýrazné a chuťově neutrální a má i nižší trvanlivost. Jakmile se sádlo rozpustí, přilijte mléko. Škvarky budou více křupavé a zlaté.Uchovávejte je v dobře uzavřené nádobě. Škvarky na vzduchu snadno žluknou a pohlcují různé pachy. Škvarky se velmi často uchovávají v sádle.Postup přípravy

Naplníme do čistě vymytých sklenic, otřeme jim hrdla a zavíčkujeme. Po zavíčkování 60 minut sterilujeme při teplotě 95 °C. Po 24 hodinách sterilaci zopakujeme . Skladujeme v suchu, temnu a chladnu.

Sádlo (bůček zbavený kůže) nakrájíme na kostky cca 1 x 1 cm (i větší). Vložíme do pekárny a zapneme program marmeláda. Necháme proběhnout 2 x celý a pak ještě asi 1/2 hod., dokud nejsou škvarky zlatavé. Pak vyndáme nádobu a přes sítko slijeme vypečené sádlo.

Jaký hrnec na škvaření sádla : Zapomeňte na vysoké hrnce, teda spíš zapomeňte na malé hrnce. Na škvaření sádla potřebujete velký kastrol se širokém dnem, v tom se dělá sádlo nejlépe. Dál pak budete potřebovat pořádnou dřevěnou měchačku s dlouhou násadou. Čím delší bude, tím dál budou vaše ruce od vroucího sádla, což je fajn.

Jak na domácí Škvařené sádlo : Sádlo pokrájíme na menší kostky cca 1,5×1,5 cm a dáme do většího hrnce. Podlijeme cca 1 dl vody, promícháme a necháme dusit. Jednou za 20 minut promícháme. Po cca 1 hodině už jsou kostky vyškvařené na polovinu.

Jak dobře vyškvařit sádlo

Postup

  1. 1 Vepřové sádlo nakrájejte na kostky (cca 2 cm). Dejte do hrnce se silným dnem a podlijte trochou vody.
  2. 2 Odkryté sádlo nechte pomalu škvařit ve vlastním tuku.
  3. 3 Sídlo takto pomalu škvařte, dokud uvidíte, že tuk bublá.
  4. 4 Když jsou škvarky pěkně zlaté, sundejte je z plamene a opatrně sceďte (nespalte se).


Mléko škvarky zjemní a ty rychleji zčervenají. V této poslední fázi stačí už jen poctivě míchat, dokud nezískáme krásné načervenalé škvarečky. Ty poté scedíme, vyškvařené sádlo necháme ztuhnout, škvarky vychladnout, a můžeme ochutnávat.Syrové sádlo nakrájíme na kostičky cca 3 cm, dáme do pomalého hrnce, zalijeme trochou vody, mírně osolíme a zapneme na stupeň 2. Toto množství sádla “pomalíme“ 6 hodin, v druhém poločase můžeme několikrát promíchat. Poté sádlo dosolíme, slijeme přes cedník a škvarky necháme trochu vykapat.

Jak dlouho zavařovat omáčku : Hotová uvařená jídla přendáme do zavařovacích sklenic ještě teplá. V žádném případě nezavařujeme zahuštěné omáčky, zahuštění se provádí až při jejich ohřívání před konzumací. Sklenice uzavřeme víčky a zavařujeme 45 minut až jednu hodinu ve vodě teplé 95°Celsia, pak sklenice necháme běžným způsobem pomalu vychladnout. .