Antwort Jak se dělá Drožďová polévka? Weitere Antworten – Jak se dělá Kvasnicová polévka
Postup přípravy receptu
Na trošku oleje dáme orestovat jarní cibulku (nebo pórek) společně s pokrájenou anglickou slaninou. Na to rozdrobíme kvasnice dáme tavený smetanový sýr a počkáme až se kvasnice a sýr rozpustí. Pak poprášíme moukou, zamícháme a zalijeme horkou vodou. Přidáme zeleninový bujón a povaříme.Celá vajíčka rozšleháme v hrnečku a osolíme. Po troškách přidáváme mouku a vodu dle potřeby, aby nám vznikla hladká hmota, ne moc řídká ne moc hustá. Do horké polévky pomalu kapeme přes hrubé struhadlo nebo cedník na halušky. Pravidelně mícháme, aby se jednotlivé noky neslepily.Chléb nakrájíme a rozvaříme v menším množství vývaru. Přidáme lžící sádla, majoránku, sůl, protlačený česnek a libeček. Po dochucení můžeme do polévky přidat rozšlehané vajíčko. Vývaru přidáváme po trošce, abychom docílili správné konzistence a chuti.
Jak se dělají Drožďové knedlíčky do polévky : Postup přípravy
Na oleji zpěníme jemně nakrájenou cibuli a česnek. Přidáme rozdrobené droždí a necháme rozpustit a trochu zhnědnout – pozor – ne připálit. Lžičkou odebíráme malé kousky a tvoříme kuličky. Zaváříme do polévky – u nás chutnají v zeleninových.
Čím se zahušťuje polévka
Sametové bílé polévky, třeba kulajdu nebo chřestovou polévku, může zahustit vaječný žloutek, který je zároveň zjemní. Do hotové vroucí polévky přidejte žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou. Už dál nevařte, aby se žloutek nesrazil. Pokud chcete zahustit jen smetanou, používejte tu, která má alespoň 30 % tuku.
Proč jíst kvasnice : Díky obsahu vlákniny mohou pivovarské kvasnice také přispívat ke správnému trávení a regulaci hladiny cukru v krvi. Jsou tak vhodným společníkem i pro lidi s citlivým zažívacím traktem nebo pro ty, kteří chtějí podpořit svou střevní mikroflóru. Dalším přínosem je podpora imunitního systému.
Jakou mouku použít Můžeme použít hladkou, polohrubou nebo hrubou. Chybu neuděláme ani s dětskou krupičkou. Rozdíl bude ve výsledném vzhledu a chuti – z hrubé mouky a krupičky bude kapání nadýchanější, z hladké mouky "hladší a pevnější".
Suroviny
- vejce 1 ks.
- voda (nebo mléko) 3-4 lžíce.
- polohrubá mouka 40 g.
- sůl.
Kolik kvásku se dává do chleba
1/3 z 500 g mouky je 166 g, které smícháte se 166 g vody a jednou lžičkou kvásku (cca 15-20 g). Necháte vykynout (cca 12 hodin) a odeberete do lednice opět lžičku na příště.Kvásek je hrst čistě namleté celozrnné hladké žitné mouky smíchané s vlažnou vodou. Směs si rozmícháme v uzavíratelné sklenici, kterou necháme stát v teple, samozřejmě zatím bez víčka. Směs začne zhruba po čtyřech dnech kvasit a vznikne malý živý organismus.Přisypeme rozdrobené droždí a za stálého míchání necháme rozpustit – odstavíme a necháme vychladnout. Poté přidáme mouku strouhanku, vejce sůl, popř. bylinky a koření dle chuti. Tvarujeme malé knedlíčky či noky a zaváříme tak 5 minut.
Pokud chcete hustou, výživnou polévku, která zastoupí hlavní chod, můžete do polévky přidat uvařenou rýži, pohanku, kroupy, quinou nebo jiné obilniny.
Kolik mouky na zahuštění polévky : Kolik jíšky
- 100 g jíšky (z 50 g tuku a 50 g mouky) zahustí 1 litr polévky nebo omáčky lehce.
- 125 g jíšky zahustí 1 litr polévky nebo omáčky tak nějak středně.
- 150-170 g jíšky zahustí 1 litr polévky nebo omáčky značně.
Co přidat do polévky : Nejoblíbenější koření do polévky
- bobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.
- boršč
- bylinky do polévky.
- celer.
- cibule.
- citronová tráva.
- černý pepř
- česnek.
Jaký je rozdíl mezi kvasnicemi a droždím
Pekařské droždí je aktivní droždí, a proto se používá i ke kypření těsta, zatímco pivovarské kvasnice jsou usmrcené a působí pouze prostřednictvím svých složek.
Je to jeden z nejlepších přírodních zdrojů k doplnění vitamínů B a to včetně B12. Z výčtu minerálních látek je dobré zdůraznit obsah hořčíku, vápníku, železa nebo draslíku či selenu. Zároveň jsou kvasnice vyváženým zdrojem esenciálních aminokyselin. Ty jsou pro fungování lidského organismu nepostradatelné.Přisypte mouku a ušlehejte hladké těstíčko, mělo by být husté, ale stále tekuté. Nechte ho pár minut odstát. Poté ho přes vidličku pomalu lijte do hotové polévky, případně můžete použít hrubé struhadlo a přes hladkou stranu těstíčko protlačte lžící do polévky. Vařte asi 4 minuty.
Čím zahustit polévku místo mouky : Sametové bílé polévky, třeba kulajdu nebo chřestovou polévku, může zahustit vaječný žloutek, který je zároveň zjemní. Do hotové vroucí polévky přidejte žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou. Už dál nevařte, aby se žloutek nesrazil. Pokud chcete zahustit jen smetanou, používejte tu, která má alespoň 30 % tuku.