Antwort Jak se dělá Džuveč? Weitere Antworten – Co je to Džuvec
Džuveč je tradiční dušené jídlo z jižní Evropy a podobá se italskému rizotu. Jde o pokrm z rýže, masa a zeleniny. Původně vznikl džuveč v Turecku, ale časem se rozšířil po celé Evropě, kde zdomácněl.Džuveč (srbochorvatsky ђувеч/đuveč, turecky güveç, makedonsky ѓувеч, bulharsky гювеч, albánsky gjyveçi) je tradiční jihoevropské dušené jídlo, podobné rizotu.Hrách omyjeme a namočíme do jiného hrnce s větším množstvím vody. Po namáčení vodu z hrachu slijeme, hrách přidáme ke kroupám a vaříme společně v namáčecí vodě z krup. Vaříme společně v tlakovém hrnci 30 minut bez soli.
Co je Kološvárské zelí : Kysané zelí zapečené s masem, rýží a smetanou najdete v českých kuchařkách nejčastěji jako kološvárské či koložvárské. Jak už je z názvu Kolozsvári rakott káposzta patrno, tento pokrm k nám docestoval z Maďarska, i když název svádí k tomu, umístit jeho původ do oblasti Kološváru (Kluže), není to tak docela přesné.
Jakou rýži na Srbské rizoto
Jakou rýži použít na srbské rizoto
Srbské rizoto se ale tradičně vaří z dlouhozrnné rýže. My ho vaříme z jasmínové rýže, kterou máme nejraději. Jakmile máte orestovanou směs masa se zeleninou, přidejte rýži a také ji chvíli orestujte. Poté celou směs zalijte vývarem nebo vodou a vařte, dokud rýže nezměkne.
Jak se dělají kroupy : Před přípravou kroupy propláchněte, vložte do hrnce se studenou vodou, osolte, přidejte kapku oleje a vařte pod poklicí bez míchání. Po 20–30 min. vaření je zrno křupavé, po 50 minutách rozvařené a vhodné do pomazánek a nákypů. Po uvaření nechte 5 minut dojít.
Kroupy potřebují před vařením přinejmenším propláchnout studenou vodou, než se zbaví zákalu a nečistot, a rozhodně se vyplatí namočit je aspoň na 30 minut až hodinu do studené vody. Maličko nabobtnají a líp vám budou měknout.
Na sádle opečeme nakrájenou cibuli, přidáme maso, utřený česnek, sůl a za stálého míchání 5 minut prohřejeme (můžeme také okořenit mletým pepřem a paprikou). Salám nakrájíme na plátky. Do pekáče dáme vrstvu zelí, mleté maso, plátky salámu a nakonec vrstvu zelí. Zalijeme smetanou a pečeme 20 minut v předehřáté troubě.
Kolik cibule do zelí
Připravte si podle jednoduchého obrazového návodu 5 kg čerstvého nakrouhaného zelí, 2 cibule nakrájené na malé kousky, vrchovatou lžíci kmínu a 3 lžíce soli. Zelí pak natlačte do kameninové nádoby tak silně, aby leželo ve vlastní šťávě.Vařte ji zhruba 10 minut ve 2 hrncích vody na 1 hrnek rýže. Rýži na rizoto hledejte mezi krátkozrnnými druhy (Arborio, Carnaroli). Krátkozrnnou rýži využijete i na paellu nebo mléčnou rýži.Přiveďte k varu, přiklopte a na mírném plameni vařte 16 – 18 minut (rýže se po uvaření lepí, ale uvnitř zůstane pevná na skus). Přebytečnou vodu slijte a podávejte.
Před vařením kroupy pořádně propláchněte. Vsypte je do dostatečně velkého hrnce – kroupy hodně nabydou. Zalijte je vodou v poměru 1 díl krup na 4 díly vody.
Jak se dělá Kuba : Postup přípravy receptu
Kroupy uvaříme v osolené vodě, smícháme s houbovou směsí, ochutíme solí, majoránkou, pepřem a česnekem. Přidáme kousek sádla, vodu z hub, vývar a chvíli povaříme. Urovnáme do zapékací mísy a zapečeme, až povrch zezlátne. Podáváme se salátem z kysaného zelí.
Jak dlouho se vaří namočené kroupy : Před přípravou kroupy propláchněte, vložte do hrnce se studenou vodou, osolte, přidejte kapku oleje a vařte pod poklicí bez míchání. Po 20–30 min. vaření je zrno křupavé, po 50 minutách rozvařené a vhodné do pomazánek a nákypů. Po uvaření nechte 5 minut dojít.
Kdy namočit kroupy
Kroupám i houbám sluší, když je předem namočíte do studené vody. Kroupy potřebují před vařením přinejmenším propláchnout studenou vodou, než se zbaví zákalu a nečistot, a rozhodně se vyplatí namočit je aspoň na 30 minut až hodinu do studené vody. Maličko nabobtnají a líp vám budou měknout.
Zelí nasypeme do nádoby vhodné ke šlapání (v našem případě plastový dřez nebo dětská plastová vanička). Na 1 kg zelí přidáváme 1,5 dkg soli a pak také kmín.Poprášení moukou: Nejjednodušší způsob zahuštění spočívá v poprášení moukou, když už se dušení zelí blíží ke konci. Žádná jíška, žádná zápražka, žádné dlouhé prováření. Tohle je těch slibovaných pět vteřin, víc není potřeba. Přes malý cedníček obdaříte měkké zelí lehkým popraškem hladké mouky.
Kolik soli na 10 kilo zelí : koupíme krouhané zelí, nasypeme je do vaničky, posolíme (na kilo zelí 3 dkg soli), posypeme kmínem a celým pepřem, necháme aspoň 3 – 4 hodiny pustit šťávu. Potom zelí natlačíme do 0,7 l sklenic tak, aby v každé byla i šťáva a zavíčkujeme. Dáme je na plechy nejlépe k topení nebo někam do tepla.