Antwort Jak se dělá hot dog? Weitere Antworten – Co patří do hot dogu
Hot dogy se v základní variantě skládají z podélně rozříznutého světlého pečiva ve formě podlouhlé bulky a grilované nebo vařené uzeniny (většinou párku). Pokrm se dochucuje studenými omáčkami – majonézou, hořčicí, dresinky, kečupem a dalšími – krájenou zeleninou a kořením.Slaninu nakrájíme na tenčí proužky a opečeme dokřupava. Čedar nastrouháme na hrubším struhadle. Ledový salát nasekáme nadrobno. Bagetky v půlce nakrojíme a opečeme ze všech stran, poté do nich vložíme párky, které zasypeme nastrouhaným čedarem, opečenou slaninou, ledovým salátem a nakonec přidáme Americký dressing.Na spodní půlku rohlíku položíme rozpůlenou nožičku párku (tedy dvě půlky párku), přiklopíme vrchní částí rohlíku, na kterou dáme plátek anglické slaniny. Rohlík zabalíme pevně do alobalu a pečeme buď v troubě, na plotýnce nebo na grilu.
Proč se říká hot dog : Víte, jak vznikl název hot dog Američanům párek připomínal tvar těla jezevčíka, tak vzniklo pojmenování jezevčí párky. Kreslíř však do časopisu udělal tak dobrou reklamu, že se ujalo pojmenování hot dog. K nám přivezl Václav Masopust v sedmdesátých letech ze Španělska název pikador, tedy párek v rohlíku.
Co dát na hotdog
Párek, rajče, nakládaná okurka, cibule, hořčice a okurkový relish. Po stranách plátky rajčete a podélně ukrojený díl nakládané okurky. Nahoře trocha cibule, okurkový relish a hořčice. Pokud máte tu možnost, zkuste si sehnat americkou hořčici French's a Heinz Sweet Relish.
Jak vypadá hot dog : Americký hot dog je podélně rozříznutý, nepodává se v tradičním českém rohlíku, a hlavně je zasypán a dozdoben spoustou surovin, které mohou snadno a nenápadně zvýšit váš denní příděl zeleniny.
V hrnci rozehřejte máslo a pomalu na mírném plameni na něm opékejte cibuli. Když změkne, přidejte cukr a ocet a míchejte, až cibule zezlátne, cukr zkaramelizuje a ocet se částečně odpaří. Osolte a případně doslaďte.
Čedarová omáčka: V kastrůlku rozpusťte máslo, přidejte hladkou mouku a udělejte řidší jíšku. Přilévejte smetanu a za stálého míchání vytvořte bešamel. Přidejte nastrouhaný čedar, který nechte za stálého míchání rozpustit. Dochuťte šťávou z nakládaných jalapeňo papriček, pokud máte k dispozici.
Jak ohřát párky aby nepraskly
Mikrovlnku vždy nastavte na mírný a pozvolný ohřev. Mikrovlnku zapněte na mírný ohřev, díky tomu by vám párky neměly popraskat a měly by být teplé i uvnitř.Rohlíky je nutno péct opravdu krátce, 10–13 minut podle receptu a vlastností vaší trouby. Delším pečením při nižší teplotě by se zbytečně vysušily a byly tvrdé. Nejlepší teplota pro pečení rohlíků je kolem 230 °C.V obecném významu utvořeno od slova pár příponou -ek. Užití slova pro označení druhu uzenářského výrobku souvisí s tím, že se dříve prodávaly dva spojené kusy (jeden párek = dvě nožičky).
Po návratu jej jako zlepšovací návrh zavedl ve své provozovně v Krajinské ulici v Českých Budějovicích a označil jej jako pikador podle zápasníků s býky, kteří jsou vybaveni kopím (píkou). Pod tímto názvem jsou v jižních Čechách párky v rohlíku známy dosud.
Jak vylepšit párek v rohlíku : Připravené párky vložíme do nakrojených rohlíků (baget) a na ně dáme vrstvu rajčatové směsi. Podle chuti přidáme plátky kyselých okurek, plátky červené cibule a trochu zeleného salátu či bylinek. Ozdobíme hořčicí a ihned podáváme. Poznámka: Hot dog, neboli “horký pes” je u nás známý jako “párek v rohlíku”.
Kde vznikl hotdog : Původně pocházel hot dog z Německa, kde mu říkali „frankfurter“ podle města Frankfurt nad Mohanem. Název hot dog dali párkům až Američané. Podle jedné verze vznikl jako narážka na to, odkud pochází maso na párky.
Odkud je hotdog
Němečtí přistěhovalci totiž přinesli do Ameriky nejen párky, ale také novou rasu psů, jezevčíky, a právě jejich německým jménem Dachshund nazývali párky – "dachshund sausages".
Postup přípravy
Na pánvi rozpusťte olej a máslo a nechte cibuli zesklovatět. Přidejte vinný ocet, balzamikový krém, jalovec, tymián, rozmarýn, sůl a pepř podle chuti. Za stálého míchání restujte, dokud cibule nezačne karamelizovat (15-20 minut). Nakonec přidejte povidla, promíchejte a čatní na pánvi 2 – 3 min poduste.V rendlíku rozehřejeme máslo, přidáme mouku a zasmahneme na světlou jíšku (mouka nesmí zezlátnout). Postupně přidáme studené mléko, zašleháme metličkou a přivedeme k varu. Osolíme, opepříme a povaříme asi 10 až 15 minut. Uvařenou omáčku scedíme přes jemné síto, zahřejeme a vmícháme nastrouhaný sýr.
Jak rozpustit sýr ve Smetane : Smetanu zahřejte pod bod varu a mezitím ostatní sýr či více druhů sýrů nastrouhejte najemno. Tavený sýr nalámejte na kousky a přidejte ho jako první do zahřáté smetany. Zamíchejte a asi po minutě přisypte nastrouhaný sýr. Metličkou míchejte na mírném plameni a nechte všechny sýry dobře rozpustit.