Antwort Jak se dělí jídlo? Weitere Antworten – Jak se dělí potraviny
Potraviny můžeme rozdělit podle původu do dvou základních skupin: Rostlinné potraviny – zelenina, ovoce, houby, luštěniny, obiloviny, rostlinné tuky, cukr, většina pochutin. Živočišné potraviny – maso, ryby, vejce, mléko, některé tuky – máslo, sádlo.Živočišné produkty (nebo zvířecí produkty) jsou všechny produkty, které jsou získány z těla živočicha. Do této kategorie spadají jak produkty, které zvíře vyprodukovalo (například mléko, vejce a med), tak i produkty, které byly získány usmrcením zvířete.Potravina. Podle evropské legislativy se potravinou rozumí jakákoli látka nebo výrobek, zpracované, částečně zpracované nebo nezpracované, které jsou určeny ke konzumaci člověkem nebo u nichž lze důvodně předpokládat, že je člověk bude konzumovat. Patří sem i nápoje, žvýkačky a voda.
Co jíst v objemu : TOP 10 potravin na budování svalů
- Libové drůbeží maso. Chcete-li jídlo s nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem bílkovin, tak libové drůbeží maso je fantastická volba!
- Libové červené maso.
- Nízkotučné / odstředěné mléko.
- Celé vejce.
- Ryby (z lovu)
- Rozinky.
- Oříšky a oříškové másla.
- Oves.
Jaké potraviny mít v zásobě
Uložené trvanlivé potraviny by měly být konzumovatelné i za studena:
- potraviny na cca 5 dnů
- konzervovaná strava, kompoty, džemy a marmelády, nakládaná zelenina, med.
- instantní polévky, instantní potraviny, dehydrované potraviny.
- sušené proteinové koncentráty, sušené nebo kondenzované mléko, sušené maso.
Co patří do živočišné výroby : Nejvýznamnějšími produkty živočišné výroby jsou mléko a mléčné výrobky, vejce, maso a med. Při skladování, zpracování či vývozu živočišných produktů je nutné dodržovat pravidla týkající se kvality určené legislativou České republiky a Evropské unie.
Vedlejšími živočišnými produkty (VŽP) rozumíme celá těla nebo části těl zvířat nebo produkty živočišného původu, které jsou uvedeny v článcích 4, 5 a 6 Nařízení Evropského parlamentu a rady (ES) č. 1774/2002, a které nejsou určeny k lidské spotřebě, a to včetně vajíček, embryí a spermatu [6].
Do jídelníčku diety patří nízkotučné mléčné výrobky, drůbeží maso, ryby, libové hovězí, případně vepřové maso, celozrnné obilné výrobky, ovoce a zelenina. Na snižování hladiny cholesterolu příznivě působí také fazole, hrách, rajčata, mrkev, pomeranče, oves či mrkev.
Co obsahuji potraviny
Obsahují živiny, jako jsou sacharidy, tuky, proteiny, vitamín nebo minerální látky. Požité živiny jsou v lidském těle vstřebávány buňkami a využity k produkci energie, udržování životních funkcí a podpoře růstu.5 nejlepších suplementů pro nárůst svalové hmoty
- Gainery alias sacharidové směsi dodají potřebnou energii.
- Proteinový nápoj jako živá voda pro svaly.
- Kreatin dokáže pomoci třeba s novými silovými rekordy.
- BCAA a HMB nakopnou svalový růst ještě o něco víc.
- Nezapomeň ani na důležité vitaminy a minerální látky.
Bílkoviny jsou základní živinou pro svalový růst, pokud nemáme ve svém jídelníčku dostatek bílkovin, nemůžeme budovat svalovou hmotu. Z jiných živin svaly nepostavíme. Přijímejme každý den 1,4–2 g bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti, to se jeví jako optimální množství proteinů nejen pro svalový růst.
- Luštěniny. Skvělým základem domácích zásob trvanlivých potravin jsou luštěniny, jako je například čočka, hrách, cizrna, fazole či sójové boby.
- Ořechy a semínka.
- Ovoce a zelenina.
- Rýže, těstoviny a všelijaké zrní
- Ořechová másla.
- Koření a sušené bylinky.
- Bílkoviny.
- Vejce.
Co nakupovat do zásoby : Co můžeme nakoupit do zásoby
- Obiloviny a výrobky z nich – mouka, rýže, ovesné vločky, kroupy, pohanka, jáhly, kukuřičná krupice, bulgur a další
- Luštěniny – čočka, fazole, hrách, cizrna, sójové boby (suché, případně sterilované)
- Těstoviny – polévkové těstoviny, špagety, kolínka, nudle, vřetena a další
Co se nejvíc pěstuje : Nejdůležitější skupinou plodin jsou u nás obilniny, které pokrývají více než polovinu osevních ploch. Do rostlinných komodit patří obiloviny, olejniny, luskoviny, pícniny, cukrová řepa a brambory, dále ovoce, zelenina, chmel, réva vinná, léčivé, aromatické a kořeninové rostliny, květiny a školkařské výpěstky.
Co je živočišný produkt
Těmi se rozumí například uhynulá zvířata, kůže, kosti, odřezky masa při zpracování a výrobě potravin, krev, střeva, odpad z mlékáren apod., na rozdíl od hlavních produktů, kterými se rozumí maso určené k výživě lidí, mléko, vejce, med, apod.
Kafilérie je asanační podnik, ve kterém se neškodně odstraňují odpady živočišného původu (dnes označované jako vedlejší živočišné produkty, VŽP), jako např. zkažené maso, uhynulá zvířata a především pro lidskou výživu nevyužívané části zvířat porážených na jatkách.nadbytek syrové zeleniny nebo ovoce. kombinace obilí a ovoce (typicky kaše na sladko místo jídla nebo příliš mnoho “zdravých” dezertů z obilí a ovoce) velké množství luštěnin (pozor na správně uvařené luštěniny) a nedostatek tepelně upravené zeleniny k nim.
Co mám jíst abych zhubla : Věříme, že minimálně některé z nich nikoliv.
- Limonády. Stálice, která se napříč všemu stále objevuje v plánu těch, co chtějí hubnout.
- Uzeniny.
- Vysoce rafinované cukry.
- Umělá sladidla.
- Ryby chované na farmách.
- Popcorn.
- Smažená jídla.
- Šlehačka ve spreji, smetana do kávy.