Antwort Jak se dostane MOL Satni do bytu? Weitere Antworten – Jak najít zdroj molů Satnich

Jak se dostane MOL Satni do bytu?
Jak najít zdroj molů

  1. Dírky a poškozené obaly: pokud najdete neobvyklé otvory nebo mouku v záhybech na obalech potravin, mohou to být stopy po molech.
  2. Pavučinovitá hmota: Moli často vytvářejí husté pavučinky ve spárách a rozích kuchyně.
  3. Larvy: můžete je najít v potravinách nebo poblíž zásob.

Potravinoví moli naopak preferují místa, kde jsou skladovány potraviny, jako jsou spíže a komory. Najdete je často v obilninách, moukách, sušenkách, rýži a jiných skladovaných potravinách, kde jejich přítomnost můžete odhalit díky drobným červům a létajícím dospělým jedincům.Odpuzovače molů: slouží k odehnání molů, aniž by je fyzicky zabíjely. Přírodní odpuzovače molů zahrnují cedrové dřevo, levanduli nebo rozmarýn, které mohou být umístěny ve skříních nebo mezi oblečením. Proti šatním molům můžete použít kroužky z cedrového dřeva, nebo háček proti molům s vůní levandule.

Kde se berou Potravinove moly : Potravinový mol si lebedí hlavně v mouce, rýži, ovesných vločkách či luštěninách. Housenky můžeme najít také v čokoládě, sušenkách i v sušených houbách nebo ve strouhance. Často se také vyskytuje v tropickém ovoci, jako jsou datle. Všechny napadené potraviny je třeba bez odkladu vyhodit.

Kde se Schovavaji moli

Potravinoví moli se nejčastěji schovávají v mouce, cereáliích, rýži a dalších obilovinách a luštěninách. Samozřejmostí je ale prohledat veškeré potraviny a především místa ve skříních a spížích a jejich rozích.

Kde se líhnou moli : Z vajíček se při běžných pokojových teplotách (25-30 °C) líhnou zhruba po 14 dnech bílé larvy s tmavou hlavou, které jsou vlastními škůdci. Larvy se živí keratinem, který se nachází v přírodních vláknech a peří a okusem způsobují drobné díry v našem oblečení a jiných textilních výrobcích.

Odpuzovače molů

Jako odpuzovače proti molům pomáhají aromatické vůně: levandule, skořice, hřebíček, citrusová kůra, rozmarýn, pelyněk nebo chmel. Vhodné je umístit do skříně voňavá mýdla nebo snítky suché levandule do punčochy. Květy pak neopadávají mezi prádlo a punčocha krásně propouští vůni.

Přípravky na hubení molů

Na moly můžete použít účinné spreje Biokill, lepové pasti s feromonem, nebo naopak závěsné odpuzovače proti molům šatním. V případě potravinových molů (motýlků) tedy skladování potravin v uzavřených dózách a jejich občasná kontrola.

Co nesnáší moly

Mol miluje tmavá a zatuchlá místa

Vlákna látek ale kromě potravy využívají i k zakuklení. Milují tmavá, zaprášená a zatuchlá místa, naopak nesnáší svěží vůni a světlo.Moly přitahuje sebemenší vlhkost, proto je přitahují zbytky potu v šatech uklizených po nošení do skříně. Na taková místa samičky molů velmi rády kladou vajíčka, protože larvy mají po vylíhnutí zajištěnou výživu. Všechny škody v podobě rozkousané látky, děr v koberci a ve svetru tropí housenky mola šatního.Celkový vývoj jedné generace (od nakladení vajíčka po vylíhnutí dospělce – motýla) trvá podle teploty mezi 30 až 70 dny. Při pokojových teplotách trvá vývoj jedné generace zhruba 6 týdnů. Dospělec – motýl žije 10 až 14 dní, aniž by přijímal potravu.

Mol miluje tmavá a zatuchlá místa

Vlákna látek ale kromě potravy využívají i k zakuklení. Milují tmavá, zaprášená a zatuchlá místa, naopak nesnáší svěží vůni a světlo.

Jak vypada Larva mola šatního : Housenka. Z nakladených vajíček se přibližně za dva týdny líhnou malé bílé housenky s tmavší hlavičkou a válcovitým tělem o velikosti 1 mm. Okamžitě po vylíhnutí začínají některé larvy spřádat v napadených tkaninách chodbičky z hedvábí, ve kterých následně probíhá celý jejich vývoj a které larvy mola neopouštějí.

Co mají rádi moli : Mol miluje tmavá a zatuchlá místa

Housenky se živí textilním materiálem – obzvláště jim chutná vlna, bavlna, kožešina, peří či kůže, ale žerou vše, co obsahuje keratin, což je protein obsažený ve vlasech, chlupech nebo suchých šupinkách lidské kůže. Vlákna látek ale kromě potravy využívají i k zakuklení.

Co nesnáší moli

Šatní moli mají rádi zatuchlá, zaprášená tmavá místa.

Nesnášejí světlo a svěží vůni. Požírají přírodní oděvní materiály nebo umělé materiály s příměsí vlny, jako jsou koberce. Nejdražší materiály jsou jejich nejoblíbenější: vlna, bavlna, kašmír, kožešina, kůže, peří. Požírají vše, co obsahuje keratin.

Zárodky molů úspěšně zničíte, když mouku nebo vločky prosijete na plech a necháte chvíli v troubě rozehřáté na 90°C. Jediné, co ve spíži můžete nechat otevřené, jsou některé druhy koření – například bobkový list nebo hřebíček. Tyto vůně totiž moly odpuzují, stejně jako levandule nebo chmel.Moly přitahuje sebemenší vlhkost, proto je přitahují zbytky potu v šatech uklizených po nošení do skříně. Na taková místa samičky molů velmi rády kladou vajíčka, protože larvy mají po vylíhnutí zajištěnou výživu. Všechny škody v podobě rozkousané látky, děr v koberci a ve svetru tropí housenky mola šatního.