Antwort Jak se dostanu do bytu štěnice? Weitere Antworten – Jak se objeví štěnice

Jak se dostanu do bytu štěnice?
Štěnice vás objeví na základě tělesné teploty a díky vydechování CO², ale ačkoliv mají rády lidskou krev, dokáží hladovět i několik měsíců. Ve dne jsou štěnice v úkrytech v těsné blízkosti člověka, kde žijí v koloniích a spí.Hubení štěnice postelní Zásah provádíme odstraněním štěnic horkou párou 150C a následným postřikem. Takže není nutné vyhazovat zasažený nábytek. Zásah je pečlivý 1,5 – 3hod.Lidé mohou toto svědění nejprve přisuzovat jiným příčinám, například komárům. Chcete-li zjistit, zda se skutečně jedná o štěnice, sledujte tyto další příznaky: Drobné krvavé skvrny na lůžkovinách. Tmavé nebo rezavé skvrny výkalů štěnic na prostěradlech, matracích, lůžkovinách nebo dokonce na stěnách.

Kdy jsou štěnice nejvic aktivni : hlavně v prvních stádiích jsou nymfy ještě velmi malé a proto velmi těžce pozorovatelné štěnice mohou v dobrých podmínkách hladovět i několik měsíců a jsou proto velmi odolné jsou aktivní pouze v noci, před světlem se skrývají a po každém krvesání se vrací do svých úkrytů

Kdy se projeví kousnutí od štěnice

Kousnutí od štěnice se může projevit až po týdnu a do 14 dní obvykle zmizí, ale kožní reakce je individuální. U citlivých jedinců může kousanec zmizet až po třech týdnech.

Jak zjistit štěnice v bytě : Jak poznáme, že máme štěnice v bytě

  1. První příznaky výskytu štěnic u vás doma jsou většinou štípance na těle.
  2. Další stopou výskytu štěnic v bytě bývá jejich trus – malé černé tečky, které můžete objevit většinou v záhybech potahu matrace, na bílém prostěradle,
  3. Nejjasnějším důkazem je samotný nález štěnice.

Spolehlivým způsobem jak zabít štěnici je vystavit ji vysokým nebo nízkým teplotám. Štěnice žijí při pokojových teplotách, nejideálnější kolem 25°C. Jestliže štěnici vystavíme teplotě nad 47°C usmrtíme ji, nicméně jen stádium živého jedince. Na stádium Vajíčka je potřeba k spolehlivému zničení teplota 60°C a více.

Štěnice se živí lidskou krví, přitahuje je teplo lidského těla a CO2, který vydechujeme při spánku.

Jak se do domů dostane štěnice

Štěnice se dostávají z místa na místo cestováním s lidmi, schované v oblečení, zavazadle, v nábytku a povlečení. Při silnějším turistickém ruchu se zvyšuje riziko přenosu štěnic. Často přilezou do bytu od sousedů, typicky stoupačkami.Štěnice odpuzují esenciální oleje, vůně čerstvé máty, česnek, kajenský pepř, alkohol, levandule nebo skořice.kousnutí od štěnice jde velmi těžko rozeznat. Každý člověk může reagovat jinak- někdo je naprosto bez reakce, někomu se objeví velké boláky, někomu se projeví ráno, někomu až po 3 dnech.

První příznaky výskytu štěnic u vás doma jsou většinou štípance na těle. Dost často jim lidé nevěnují pozornost, protože můžou vypadat jako štípance od komára. Další stopou výskytu štěnic v bytě bývá jejich trus – malé černé tečky, které můžete objevit většinou v záhybech potahu matrace, na bílém prostěradle, …

Co nemají rádi štěnice : Podle výše zmíněné americké studie štěnice nemají rády žlutou, bílou a zelenou barvu. Je to proto, že jsou pak snadno viditelné a tudíž zranitelné. Štěnicím také vadí světlo, takže pokud v noci rozsvítíte, rozprchnou se do úkrytu.

Na koho jdou štěnice : Čím se štěnice živí

Štěnice se živí výhradně krví teplokrevných živočichů. Živí se převážně krví lidskou, ale mohou sát i na kočkách, psech a ptácích.

Jak nalákat štěnice

Osvědčený způsob, jak nalákat štěnice, i když ne zcela příjemný, je nalákat je na potravu. Štěnice můžete nalákat pouze na potravu a ideálně jí do cesty postavit pasti, do kterých se chytne.