Antwort Jak se čistí obsidián? Weitere Antworten – Jak poznat pravý obsidián
Obsidián je sopečného původu, je to amorfní sklo a stejně jako gagát nevytváří vrstvy. Při pohledu pod lupou mohou být patrné četné drobné dírky, které vznikly díky plynným bublinkám při rychlém zchlazení lávové hmoty. Často mají obsidiány díky bublinkám zlatavé, stříbrné či duhové odlesky nebo plochy.Černé kameny, jako obsidián, je vhodné nabíjet spíše pomocí měsíčních paprsků. Před samotným nabíjením je nezbytné očistit kámen pod tekoucí vlažnou vodou. Obsidián můžete také nechat přes noc v misce s vodou společně s křišťálem.Obsidián význam
Je to velmi silný ochranný kámen před magickými útoky, zlem a veškerou negativitou. Vhodný pro citlivé a jemné lidi. Dodává víru ve vlastní schopnosti, posiluje sebedůvěru, sebevědomí a aktivuje logické myšlení. Chrání naši auru před depresí a negativitou.
Jak je tvrdý obsidián : Kámen bez hranic a omezení. Jeho síle nestojí nic v cestě, a proto účinkuje velmi rychle a silně. Je mimořádně důležité zachovat čistotu myšlenek a záměru při práci s ním.
Jak nabít obsidián
Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody, nejlépe společně s křišťálem. Nabíjíme je na přímém slunci, ráno a v podvečer. Výjimku tvoří duhový obsidián, který je citlivý na žár a prudké světlo, proto jej nabíjíme jen za jasné noci, za svitu hvězd, za přibývání Měsíce, nebo nejlépe za úplňku.
Jak poznat pravý safír : Hodnota safíru se pozná
Nejhodnotnější safíry mají intenzivní rovnoměrnou barvu. Pokud nejsou modré nebo bezbarvé, říkáme jim fancy. Červený drahokam zvaný rubín (odrůda korundu) se mezi safíry nezařazuje. Nejvzácnější je modrý safír, kde hraje hlavní roli železo a titan.
Mějte na paměti, že kameny není dobré vystavovat na slunečnímu záření celý den, jelikož jeho vlivem blednou. Jedná se zejména o avanturín, ametyst, akvamarín, beryl, citrín, fluorit, kunzit, safír, růženín, záhněda.
Do vody nepatří lepidolit, selenit, kalcit, malachit, azurit, fluorit, celestýn, rodonit nebo hematit. Pokud plánujete pít vodu, ve které předtím necháte minerál, ujistěte se, že pochází od důvěryhodného zdroje a nemůže vám ublížit třeba tím, že na něm ulpěly stopové prvky nebezpečných látek.
Jak vzniká obsidián
Obsidián je druh sopečného skla, horniny, která vzniká následkem magmatické činnosti, kdy dojde k rychlému kontaktu žhavé kyselé a viskózní lávy s chladným prostředím a následnému rychlému utuhnutí. Hornina je velmi bohatá na sloučeniny SiO2 a jedná se o přírodní formu skla.Uměle připravený kámen se však rozeznává hůře. Odborníci si proto musí vzít k ruce zvětšovací sklo – někdy stačí lupa, jindy je třeba užít silnějšího mikroskopu a bedlivě si prohlédnout povrch kamene. Tam jsou totiž nejsnadněji patrná cizí tělesa, která odborníci nazývají uzavřeniny.Jak poznat pravý křišťál Křišťál je čirý a bezbarvý minerál, který je na pohled průsvitný, vzácně může být zcela průhledný. Jednou z nejvýraznějších charakteristik pravého křišťálu, je vysoký lesk a třpyt.
Do solného roztoku nevkládejte perly a opál, mohlo by dojít k jejich poškození. Čistit své kameny můžete také vložením do misky s vodou a křišťálem. Pro zvýšení očistného efektu vody můžete také přidat šalvěj, levanduli nebo bazalku.
Který kámen nosí štěstí : Jahodový křemen
Je považován za kámen lásky, štěstí, bohatství a zdraví. Pomáhá se zbavovat melencholických stavů a zvyšuje sebevědomí…
Jak se nabíjí obsidián : Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody, nejlépe společně s křišťálem. Nabíjíme je na přímém slunci, ráno a v podvečer. Výjimku tvoří duhový obsidián, který je citlivý na žár a prudké světlo, proto jej nabíjíme jen za jasné noci, za svitu hvězd, za přibývání Měsíce, nebo nejlépe za úplňku.
Kde najít obsidián
Název obsidián je původně ze jména římana Obsius, jež obsidián objevil v Etiopii. Nejznámější naleziště v dnešní době jsou hlavně v USA, zejména v Yellowstonském národním parku, Mexiku a mnoha státech střední Ameriky, kde se nachází černý obsidián zvaný Apačské slzy.
Náš TIP: Chcete-li vyzkoušet ještě dva způsoby, jak se přesvědčit o pravosti minerálu, uchopte jej do dlaně a nechte jej v ní. Pravý minerál je v ruce studenější než sklo a déle se zahřívá. Když teplo pojme, dokáže jej ale udržet v sobě déle než sklo a pryskyřice. Druhým způsobem je zkusit minerál zapálit.Osobně ráda čistím krystaly a minerální kameny ponořením do misky s vlažnou vodou a trochou mořské soli (přírodní , chemická s jodem ne) po dobu jedné hodiny, někdy i celý den. Někdo si dělá i rituál s křišťálové misce s vodou s přidáním levandule, bazalky nebo šalvěje.
Jak často čistit krystaly : Zpravidla záleží na tom, jak často se svými kameny pracujete, nebo jestli šperky s minerály nosíte denně. Každý z Vás ví, v jakém životním období se nachází, kolik toho aktuálně řeší a jakou energii musí Vaše krystaly absorbovat. Kameny a šperky, které nosíte každý den doporučuji čistit a dobíjet denně.