Antwort Jak se čistí radiátor? Weitere Antworten – Jak čistit radiátory

Jak se čistí radiátor?
Pod topení dejte staré ručníky a tekutinu našplíchejte do radiátoru. Následně pomocí kartáče pročistěte radiátor. Na závěr si vezměte prachovku s hadříkem a namočte ji do tekutiny, vyždímejte a dočistěte vnitřní část radiátoru. Poté ho umyjte i zvenku a máte hotovo.Jednoduše pověste za radiátor mokrý hadr, nastavte fén na nejvyšší stupeň foukání na studený vzduch. Všechen prach a skrytou špínu vyfoukejte směrem k mokrému hadru, na který se přilepí.Ideálním pomocníkem pro odstraňování nečistot a prachu z žeber litinových radiátorů bývá klasická utěrka z mikrovlákna, která se nezachycuje o hrubou strukturu povrchu litinových žeber. Utěrku navlhčete do vlažné vody, vyždímejte ji a očistěte povrch radiátoru jemnými tahy nahoru a dolů.

Jak sundat mřížku na radiátoru : Horní mřížku je třeba posunout ve vodorovném směru na jednu stranu tak, aby na straně druhé již mřížku nepřekrývala horní zaoblená hrana bočnice. Konec mřížky se opatrně vyzdvihne nad bočnici. Totéž se provede i s druhým koncem mřížky. Mřížka je v tělese fixována plastovým "hákem" ve tvaru "J".

Čím natřít radiátor

Z naší nabídky doporučujeme tyto tři:

  • ETERNAL barva na kovy – silná antikorozní ochrana a vrchní nátěr v jednom.
  • ETERNAL barva na radiátory – skvěle přilne i na starý syntetický nátěr, pokud se vám ho nepovede zcela odstranit.
  • ADLER Varicolor – má skvělý izolační účinek a chrání před korozí.

Jak vyčistit ústřední topení : U stávajících systémů je třeba systém tlakově propláchnout, aby se odstranily stávající přípravky a kontaminanty. Do vody systému by se měl přidat přípravek Fernox Cleaner F3 nebo Cleaner F5, který by měl cirkulovat horkou vodou nejméně hodinu. Poté je nutné systém vypustit a proplachovat, dokud nepoteče čistá voda.

Pokud se rozhodnete ji vyčistit, nejprve vypněte počítač a vyjměte z ní baterii. Poté z ní opatrně vyklepejte hrubé nečistoty, na ty drobnější použijte vlhčené ubrousky nebo vatové tyčinky. Se znečištěnou klávesnicí si rovněž hravě poradí stlačený vzduch ve spreji.

„Nám se nejlépe osvědčila důkladně vyždímaná švédská utěrka, navlhčená v emulzi s čisticím prostředkem,“ radí Irena Snížková z úklidové firmy Polygon. Často prý dokonce sáhnou po obyčejné houbové utěrce, která na povrchu nezanechává vlákna.

Jak utěsnit kapající topení

někde jde použít zvenku těsnící páska (specifická, někdy se jí říká instalatérská), někdy je potřeba doplnit do topného média něco, co tu díru zacpe zevnitř (např. BCG, ale krátkodobě funguje i například obyčejný puding).Tento jev je způsoben tepelnou roztažností potrubí. To znamená, že se ocelové potrubí roztahuje a smršťuje podle aktuální teploty topné vody. Pokud je potrubí pevně zazděno, např. v prostupech mezi stropy nebo zdmi ve sklepích, dochází k velkému pnutí, které se projevuje boucháním nebo praskáním.Na výběr máte mezi syntetickou (rozpouštědlovou) a vodou ředitelnou barvou. My doporučujeme jednoznačně druhou variantu. S vodou ředitelnými barvami se totiž lépe pracuje a hlavně nezapáchají. Vždy volte barvu určenou na radiátor, abyste měli jistotu, že zvládne i vysoké teploty a nezežloutne.

Barva na radiátory ve spreji je odolná vůči vysokým teplotám, nežloutne a neloupe se. Topení nejdřív očistěte a dle potřeby přebruste brusným papírem. Poté zakryjte plochy za topením i okolo něj, aby se barva nedostala na nechtěná místa. Pak už stačí sprej pouze protřepat a nastříkat na radiátor.

Proč bouchá ústřední topení : Tento jev je způsoben tepelnou roztažností potrubí. To znamená, že se ocelové potrubí roztahuje a smršťuje podle aktuální teploty topné vody. Pokud je potrubí pevně zazděno, např. v prostupech mezi stropy nebo zdmi ve sklepích, dochází k velkému pnutí, které se projevuje boucháním nebo praskáním.

Jak zabranit prachu v bytě : Čistěte pravidelně klávesnici počítače, monitor a obrazovku televize, stejně jako povrch všech elektrospotřebičů. Omezte textilie v bytě – pokud se jich nevzdáte, pravidelně je vysávejte nebo perte. Kusové koberce často vyklepávejte, ideálně vyperte nebo dejte vyčistit. Volte nábytek s uzavřenými policemi.

Jak nejlépe odstranit prach z nábytku

Při odstraňování prachu z nábytku si pomozte buď utěrkou z mikrovlákna, která je antistatická, nebo vlhkým hadříkem, který snadněji naváže prachové částice, a tak vás zbaví nečistot až o 90 % účinněji.

Pokud chcete udržet svůj domov bez prachu, je důležité utírat prach pravidelně. Ideální je věnovat se této činnosti alespoň jednou týdně.Prach je složeninou mnoha částic, jsou v něm přítomny roztoči a jejich výkaly, bakterie a viry, plísně či odumřelé zbytky kožních buněk, samozřejmě může obsahovat různé zbytky potravin a vlasy (tedy zejména prach v koberci či na podlaze) a mnoho dalších nečistot.

Proč je slyšet voda v topení : Kavitace se v potrubí objevuje během nestálých podmínek, například při uzavírání ventilů. Změny v proudění vody a s tím související podtlak způsobují vznik dutin neboli podtlakových bublin, které různě vibrují a narážejí do potrubí. Tyto jevy můžeme vnímat jako nepříjemné zvuky hučení a pískání.