Antwort Jak se jí goji? Weitere Antworten – Jak se jí kustovnice

Jak se jí goji?
Z plodů se také získává zdravá šťáva. Kustovnice je výborná ve směsi s ořechy nebo na salát či ranní kaši. Pokud si chcete připravit čaj, zalijte lžíci plodů kustovnice vroucí vodou a ponechte 15 minut louhovat. Plody můžete pak také sníst.Kustovnice je trnitý keř ze středomoří a Asie. Její plody se nazývají goji neboli godži. Z bobulí a kůry kořenů se připravují doplňky stravy. Goji se používá při mnoha zdravotních problémech – například cukrovce, jako tonikum či při snahách o úbytek tělesné hmotnosti, zlepšení kvality života, lepší zrak nebo ledviny.Q:Jak dlouho bych měl užívat kustovnici čínskou, abych viděl účinky A:Účinky kustovnice čínské se mohou projevit velmi rychle, ale pro dosažení dlouhodobých výsledků je třeba pravidelné užívání po dobu alespoň několika týdnů. Vždy se poraďte s odborníkem na přírodní medicínu, jak a kdy máte kustovnici čínskou užívat.

Která kustovnice je jedlá : Godži jsou plody dvou blízce příbuzných druhů kustovnice, a sice kustovnice cizí (Lycium barbarum) a kustovnice čínské (L. chinense). Oba druhy jsou opadavé keře s jednoduchými listy, dorůstající obvykle výšky 0,5 až 2 metry. Mají pravidelné, purpurově zbarvené květy nálevkovitého tvaru.

Jak uchovat Goji

Skladovat při teplotě 4-25 °C. Chránit před mrazem.

Jak zpracovat Kustovnici : Jednoduše plody zalijeme horkou vodou a necháme 20 minut louhovat, poté slijeme; vylouhované plody jsou velmi chutné a lze je rovněž konzumovat. Do polévkových vývarů, do rýže, na saláty, ale i do koláčů, zákusků apod. – záleží jen na vlastní fantazii.

Doporučené denní dávkování pro dospělé osoby jsou asi dvě hrstky bobulí denně. Menší děti by rozhodně neměly konzumovat více, než poloviční dávku. Vyšší míra konzumace Goji Berry vede k problémy se zažíváním. Odborníci nedoporučují jíst větší množství kustovnice před spaním, mohou nastat problémy s nespavostí.

Denní dávka kustovnice je téma samo za sebe. Ačkoli neexistují záznamy o předávkování, měli bychom udržet denní dávku od 15 do 45 gramů. To představuje zhruba jedna hrst. Dlouhodobé užívání větších dávek se nedoporučuje.

Kolik Snist Goji denne

Doporučené denní dávkování pro dospělé osoby jsou asi dvě hrstky bobulí denně. Menší děti by rozhodně neměly konzumovat více, než poloviční dávku. Vyšší míra konzumace Goji Berry vede k problémy se zažíváním. Odborníci nedoporučují jíst větší množství kustovnice před spaním, mohou nastat problémy s nespavostí.Sušených plodů jejichž doporučená denní dávka je asi 2 hrstky (6-15 g) Konzumujeme je samozřejmě nejlépe bez tepelné úpravy. Plody kustovnice čínské se mohou konzumovat samotné nebo se přidávají do cereálních směsí, pečiva na kaše atd. Na čaj použijte 8-10 g plodů, které můžete i povařit í 5-10 minut v 0,5 l vody.Goji neboli kustovnice čínská, je zejména v Číně nebo Tibetu, odkud pochází, považována za jednu z nejzdravějších plodin vůbec. Je to silný antioxidant, je bohatá na betakaroten, vitamín C, B1 a B2, ale také zinek, selen, železo či vápník.

Přesto, že nejlepší jsou čerstvé plody kustovnice, v Česku narazíte spíše na sušené (prodejny zdravé výživy). Po utržení vydrží totiž čerstvé jen pár dní. I sušené plody jsou však lahodné a zachovávají si červenou barvu. Chutí připomínají sušené rozinky, brusinky či třešně.

Kdo vymyslel Goja : GoJa, tedy agentura Gott-Janeček, byla založena v roce 1993 právě producentem Františkem Janečkem, a jeho letitým kolegou a přítelem, zpěvákem Karlem Gottem. Jejím prvotním účelem bylo produkování koncertů a vydávání audio nahrávek nejen Karla Gotta, ale dalších významných českých umělců.

Jak chutná Goji : I sušené plody jsou však lahodné a zachovávají si červenou barvu. Chutí připomínají sušené rozinky, brusinky či třešně. Doporučená dávka pro dospělého jsou dvě hrsti denně, pro děti zhruba polovina. Goji můžete jen tak "zobat" ze sáčku, ale ochotně se stane i plnohodnotnou surovinou v hlavní jídle.

Jak se pěstuje Goji

Kustovnici vysazujeme do lehčích, spíše písčito-jílovitých půd, Nejvhodnějším období je měsíc březen nebo duben. Rozestupy mezi keři by měli být 2-2,5m. Na dno předpřipravené jámy nezapomeňte přidat dobře uzrálý kompost, či hnůj a důkladně jej zapracujte. Okolí keře by mělo zůstat prokypřené.

Kustovnici vysazujeme do lehčích, spíše písčito-jílovitých půd, Nejvhodnějším období je měsíc březen nebo duben. Rozestupy mezi keři by měli být 2-2,5m. Na dno předpřipravené jámy nezapomeňte přidat dobře uzrálý kompost, či hnůj a důkladně jej zapracujte. Okolí keře by mělo zůstat prokypřené.Rostlina začíná plodit již druhým rokem po výsadbě, ale kvalitní úrody dosáhnete až třetím rokem po výsadbě.

Kdy se sklízí kustovnice : Plody kustovnice čínské dozrávají od poloviny září a mají oválný tvar se sytě oranžovou barvou. Sklízet začínáme když je ovoce zralé z 80%, po sklizni bobule sušíme, buď mechanicky nebo vzduchem. Konzumovat je můžeme i čerstvé, bez sušení.