Antwort Jak se jezdí v automatu? Weitere Antworten – Jak řadit s automatem

Jak se jezdí v automatu?
Automatická převodovka dokáže i podřadit při sešlápnutí plynu až na podlahu, tzv. kickdown. Řadit rychlosti vždy při úplném zastavení vozu. Zastánci manuálního řazení mohou použít manuální volbu řazení ve formě řadících páček u volantu, které jsou součástí velkého množství vozidel s automatem.Řadicí páka v automatu

Co jednotlivá písmena znamenají P=park, do této polohy nastavíte řadicí páku po skončení jízdy, až se úplně zastaví kola. Pokud parkujete na rovině, nemusíte už použít ruční brzdu, „péčko“ funguje v tomto případě na principu klasické jedničky, kterou po zaparkování běžně zařadíte v manuálu.N – NEUTRAL používáme při dlouhém stání, při odtahu auta nebo při . Nikdy nepoužíváme při jízdě z kopce, abychom ušetřili. Tady může nastat problém, že se rozlomí koše v převodovce. Je to tím, že koše jsou převážně z hliníku a když z kopce vyřadíte, otáčky motoru a převodovky jsou rozdílné.

Jak řídit automat na sněhu : Pokuď máte auto s automatem, prostě jen sundejte nohu z plynu. Nejlepší je jet taky, abyste nemuseli brzdy moc používat. Když už ano, brzděte zlehka a snažte se brzdit jen s koly rovně. Pokuď se dostanete do situace která už moc řešení nemá, brzděte úplně natvrdo a vyšlápněte spojku.

Co je B na automatu

B – Brake – režim umožňující rekuperaci elektrické energie u elektromobilů a hybridů.

Jak se brzdí s automatem : Před zastavením vozu zařazujete zpátečku

Při změně chodu převodovky na zpětný, z jedničky na zpátečku či D na R, je třeba zcela zastavit. Kola se musí přestat točit a tím se zastaví i planetová soukolí v převodovce. Brzdící pásy v převodovce se zatnou do stojících bubnů a spojky v převodovce se bez tření sepnou.

Dopravní situace či parkování vás mohou donutit k couvání a zde jednoduše (po úplném zastavení vozidla) přijde změna na režim R – Reverse. Stačí poté pustit brzdový pedál a vozidlo začne pomalu couvat i bez přidávání rychlosti.

V případě, že jezdíte s automatem, tak na křižovatkách nikdy nevyřazujte na (N). Nechte řadící páku stále v poloze (D), i když vám zrovna „padla“ na semaforu červená. Pochopitelně stojíte na brzdě, aby se vozidlo nedalo do pohybu, ale vyřazování je zbytečné.

Jakou nohou brzdit v automatu

Nešvarem u začátečníků je sešlápnutí brzdy levou nohou. To je nejen nepohodlné, ale i nebezpečné. V levé noze totiž většina lidí nemá takový cit a brzdu může sešlápnout o dost prudčeji, nebo naopak mírněji. Máte-li automat, pak si vystačíte jen s pravou nohou.U vozidel s mechanickou převodovkou je vhodné při stání z kopce nejdříve stát na brzdě, následně zatáhnou ruční brzdu, poté povolit brzdový pedál, nechat auto lidově řečeno zhoupnout, a nakonec zařadit nízký převodový stupeň, lhostejno jaký.Pokud je zařazena poloha pro sportovní jízdu (S), přesuňte volicí páku do polohy pro jízdu vpřed (D) a poté zpět do polohy pro sportovní jízdu (S).

„D“ = jízda – nejdůležitější poloha, sednete do auta, dáte „déčko“ a jedete. „S“ = sport – jestliže předchozí polohy najdete na voliči každého automatu, „esko“ už převodovka mít může a nemusí.

Kde je brzda v automatu : Vozy s automatickou převodovkou mají pouze dva pedály. Na levé straně najdete plyn, napravo brzdu. Změní se tím způsob ovládání vozidla Jestliže řídíte automat, zapomeňte na levou nohu.

Co znamená D Su automatu : D – Drive – jízda vpřed. R – Reverse – jízda vzad (zpátečka) N – Neutrál – při normální jízdě není nutno používat, používá se k vyřazení převodovky z činnosti například při stání v koloně se zapnutým motorem, umožňuje zatažení ruční brzdy a uvolnění pedálu brzdy.