Antwort Jak se mluví na Djerbě? Weitere Antworten – Jak se domluvit na Djerbe

Jak se mluví na Djerbě?
Úředním jazykem je arabština. V turistických oblastech se lze domluvit také francouzsky, anglicky či německy.Užitečné informace. Jazyky: Arabština. Francouzštinou se hovoří běžně, silniční značení a většina názvů obchodů je dvojjazyčně.Oficiálním jazykem je arabština.

Nejběžnějším evropským jazykem je francouzština, v turistických oblastech rovněž angličtina, němčina a italština. Dobrý den se v Tunisku řekne „salam aleikum“, děkuji „šukran“, prosím „afuan“…

Na co si dát pozor na Djerbe : Mimořádné opatrnosti by měly dbát osamělé ženy, které by se neměly procházet samy odlehlými a málo frekventovanými místy, pohybovat se v noci či upoutávat pozornost příliš odhalujícím oblečením a navazovat komunikaci s neznámými muži. Postupně dochází k posilování islámského charakteru země a v souvislosti s tím se mj.

Jaké je moře na Djerbě

Džerba (arabsky جربة‎, rozšířená forma přepisu z francouzštiny také Djerba) je ostrov ve Středozemním moři, který patří Tunisku a má rozlohu 520 km². Jedná se o největší ostrov severní Afriky. Žije zde přibližně 176 tisíc obyvatel.

Kolik stojí taxi na Djerbě : Jedna z nejlepších možností, jak cestovat po Djerbě, je taxi. Na evropské poměry je velice levné. Cena se pohybuje okolo 10 Kč/km.

V Tunisku je přísně zakázáno fotografovat či natáčet vládní, policejní a vojenské objekty, nádraží, letiště a další budovy označené tuniskou vlajkou (prezidentský palác, národní televizní stanice apod.), mosty, důležité komunikační body a vůbec potenciální strategické cíle, uniformované osoby včetně policejních hlídek.

Džerba (arabsky جربة‎, rozšířená forma přepisu z francouzštiny také Djerba) je ostrov ve Středozemním moři, který patří Tunisku a má rozlohu 520 km². Jedná se o největší ostrov severní Afriky. Žije zde přibližně 176 tisíc obyvatel.

Co se nesmí v Tunisu

V Tunisku je přísně zakázáno fotografovat či natáčet vládní, policejní a vojenské objekty, nádraží, letiště a další budovy označené tuniskou vlajkou (prezidentský palác, národní televizní stanice apod.), mosty, důležité komunikační body a vůbec potenciální strategické cíle, uniformované osoby včetně policejních hlídek.Pokud máte hotel s vlastní pláží a all inclusive, může vám na týden stačit pár desítek euro, které možná ani neutratíte. Jestli plánujete další cestování v rámci Tuniska, nákupy a návštěvy památek, raději přibalte 100-200 euro na osobu a platební kartu s nějakou rezervou.TIP: Tunisko je muslimská země, takže jsou lidé v oblékání podstatně konzervativnější. Dbejte proto na to, abyste mimo resort nosili dlouhé splývavé oblečení, které nebude místní zneklidňovat, nebo dokonce urážet. Ženy by měly mít zahalená ramena i nohy aspoň pod kolena. Na hluboký výstřih taky zapomeňte.

Je nezbytné důsledně dodržovat pokyny bezpečnostních sil a to po celém území Tuniska. MZV ČR při cestování doporučuje mít vždy při sobě osobní doklady a pas, vyhýbat se větším shromáždění osob a nepohybovat se venku v nočních hodinách. Dále MZV doporučuje vyhýbat se izolovaným oblastem a necestovat v noci.

Co je typické pro djerbu : Djerba je největším z několika ostrovů na jihovýchodě Tuniska, které je typické svým dlouhým a poměrně členitým pobřežím s výrazným Gabeským zálivem zvaným Malá Syrta. Na Djerbě je příjemné přímořské podnebí, typické mírnou zimou a vysokými teplotami v létě, které zmírňuje svěží vánek od moře.

Na co si dát pozor v Tunisu : Ministerstvo zahraničních věcí proto doporučuje vyhýbat se místům s velkou koncentrací osob a raději do země necestovat na vlastní pěst. Zvýšené riziko napadení a únosů se týká především oblastí poblíž hranic s Alžírskem a Libyí. Návštěvu Tuniska ale není třeba předem úplně zatracovat.

Co se dá koupit na Djerbě

Na ostrově Djerba byste si třeba měli koupit nákupní koš, jelikož vám vydrží dlouhá léta a vejde se do něj skutečně hodně věcí. Dále si můžete koupit rohože, košťata a další "užitečné" věci. Jedná se o kvalitní tuniskou ruční práci, výrobky jsou často zhotovovány přímo na místě.

Oblíbenou pochoutkou je kuskus a zelenina. Pokud nemáte rádi sladké, to, co nejíst v Tunisku jsou dezerty. Dezerty a cukrovinky jsou přeslazené, většinou s velkým množstvím medu a ořechů. Jestliže máte obavy, že dostanete průjem, kohoutková voda v Tunisku pro vás rozhodně není tím pravým.Mimořádné opatrnosti by měly dbát osamělé ženy: neprocházet se samy odlehlými a málo frekventovanými místy, v noci se nepohybovat mimo rušné turistické zóny. V zájmu vlastní bezpečnosti by se měly snažit neupoutávat pozornost příliš odhalujícím oblečením a nenavazovat komunikaci s neznámými muži.

Co se nesmí vozit do Tuniska : Do Tuniska je zakázáno dovážet:

  • zbraně,
  • explozivní materiál,
  • omamné a psychotropní látky,
  • pornografii,
  • produkty a zboží, které mohou ohrozit bezpečnost, zdraví a morálku,
  • drony,
  • dětské chůvičky,
  • dalekohledy.