Antwort Jak se nafukuje kolo u auta? Weitere Antworten – Jak nafouknout kola u auta
U osobních aut se budou správné hodnoty tlaku typicky pohybovat kolem 2,3 baru. Může to být více, může to být méně – vždy záleží na vašem automobilu, nikoliv na výrobci pneumatik. Ty „nejsprávnější“ hodnoty nejsnáz najdete na karoserii automobilu, lépe řečeno na štítku, který je na ní nalepený.Silniční kola mají nejužší gumy a foukají se na vysoké tlaky kolem 8 barů / 120 psi (galusky pak až kolem 12 barů / 175 psi). Opět je ale vždy nutné dodržovat tlaky předepsané výrobcem. Držte se ale spíše na horní hranici maximálního tlaku.Odšroubujte čepičku, která chrání ventil. K ventilku připevněte koncovku hadice od kompresoru, dokud neuslyšíte zasyčení vzduchu vycházejícího z pneumatiky. Poté kompresor na čerpací stanici začne dofoukávat vzduch. Jakmile tlak v pneumatikách dosáhne správné hodnoty, kompresor se vypne.
Kolik nafouknout kolo : Obecně platí, že nejvíce se foukají silniční kola – kolem 8 barů a výjimečně až 10 barů. Naopak horská kola se hustí pouze na 1,4 až 2,5 baru. Mezi tím se pohybují krosová a trekingová kola, která se foukají zhruba na 4 bary,“ vysvětlil cyklistický expert Pavel Čábelický.
Kdy Dofouknout pneumatiky
Dofouknutí pneumatik je ideální provádět zastudena. To v praxi znamená, že auto alespoň 3 hodiny před nafukováním pneumatik nepoužíváte, nebo ujedete vzdálenost kratší než 1,6 km. Pokud jsou vaše pneumatiky zahřáté provozem, je třeba při dofouknutí pneumatik připočítat k doporučenému tlaku 0,3 baru.
Jak foukat pneumatiky v zimě : Při huštění zimních pneumatik je třeba dávat pozor na teplotu. Pokud pneumatiky hustíte v garáži, kde jsou teploty nad nulou (např. 18 °C), zatímco venkovní teplota je pod nulou (např.: -2 °C, tedy rozdíl 20 °C mezi vnitřní a venkovní teplotou), doporučujeme k hodnotě tlaku huštění doporučené výrobcem přidat 0,2 baru.
Uvnitř ventilku najdeme pružinový kolík, který funguje jako zpětný ventil. Po jeho stlačení lze z duše vyfouknout vzduch. A na stejném principu funguje i nafukování. Hlava pumpy vyvine na kolík tlak, čímž umožní, aby do duše proudil vzduch.
Při huštění zimních pneumatik je třeba dávat pozor na teplotu. Pokud pneumatiky hustíte v garáži, kde jsou teploty nad nulou (např. 18 °C), zatímco venkovní teplota je pod nulou (např.: -2 °C, tedy rozdíl 20 °C mezi vnitřní a venkovní teplotou), doporučujeme k hodnotě tlaku huštění doporučené výrobcem přidat 0,2 baru.
Kolik vzduchu do pneumatiky
Správné hodnoty pro huštění pneumatik jsou individuální, tudíž doporučujeme se podívat na stránky výrobce a daného modelu, nebo přímo na štítku s tabulkou huštění pneumatik. Ten se obvykle nachází buď z vnitřní strany krytu palivové nádrže, nebo na dveřích u řidiče. Každopádně ji najdete v manuálu výrobce vozidla.Pokud chcete správně nahustit pneumatiku, ideální je udělat to zastudena. To znamená, že vozidlo alespoň 3 hodiny předtím nepoužíváte, nebo ujedete vzdálenost kratší než 1,6 km. Pokud jsou vaše pneumatiky zahřáté provozem, při huštění připočtěte k doporučenému tlaku 0,3 baru.Při huštění zimních pneumatik je třeba dávat pozor na teplotu. Pokud pneumatiky hustíte v garáži, kde jsou teploty nad nulou (např. 18 °C), zatímco venkovní teplota je pod nulou (např.: -2 °C, tedy rozdíl 20 °C mezi vnitřní a venkovní teplotou), doporučujeme k hodnotě tlaku huštění doporučené výrobcem přidat 0,2 baru.
Příkladové hodnoty doporučovaného tlaku se nejčastěji pohybují okolo 2.0 a 2.2 baru.
Jak nafouknout kolo s ventilkem : Jak nafoukat úzký galuskový ventilek
- Jako první vyšroubujeme a sundáme z ventilku čepičku. Ta slouží pouze jako kryt.
- Poté šroubováním zcela povolíme horní dílek ventilku.
- Následně dílek shora zmáčkneme, aby se uvolnil.
- Zbývá už jen nasadit na redukci hlavici pumpy a kolo nafoukat.
Jak nafouknout kolo Autoventilek : Zpravidla všechny tyto pumpy mají otvor pro foukání autoventilku i galuskového ventilku. Tedy stačí jen správně nasadit a foukat. Na budíku manometru si pak můžete kontrolovat, jak máte nafoukáno.
Jak zjistit hustotu pneumatik
Správné hodnoty pro huštění pneumatik jsou individuální, tudíž doporučujeme se podívat na stránky výrobce a daného modelu, nebo přímo na štítku s tabulkou huštění pneumatik. Ten se obvykle nachází buď z vnitřní strany krytu palivové nádrže, nebo na dveřích u řidiče. Každopádně ji najdete v manuálu výrobce vozidla.
Pokud chcete správně nahustit pneumatiku, ideální je udělat to zastudena. To znamená, že vozidlo alespoň 3 hodiny předtím nepoužíváte, nebo ujedete vzdálenost kratší než 1,6 km. Pokud jsou vaše pneumatiky zahřáté provozem, při huštění připočtěte k doporučenému tlaku 0,3 baru.Máte-li pneumatiky nahuštěné špatně, dochází k rychlejšímu ubývání vzorku, vyšší spotřebě a pocítíte to i při samotné jízdě. Při běžných podmínkách mají osobní automobily doporučený tlak pneumatik kolem 2,3 barů. Jiné nahuštění je doporučováno při vyšším zatížení vozu.
Jak poznat píchlé kolo u auta : Pokud byste je nemohli hned najít, pomůže vám označení TWI na bočnici – ukazuje na místo, kde jsou indikátory „schované“. U nových pneumatik jsou totiž takřka neviditelné. Tyto gumové plošky jsou vysoké jako minimální hloubka dezénu, a čím více se pneumatika sjíždí, tím více jsou indikátory viditelné.