Antwort Jak se objednat na psychoterapii? Weitere Antworten – Jak sehnat psychoterapeuta

Jak se objednat na psychoterapii?
Podívejte se na profily na Terapie.cz a vyfiltrujte si je podle toho, co vás osobně zajímá. Najdete tu i terapeuty, kterým vypadlo sezení, a tak na vás mají čas už zítra. Nechte si s výběrem vhodného terapeuta pomoct.Cena psychoterapie se pohybuje mezi 600 – 1500 Kč za hodinové sezení. Cena se odvíjí nejen od zkušenosti psychoterapeuta, jeho vzdělání, ale také od místa jeho působení. Zatímco v Praze se pohybuje cena v průměru kolem 1000 Kč za 50minutové sezení, v menších městech může být cena nižší. Je to tak.„Čas na psychoterapii je, když se už delší dobu probouzíte s pocitem marnosti, nespokojenosti. Čas na psychoterapii je, když přemýšlíte, proč vám váš vztah opět nevyšel. Když máte vztek, smutek, prázdnotu, strach, nespokojenost – různé stavy, které vás obtěžují a pro které nemáte vysvětlení.

Kdo provádí psychoterapii : Provádí ji psychoterapeut, který vzděláním může být psycholog, psychiatr (nebo lékař s jinou odborností), ale taky sociální pracovník, duchovní, fyzioterapeut a další profese.

Kolik stojí terapie

Orientační ceník služeb

služba cena Kč/hod.
Individuální psychologická konzultace 800
Párová psychologická terapie 1000
Rodinná psychologická terapie 1000
Psychologická diagnostika dítěte , dospělého dle složitosti vyšetření 700-2000

Jak se dostat na psychoterapii : Rozhodující část průpravy psychoterapeuta je komplexní pětiletý psychoterapeutický výcvik. Výcvik poskytuje uchazečům o kvalifikaci jednak teoretickou průpravu daného psychoterapeutického směru (např. Gestalt, psychoanalýza, kognitivně-behaviorální přístup atp.), ale také zásadní sebezkušenostní průpravu.

Jak dlouho trvá psychoterapie Na tuto otázku nelze jednoduše odpovědět. Délka terapie se odvíjí od konkrétních potřeb klienta a okolností v jeho životě. Pokud přicházíte do terapie s konkrétním problémem a zájmem nalézt dobré řešení, setkávání může trvat pár týdnů.

Linka první psychické pomoci: 116 123 (nonstop, zdarma)

Pomoc dospělým se situacemi, které nejsou schopni zvládnout sami (krize, ztráty, úzkosti, deprese, vyčerpání, samota, vztahové problémy a další).

Co je lepší psycholog nebo psychiatr

Psychiatr je lékař a má vystudovanou lékařskou fakultu. Psycholog má naopak humanitní vzdělání (obvykle filozofickou fakultu). Například vztahové problémy, sebevědomí, otázky životního smyslu a naplnění má smysl řešit spíše s psychologem. Někteří psychologové se specializují i na léčbu různých fobií (strachů).Velmi zjednodušeně kdykoliv, kdy je vaše trápení natolik velké, že máte pocit, že to bez léků nezvládnete. Psychiatr vám pomůže v těžkých a chronických stavech, jako jsou těžké deprese a úzkosti, vážné poruchy spánku a nálad, poruchy příjmu potravy, těžké závislosti, ztráta kontaktu s realitou a spoustu dalších.5 tipů, jak pomoct někomu blízkému začít chodit na terapii

  1. Vyberte si vhodnou chvíli.
  2. Volte správná slova.
  3. Připravte si argumenty.
  4. Semkněte se s blízkými.
  5. Nabídněte pomoc s hledáním terapeuta.
  6. Hlavně nezapomínejte na sebe.


Psychoterapeut je odborník, který má ukončené patřičné vysokoškolské vzdělání (za ukončené vysokoškolské vzdělání se považuje magisterský stupeň) a akreditovaný psychoterapeutický výcvik v délce trvání 500+ hodin.

Kdy jít k psychologovi a kdy k psychiatrovi : Obvykle platí, že když je to na léky, je to na psychiatra, a když je to na terapii, tak na psychologa. Ale je to velmi individuální. Někdy stejně odešlu pacienty k psychologovi a naopak, pacienti jsou ke mně posláni od psychologa. Já sama se snažím s každým, kdo ke mně přijde, domluvit.

Jak často se chodí na terapii : Na začátku vždy doporučuji chodit (alespoň) jednou týdně. Mnoho lidí má pocit, že čím považují své problémy za lehčí nebo se cítí “zdravější”, tím méně by měli docházet. Opak je ale pravdou: ČÍM LÉPE NA TOM KLIENT JE, TÍM ČASTĚJŠÍ SNESE TERAPII.

Kam volat když mám psychické problémy

Můžete také kdykoliv zavolat na tyto linky: Linka první psychické pomoci – tel. 116 123 (nonstop), ZDARMA. Linka důvěry Centra krizové intervence – tel.

Spolu s dalšími odborníky v oblasti duševního zdraví dali dohromady taktiky, která vám pomohou zastavit lehkou depresi dříve, než se plně rozvine.

  1. Zacvičte si.
  2. Dopřejte si rozmazlovací den.
  3. Nebuďte sami.
  4. Meditujte.
  5. Vyhřívejte se na slunci.
  6. Přestaňte kouřit a pít alkohol.
  7. Dopujte se zdravými potravinami.

Odborníka v oblasti duševního zdraví byste měli vyhledat, pokud vás trápí stavy stejné nebo podobné například těmto: Řešíte vztahový problém s partnerem nebo rodinou. Máte pocit, že v práci prožíváte vyhoření a nevíte, jak dál. Cítíte se ve stresu a nezvládáte své povinnosti tak jako doposud.

Jak mít psychologa zdarma : Linka první psychické pomoci – 116 123 (dospělí v krizi, nonstop, zdarma). Linka bezpečí – 116 111 (děti, mládež a studující do 26 let, nonstop, zdarma). Dětské krizové centrum – 241 484 149 nebo 777 715 215 (děti nebo jejich rodiče, pokud si nevědí rady, jak s dětmi o nastalé situaci mluvit).