Antwort Jak se obléct na přednášku? Weitere Antworten – Jak jít oblečený na zkoušku

Jak se obléct na přednášku?
Na zkoušku si můžete bez problémů obléct i kalhoty. Měly by však být společenské a podtrhovat ženskost. Kabelka je vhodným doplňkem studentky a měla by ladit s botami. Na ústní zkoušku volíme nejlépe boty na podpatku, je třeba myslet ale i na to, zda se v nich po cestě do školy nezabijete na ulici.Zde už je žádoucí sáhnout po formálním oblečení. Oblek s kravatou nebo sukně pod kolena jsou pak samozřejmostí u velkých zkoušek typu státnice. Tím, že přijdete slušně oblečení, prokážete úctu nejen zkoušejícímu, ale také sami sobě. Dáváte totiž najevo, že vám na studiu záleží.Muž by měl vyrazit ve vkusném obleku, jednobarevné košili a kravatě. Ženy by se měly držet elegantního oblečení. Vhodné jsou jednobarevné šaty či sukně ke kolenům nebo pod kolena se sakem, mohou to být i společenské kalhoty s košilí.

Co na sebe na promoci : Základem je rozhodně oblek, košile, kravata nebo motýlek a elegantní boty. Pokud vám ještě sedne, můžete klidně vytáhnout oblek z maturitní zkoušky. Košili zvolte s dlouhým rukávem, nejlepší bílou nebo ve světlých barvách. Celý outfit by měl být samozřejmě stejně co nejelegantnější a v neutrálních barvách.

V čem jít na imatrikulaci

Vyberte si elegantní oblek

Oblek hraje při imatrikulaci důležitou roli. Slavnostní uvítání je denní událost, proto se hodí světlé i tmavé obleky. Pamatujte však na to, že v tmavém obleku budete vypadat vždy mužněji. Navíc barvy jako je černá, tmavě šedá nebo tmavě modrá sluší opravdu každému.

Jak udělat zkoušku když nic neumím : Co dělat u zkoušky, když máte okno

  1. Zůstaňte v klidu.
  2. Když vážně nevíte, přiznejte to.
  3. Snažte se využít to, co v hlavě máte.
  4. Zacházejte se zkoušejícími jako s lidmi.

Pohodlné, ale vkusné každodenní oblečení

Ideální jsou například volnější riflové elastické legíny pro holčičky, kluci ocení rifle pohodlného střihu na způsob tepláků. Vhodné jsou také jednoduché teplákové šaty nebo flanelové košile na chladné období.

Sukně, šaty, kostýmek nebo společenské kalhoty, dovoleno je v zásadě vše, samozřejmě s ohledem na důležitost události. Obecně pak platí, že ať už se rozhodnete pro sukni nebo kalhoty, oblečení by mělo být společenské, ale také pohodlné, měly byste se v něm cítit dobře a samozřejmě by Vám mělo slušet :).

Co znamená elegantní oblečení

Přídavné jméno elegantní má trochu širší význam; znamená vkusný, vybraný, uhlazený pokud jde o oblékání, ale i pokud jde o chování, elegantní mohou být nejen šaty, ale třeba také pohyby, elegantně se můžeme i vyhnout odpovědi na nepříjemnou otázku. A teď k původu, tedy k možné příbuznosti elegance s galantností.Casual, nebo neboli neformální oblečení slouží pro volný čas a je tím nejspíše nejpohodlnějším oblečením, které doma máte. Casual outfity mohou obsahovat džíny, polo trička a vzorované košile.Typickými dárky k promoci jsou například:

  • květiny, kytice.
  • plyšák.
  • šperk, hodinky.
  • pero.
  • lahev dobrého alkoholu.
  • dort.
  • fantazii se meze nekladou, klidně vymyslete originální dárek podle sebe!


Slušné oblečení bude stačit. Žádné křiklavé barvy, špagetová ramínka, obří výstřihy, sukně aspoň na kolena, nežabkoidní boty.

Jak dlouho trvá imatrikulace : Organizace imatrikulace

Imatrikulace probíhají v prostorách fakulty. Je potřeba, aby se studenti dostavili v čase uvedeném v pozvánce. Je samozřejmé, že od studentů se očekává přiměřený společenský oděv. Obřad trvá přibližně hodinu.

Kdy je imatrikulace : Nejčastěji se imatrikulace koná v září, některé fakulty ji však mají až později. Součástí obřadu bývá projev rektora, případně prorektora.

Jak se co nejrychleji naučit na zkoušku

10 tipů, jak se co nejlépe učit na zkoušky a testy

  1. Zapisujte si dobré poznámky.
  2. Pročtěte si své poznámky každý den.
  3. Zálohujte.
  4. Učte se na různých místech.
  5. Nevěnujte se jednomu tématu příliš dlouho.
  6. Nechte se vyzkoušet.
  7. Vysvětlete to dítěti.
  8. Najděte nejlepší čas, kdy se učit.


Co dělat pro duševní zdraví před přijímačkami a zkouškami

  1. Mezi učením si odpočiňte a vyhraďte si dostatek času na spánek.
  2. Připravte si nutričně vyváženou svačinu, která vám dodá energii.
  3. Proložte studování jiným programem – seriálem nebo třeba cvičením.
  4. Vytvořte si plán, abyste měli přehled, co vás kdy čeká

Co do školy nepatří

  • Charakteristika kombinovaného postižení
  • Epileptické záchvaty a epilepsie u dětí
  • Přechod dítěte ze školky do školy.
  • Problémy s chováním.
  • Kineziologie – náprava poruch učení u dětí
  • Vandalismus.
  • Děti rodičů se závislostí

Kolik dní chodime do školy : U nás v České republice chodí děti do školy 194 dnů v roce.