Antwort Jak se obléct na svatbu jako host žena? Weitere Antworten – Jak se obléknout jako host na svatbu
Pokud jdete na svatbu jako host, tak:
Jestli si to novomanželé výslovně nepřejí jinak, tak na formální svatbu vždy volte oblek. Platí totéž jako u svědka – pokud má ženich světlý oblek, vy mějte tmavší. Pokud má černý, sáhněte také po černém obleku. Pokud je horko, jednoznačně sáhněte po lněném obleku.Vyhněte se bílé barvě, to je jeden z nejzákladnějších zákonů svatebního oblečení. Pokud nejste nevěsta, této barvě byste se jako svatební host měli jednoznačně vyvarovat. Toto pravidlo platí také pro odstíny bílé, jako je krémová nebo šampaňská.SVATEBNÍ HOST
Podle toho, co si vezmete na sebe, si můžete pohrát s make-upem. Vytvořte třeba neutrální podklad BB krémem, nechte oči nenalíčené a přidejte šťavnatý odstín rtěnky – milujeme trend smělé červené. Nebo naopak: zkuste vysoce pigmentované líčení očí a neutrální rty.
Jaké boty na svatbu jako host : Vyvarujte se obuvi na podpatku a raději sáhněte po botách s plochou podrážkou. Ploché otevřené sandály nebo žabky budou pro vás ty pravé. Opět můžete zvolit boty se zajímavými aplikacemi, jako jsou korálky, mušle, krajka, stužka apod.
Co si nebrat na svatbu
Vhodné barvy na svatbu
Vhodné jsou outfity v jemných nebo neutrálních barvách. Můžete vybírat šaty a kostýmky například v růžové, lososové, pudrové, mátově zelené nebo béžové barvě. Neberte si na sebe ani příliš výrazné barvy. Krásné červené koktejlky si ponechte pro jinou příležitost.
V čem nechodit na svatbu : Všechny barvy duhy jsou povoleny – jen černá mezi ně nepatří
Namísto bílých šatů zvolte například modré, červené nebo klidně žluté a růžové šaty. Černé šaty nejsou na svatbu vhodné. Na některých svatbách může být barva oblečení svatebních hostů koordinovaná, aby to všem na fotkách ladilo.
Různé druhy sáčků a krabiček, ve kterých můžete umístit na svatební tabuli dárky pro své svatební hosty – můžou to být svatební mandle, perníčky, cukrovinky, belgické pralinky, ale i jiné drobné dárky ze dřeva, skla nebo jiných materiálů.
Vždy musí respektovat jen jedno pravidlo: nezastínit nevěstu a vyhnout se bílé barvě. Dávejte si proto pozor na extravagantní modely a vzory. Můžete samozřejmě zůstat samy sebou a obléct se ve stylu, na který jste zvyklé, ale nikdy nesmíte být výraznější než nevěsta. Nezapomeňte, že jste host a je to její velký den.
Co znamenají červené šaty na svatbě
Za zmínku stojí, že tato barva je také symbolem lásky a vášně. Právě červená je spojována s vášnivými city, což z ní dělá ideální volbu pro tak romantickou oslavu, jakou je svatba – dokonale podtrhuje hlavní téma svatebního veselí, kterým je vztah dvou lidí, kteří jsou až po uši zamilovaní!Ženich. Ženich může mít na svatbu oblek světlý nebo tmavý. Světlé obleky (šedé, béžové, do hněda, bleděmodré, tmavěmodré, ba i bílé) jsou určeny pro denní nošení, a proto jsou pro svatební obřad velmi vhodné. Černý oblek je univerzální, nosí se přes den i večer, proto je pro obřad stejně tak vhodný jako světlý oblek.Veselé vzpomínky, dojemné příběhy, blahopřání novomanželům. Svatební proslovy obsahují vždy něco osobního a měly by ostatním hostům přinést jakýsi náhled do života čerstvých novomanželů. Dá se také říct, že na svatební proslov se většinou těší na svatbě všichni, kromě těch, kteří jej mají přednést.
Něco starého
Vyjadřuje symbol spojitosti nevěsty s rodinou. Říká tím, že její vztahy s rodinou dnem svatby nekončí a že si své rodiny váží. Něco starého může být: rodinný šperk, medailonek, hřebínek či spona do vlasů.
Co znamená chyceni kytky na svatbě : Mají-li se poprvé spatřit až na obřadě, předává kytici tatínek nevěsty. Po obřadě, kdykoliv během dne nevěsta hází svatební kytici mezi svobodné dívky. Kdo kytici chytí, do roka se vdá. Symbolikou je, že pro nevěstu už kytice není potřebná a předává jí dál, aby se mohla vdát další dívka.
Kdy řešit šaty na svatbu : 10 až 5 měsíců před svatbou
Styl určuje nejen výzdobu, ale i květiny, muziku, oblečení nebo zábavu. Už 8 měsíců před svatbou můžete začít rozesílat svatební oznámení. Dáte tak hostům dostatek času na uzpůsobení jejich vlastních plánů.
Kdy má vidět ženich nevěstu
Podobně jako s tradicí, že ženich nemá vidět nevěstu před svatbou, i závoj plnil tajemný účel v dobách domluvených sňatků. Ženich závoj odkryl až po svatbě, tudíž bylo zaručeno, že si sňatek už nerozmyslí.
Rodina ženicha
Od rodičů ženicha se očekává, že zaplatí potřebné úřední poplatky, dále pak ubytování a dopravu pro hosty ženicha – svědek, kamarádi. Ženich a jeho rodina tradičně plánují a platí líbánky, ale v dnešní době je plánování a sestavování rozpočtu obecně více založené na spolupráci.Rozbíjení talíře a následné zametání střepů je svatební tradice, která dodnes patří k většině svateb. Tradičně se talíř rozbíjí při příchodu z obřadu na hostinu, kde personál přivítá novomanžele a z podnosu pro ně servíruje přípitek. Během přípitku nečekaně upustí (obvykle z pod podnosu) talíř, který se rozbije.
Jak dlouhý by měl být proslov : Délka proslovu je čistě na vás, ale věřte, že pár minut bohatě postačí. Určitě je lepší sdělit hned na začátku to nejdůležitější než chodit 10 minut okolo horké kaše a teprve na konci se dostat k tomu podstatnému.