Antwort Jak se píše medaile? Weitere Antworten – Jak napsat medaili

Jak se píše medaile?
Pravopisně správný tvar má tak v těchto případech podobu medaili.Z hlediska pravopisu jen připomeňme, že přestože přirozená výslovnost je [medajle], píšeme v tomto výrazu „i“, ne „j“, tedy medaile, medailový, nikoli medajle, medajlový.Medaile je zvláštní druh plastiky. Tato plastika se užívá i jako vyznamenání nebo díky své trvanlivosti je vydávána jako připomínka významné události či výročí. Medaile jsou také druhem investice, kdy hodnotu drahého kovu (nejčastěji zlata a stříbra) zvyšuje i umělecká hodnota a precizní zpracování.

Jak se vyrabi medaile : Medaile se liší pouze kovem, ryzostním puncem a některými technickými specifikacemi. Především pro ražbu oběžných mincí a pamětních medailí jsou využívány obecné kovy. Medaile či plakety se vyrábějí rovněž metodou lití, kupříkladu litím z bronzu. Obecné kovy dávají prostor pro práci s průměrem.

Jak se skloňuje medaile

skloňování

pád \ číslo jednotné množné
akuzativ medaili medaile
vokativ medaile medaile
lokál medaili medailích
instrumentál medailí medailemi

Jak nosit vyznamenání : Služební medaili a medaili je oprávněna nosit pouze oceněná osoba. Plaketa je určena pouze k vystavení. Služební medaile a medaile se nosí na služebním nebo jiném stejnokroji nebo na občanském oděvu na přední náprsní straně saka za státními a zahraničními vyznamenáními (dále jen „vyznamenání“).

V českých slovech píšeme po měkkých souhláskách (c, j, ž, š, č, ř, ď, ť, ň) vždy měkké I. Po tvrdých souhláskách (h, ch, k, r, d, t, n) píšeme vždy tvrdé Y. U písmen D, T, N volíme písmeno podle výslovnosti.

Česká mincovna
Základní údaje
Oficiální web ceskamincovna.cz
IČO 28737016
LEI 3157005NIU8FY1MG6M44

Jak skladovat medaile

Pro skladování doporučujeme vybrat vhodný prostor s těmito parametry: stálá teplota, nízká vlhkost, vzduch prostý chemických látek, tma nebo přiměřené denní světlo. Chemické látky se mohou uvolňovat např. z nábytku, barev, textilu, plastů apod.Podle vzoru „píseň“ se skloňují názvy zakončené na ‑ž, ‑š, ‑ř, ‑ď, ‑ň, ‑j (Paříž, Kroměříž, Dobříš, Remeš, Jaroměř, Sibiř, Mokraď, Třeboň, Lublaň, Choceň, Basilej) a většina jmen zakončených na ‑č (Mohuč, Třebíč, Skuteč).Některá slova, která se skloňují podle vzoru kost, mají v některých pádech pouze koncovky vzoru píseň, např.: směs, loď, sůl atd.

Žák je hodnocen stupněm: Prospěl (a) s vyznamenáním – není-li v žádném z povinných předmětů stanovených ŠVP hodnocen (a) na vysvědčení stupněm horším než 2 – chvalitebný, průměr stupňů prospěchu ve všech povinných předmětech není vyšší než 1,5 a jeho chování je hodnoceno stupněm velmi dobré.

Co je to vyznamenání : Vyznamenání je zvláštní forma veřejného ocenění, obvykle spojena s právem nosit veřejně znak tohoto ocenění. Pokud vyznamenání uděluje stát, jedná se o státní vyznamenání. Vyznamenání jsou udělována vojákům za statečnost v boji i civilistům. Řády mají obvykle několik stupňů.

Jaké i se píše na konci slova : Pro psaní koncovek je důležité rozlišení měkkých a tvrdých přídavných jmen, viz téma druhy přídavných jmen. U měkkých přídavných jmen (vzor jarní), píšeme vždy měkké I. U tvrdých přídavných jmen (vzor mladý) píšeme tvrdé Y, nikoliv však ve všech tvarech!

Kdy se píše byly a byli

Základní pravidlo pro shodu přísudku s podmětem v množném čísle je, že pokud je podmět v rodě mužském životném, píšeme -i (muži byli), pokud je v rodě mužském neživotném anebo ženském, píšeme -y (stoly byly, ženy byly), pokud je v rodě středním, píšeme -a (prasata byla).

– Mince skladujte v originálních tubách nebo kapslích, z důvodu zamezení působení vlhkosti a přístupu vzduchu (chemické látky obsažené v nábytku, barvách, oblečení nebo plastech se mohou uvolňovat a způsobit oxidaci kovu).Pravidlo je jasné: šperky by měly být v suchu a mít kolem sebe dostatek prostoru, aby se o sebe vzájemně neotíraly. Zatímco bižuterie vám leccos odpustí, drahé kovy je nutné skladovat s větší péčí a nejlépe odděleně. Zlato, stříbro a chirurgická ocel si zaslouží svoji vlastní, nejlépe uzavřenou, přihrádku.

Jak poznat vzor píseň : Vzor píseň: píseň bez písnĚ – používá se, pokud podstatné jméno končí v 1. pádě na souhlásku a pokud je ve 2. pádě -E/Ě (např. třešeŇ bez třešnĚ).