Antwort Jak se pečou domácí housky? Weitere Antworten – Jak se pečou domácí rohlíky

Jak se pečou domácí housky?
Zapněte troubu a předehřejte ji přibližně na 240 stupňů. Připravené rohlíky nechte ještě několik minut kynout. Poté je přestříkejte vodou a posypte mákem, solí nebo kmínem. Rohlíky pečte přibližně 15 minut a po vyndání z trouby je znovu přestříkejte vodou.Lahodné domácí housky nebo rohlíky uděláme ze základních surovin – z hladké mouky, soli, droždí a vody.Suroviny

  1. 500 g mouky (půl na půl hladká a polohrubá pšeničná nebo samotná jemná polohrubá, můžete část nahradit celozrnnou špaldovou 50 až 100 g, či jiné pšeničné)
  2. 50 g sádla.
  3. 260-300 g teplé vody cca 35°C.
  4. 15 – 21 g droždí / nejvíce 1/2 kostky.
  5. 10 g cukru.
  6. 9 g soli.
  7. sůl, kmín a mák na posypání

Jak dlouho nechat kynout těsto na housky : Z droždí, lžičky cukru, hrstky mouky a 150 ml vlažného mléka nechte vzejít kvásek. Zbývající mouku dejte do mísy, přilijte vzešlý kvásek, ještě trochu mléka, změklé máslo, vejce, žloutek a sůl a vypracujte lehké vláčné těsto. Nechte ho asi 1 – 1,5 hodiny v teple kynout.

Jak dlouho PECT rohlíky v troubě

Troubu si předehřejte na 240-250 stupňů (horní a spodní ohřev). Vykynuté rohlíky postříkejte vodou a posypte mákem, kmínem či solí. Dejte péct do vyhřáté trouby asi na 15-16 minut.

Čím se potírají housky před pečením : Postup přípravy

Umotáme housky a na plechu necháme kynout. (Používám pod ně papír na pečení nebo teflonovou fólii.) Troubu předehřejeme na 220 °C. Smícháme trochu vlažného mléka s vodou a Solamylem, housky potřeme a posypeme mákem nebo jinými semínky.

Troubu si předehřejte na 240-250 stupňů (horní a spodní ohřev). Vykynuté rohlíky postříkejte vodou a posypte mákem, kmínem či solí. Dejte péct do vyhřáté trouby asi na 15-16 minut.

Po vykynutí pleteme housky, položíme na plech a necháme ještě cca 30 – 40 min. kynout, pak potíráme rozšlehaným vejcem, posypeme tím co máme rádi, různými semínky, solí a kmínem, mákem a pečeme při 180 stupních cca 20min.

Kde nechat kynout těsto

Těsto se obvykle nechává kynout na teplém místě (pokud zvolíte troubu, neměla by hřát na více než 50 stupňů Celsia), aby se proces uspíšil. Poprašte ho hladkou moukou a mísu překryjte čistou utěrkou, případně fólií – nesmí oschnout ani okorat, to by se výrazně poničily jeho chuťové vlastnosti i textura.Po vykynutí pleteme housky, položíme na plech a necháme ještě cca 30 – 40 min. kynout, pak potíráme rozšlehaným vejcem, posypeme tím co máme rádi, různými semínky, solí a kmínem, mákem a pečeme při 180 stupních cca 20min.Potřít housky na povrchu můžeme i rozšlehaným vajíčkem, semínka lépe drží. Kdo nevlastní domácí pekárnu, tak připraví těsto klasickým způsobem.

Skladování: boxy nebo dózy na pečivo

Víko bez glazování udržuje vyváženou teplotu i vlhkost, takže pečivo nevyschne a nebezpečí pro plísně je malé. Ideální je také zabalení chleba do lněné utěrky, tak jako to dělaly naše babičky. Chléb může dýchat a neokorá.

Jak dlouho kyne těsto v troubě : Nechte ho asi 1,5 hodiny kynout, dokud nezdvojnásobí objem. Pak těsto propracujte, rozprostřete na plech vyložený pečicím papírem a na něj vyskládejte vypeckované švestky. Potřete medem nebo zasypte trochou třtinového cukru a vložte do trouby vyhřáté na 180 °C. Pečte asi 40 minut dozlatova.

Jak dlouho můžu nechat kynout těsto : Těsto můžete mít v lednici pět až sedm dní. Díky působení chladu vám tak bez problému tak dlouho vydrží a nezkazí se. Těsto nemusíte spotřebovat celé, ale můžete z něj péct třeba nadvakrát. Jen si dejte pozor, když z něj budete odebírat, ať jej nenecháte příliš dlouho v teple.

Jak skladovat domácí housky

V praxi se doporučuje uchovávat pečivo při pokojové teplotě 18 °C, zabalené do čisté utěrky a následně vložené do vhodné nádoby. Tu je nutné pravidelně čistit, popř. dezinfikovat octovým roztokem (omezuje plesnivění). Pečivo nevystavujte světlu, protože snižuje obsah vitaminů, ale ani vzduchu, jelikož ho vypařuje.

Vydrží v pohodě 3 dny opravdu dobré a nedrolivé. Rohlíky z kvasu – hutnější, lehce nakyslé po kvásku, ale zase vám musí chutnat, takže kyselost upravíte správným nakynutím a kvalitním kváskem.Ideální teplota pro práci kvasinek je kolem 30 °C. Čím studenější místnost, tím více času potřebujete, a naopak, čím teplejší, tím kvásek vzejde rychleji. Teploty pod 10 °C kvasinky uspí a jejich činnost ustane, naopak teploty nad 40 °C kvasinky zabíjí a těsto vám nevykyne.

Na jakou teplotu kynout těsto : Kynutí: správně nakynuté těsto by mělo přibližně zdvojnásobit objem. Tradičně těsto kyne v teplém prostředí mezi 25–30 °C asi 45 minut (při použití sušených kvasnic 1 hodinu). Existuje však i pomalé kynutí. V chladu v lednici může trvat i celý den (či přes noc) a výsledné pečivo pak bývá jemnější.